150
دوشنبه، ۰۶ دی ۱۳۹۵
1
در گفت‌وگوی «صبح‌نو» با مسئولان سازمان فرهنگ و ارتباطات بررسی شد

همه حاشیه‌های قرارداد با یک مازوخیست

چندی پیش رایزن فرهنگی سفارت ایران در آلمان به همکاری با فردی به نام «جان جان آریاز» برای ساخت مستندی به مبلغ سه هزار یورو با مضمون عاشورا و اربعین اقدام کرد. فردی که یک مازوخیست به نظر می‌رسد. این قرارداد با دخالت سازمان فرهنگ و ارتباطات لغو شد اما انتقادات رسانه‌ها ادامه دارد. انتقاداتی که به حق به نظر می‌رسد.

بیژن بیرنگ در گفت‌وگو با «صبح‌نو» ازنوستالوژی تلویزیونی دهه 70 می‌گوید

دانشجویانی که با «همسران» دکترا گرفتند

یکی از سریال‌های موفق تلویزیون، همسران است که این شب‌ها از شبکه آی‌فیلم در حال پخش است. سریالی که از نخستین سریال‌های متفاوت در سریال‌سازی تلویزیون بود. به همین دلیل سراغ آقای بیژن بیرنگ کارگردان این اثر رفته‌ایم.

درباره وزیر صنعت و نقل قول‌های جنجالی‌اش

برای 2میلیارد #حقوق __ نجومی کشور را به‌هم نریزید

کهنسال‌ترین وزیر دولت، حالا لقب جنجالی‌ترین وزیر کابینه را هم به خود اختصاص داده است. آقای «محمدرضا نعمت‌زاده» 71 ساله که پس از آقای «کریم سنجابی» 74 ساله و آقای «یدالله سحابی» 73 ساله در دولت موقت، لقب پیرترین وزیر تاریخ جمهوری اسلامی ایران را به‌خود اختصاص داده است، باز هم با اظهارنظری جالب این‌بار درباره پرونده دریافتی‌های نامتعارف در دولت، نام خود را به صدر جدول جنجالی‌ترین دولتمردان رساند. اتفاقی که در طول دولت یازدهم، بارها برای وزیر خاص کابینه روحانی رخ داده است.

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی اعلام موجودیت کرد

تشکیل جبهه‌ای فراجناحی

روز گذشته خبرنگاران و عکاسان در سرچشمه که محل شهادت شهید آیت‌الله بهشتی است جمع شدند تا شاهد تولد جریان سیاسی جدیدی باشند، جریانی سیاسی‌ای که می‌خواهد از قالب‌های کهنه عبور کرده و به افق‌های جدیدتری برسد. جریانی که خود را فراتر از جناح‌ها و دسته‌بندی‌های سیاسی موجود تعریف می‌کند.

الزامات تغییر رویکردها در جنگل‌های شمال در نشستی خبری بررسی شد

«طرح تنفس» آخرین تیر ترکش برای نجات جنگل‌ها

وضعیت جنگل‌های شمال کشور چندان رو به راه نیست. توسعه آتش‌سوزی، آفات و امراض، بهره‌برداری به شیوه‌های گوناگون و وابستگی شدید مساله جنگل با امنیت ملی سبب شده تا مسوولان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به این نتیجه برسند که بهره‌برداری تجاری از جنگل‌های شمال کشور متوقف شود. این تصمیم در قالب ایده‌ای به‌نام «طرح تنفس» مطرح شد و اکنون به‌طور جدی از سوی دستگاه اجرایی حافظ جنگل، پیگیری می‌شود. به گفته آقای عباسعلی نوبخت، معاون امور جنگلی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور طرح تنفس، چون قرق مرتع که آخرین تیر ترکش کارشناسان این اکوسیستم است، آخرین تیری است که سازمان جنگل‌ها برای نجات جنگل‌های شمال کشور از چله کمان خود رها خواهد کرد.

نسخه سیاسی عارف پیچیده شد

با نزدیک شدن به ایام انتخابات، فضای کشور بیشتر رنگ و بوی سیاسی به خود می‌گیرد و تشکل‌ها و جریان‌های سیاسی نیز رفته رفته راهبرد خود را برای حضور پر قدرت‌تر در انتخابات مشخص می‌کنند. البته روند تحولات نیز بر تصمیمات این جریانات اثر گذار است. به عنوان مثال مدتی قبل که طرفداران دولت امید با پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات آمریکا و روند برجام مطابق میل‌شان پیش می‌رفت معتقد بودند جریان اصلاحات باید منت روحانی را برای ورود به انتخابات بکشد.

سمت خدا حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری

خوب حرف گوش بده

پای خدا را وسط نکشیم!

حقوق‌شکن

درباره رونمایی منشور حقوق شهروندی

سرمقاله

بیانیه وزیر بلندپرواز!

صبح نو

سرمقاله

بیانیه وزیر بلندپرواز!

وزیر راه و شهرسازی به مناسبت نهایی شدن قرارداد خرید هواپیما از شرکت‌های بوئینگ و ایرباس بیانیه‌ای صادر کرد که طی آن خرید چند فروند هواپیما را مقدمه ورود عزتمندانه و غرورآفرین ایران به اقتصاد جهانی خوانده و تدبیر خرید این هواپیماها را گامی مؤثر در توسعه و پایداری امنیت ایران، منطقه و جهان می‌داند که زمینه‌ساز گسترش صلح و آرامش در منطقه و جهان است و...
گذشته از اینکه بیانیه آقای آخوندی آدمی را یاد نامه‌های بلندپرواز اند یکی از مسوولان دولت سابق به سران جهان می‌اندازد، ادبیات آن کاملاً به یک بیانیه سیاسی و انتخاباتی می‌ماند که سعی دارد این قراردادها را مستمسکی برای مخابره پیام‌های رقابت ریاست جمهوری سال 96 قرار دهد. تلاش‌های آقای آخوندی برای نهایی کردن قرارداد خرید هواپیماهای مسافری علاوه‌بر پیام‌های انتخاباتی، پس از وقوع حادثه تلخ و دهشتناک برخورد 2 قطار مسافربری در مسیر تهران-مشهد که به مرگ ده‌ها زائر بارگاه امام‌رضا (ع) انجامید، جدیت بیشتری یافت تا در کنار رایزنی با نمایندگان مجلس برای منصرف کردن یا تعویق استیضاح، برگ برنده‌ای باشد برای رهایی از استنطاق مردم و نمایندگان ملت‌! بیانیه آقای آخوندی در ضمیر خود سعی دارد پیام دیگری را هم منتقل کند؛ پیامی که پیش از این نیز نفراتی از دولت یازدهم سعی در بازنمایی دولت اعتدال به مثابه دولت صلح داشته‌اند تا این‌گونه با دیگرانی که به‌زعم آنها جنگ‌طلبند و مخالف صلح و پیشرفت و... غیریت‌سازی کرده باشند. ظاهراً قرار است دو قطبی جنگ و صلح به یک سناریوی جدی تبلیغاتی در انتخابات سال آینده تبدیل شود.

captcha
شماره‌های پیشین