148
شنبه، ۰۴ دی ۱۳۹۵
5
اخراج تروریست‌ها پایان یافت

لبخند آزادی به حلب

پس از چهار سال جنگ طاقت‌فرسا، حلب نهایتاً شامگاه پنجشنبه گذشته، با خروج آخرین کاروان‌ از تروریست‌های مسلح کاملاً پاک‌سازی شد و شهروندان این شهر طعم شیرین آزادی را مجدداً چشیدند. گزارش‌ها از حلب حاکی از آن است که این شهر با سیل بازگشت مردم به خانه و کاشانه خود روبه‌روست.

دبیر کل حزب‌الله تبیین کرد

حفظ پیروزی مهم‌تر از آزادسازی حلب

صبح نو

دبیر کل حزب‌الله تبیین کرد

حفظ پیروزی مهم‌تر از آزادسازی حلب

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان عصر دیروز جمعه طی سخنانی که به شکل ویدئو کنفرانس در مراسمی با حضور جمعی از دانشجویان لبنانی ایراد کرد، به آخرین تحولات داخلی لبنان و سوریه پرداخت که به گزارش «صبح نو» مهم‌ترین نکات این سخنان به شرح زیر است؛
سوریه موضوع اساسی سخن ما از آنچه در منطقه می‌گذرد بوده و ما به تمام مجاهدان چه در ارتش لبنان، چه نیروهای مقاومت در فلسطین و چه رزمندگان سوریه تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.
طی سال‌های اخیر، وجهه اسلام و پیامبر اکرم (ص)  با حضور گروهک‌های تروریستی به‌ویژه داعش به‌شدت در معرض انواع تفسیرهای انحرافی قرار گرفت و همین امر ما را در برابر مسوولیت بسیار بزرگی قرار داده است.
اندیشه وهابی عید ولادت پیامبر اکرم (ص) را به رسمیت نمی‌شناسد و علمای این طرز فکر حتی کسانی را که در این سال‌روز جشن بگیرند تکفیر کرده‌اند. وهابی‌ها می‌خواهند که با زور سلاح فکر خود را به دیگران تحمیل کرده و در سال‌های اخیر جشن‌های (17 ربیع‌الاول) را منفجر کردند.
در رسانه‌های غربی و عربی از تروریسم اسلامی و اسلام تندرو سخن به میان آمده و این امر خوراکی برای فعالیت‌های رسانه‌ای و جنگ روانی آنها بدل شده است.
ارتش آمریکا در هیروشیما و دیگر مناطق هر چه خواست کرد و هیچ‌کس از جنایات آن سخنی نگفت و اسمی از تروریسم مسیحی نبرد؛ در رابطه با یهودیان نیز اوضاع به همین شکل است.
حکومت ترکیه و حزب حاکم آن بیشترین کمک را به داعش کرد و اکنون نیز بیشترین ضربه را از آتش این گروهک تروریستی پذیراست؛ ترکیه به داعش برای قاچاق نفت و ورود عناصر مسلح به سوریه کمک فراوان کرد.
هزاران تن از تروریست‌هایی که از کشورهای مختلف به سوریه آمده بودند، در درگیری‌های اخیر در حلب شرکت کردند و همراه با آنها صدها تن از انتحاری‌ها نیز که خود را منفجر می‌کردند حضور داشتند.
اینکه گروه‌های تروریستی پس از شکست مدعی هستند که هیچ‌کس از آنها حمایت نمی‌کرده صحیح نیست، بلکه از آنها حمایت‌های بزرگ تسلیحاتی و مالی به عمل می‌آمد و رفت و آمد عناصر مسلح تسهیل می‌شد.
اگر مقایسه‌ای میان آنچه تروریست‌ها از کشورهای غربی و عربی دریافت کردند با آنچه به فلسطین از سوی کشورهای عربی داده شد مقایسه‌ای انجام دهیم، آنچه در سوریه رخ داد کاملاً آشکار می‌شود.
خلاصه آنچه رخ داد این است که ارتش‌های عربستان و قطر به سوریه فرستاده نشدند، بلکه مساعدات بسیاری از سوی آنها به تروریست‌ها ارائه شد و اکنون که ارتش ترکیه در حال دادن تلفات جانی بین سربازان خود است متوجه شده که چه اشتباهی کرده‌اند.
پس از آزادی حلب، برخی رسانه‌ها عکس‌های جنایت صهیونیست‌ها در ضاحیه جنوبی بیروت و غزه و کودکان گرسنه یمنی را منتشر کرده و گفتند که این عکس‌ها متعلق به حلب است.
در حالی تروریست‌ها به راحتی از حلب خارج می‌شوند که مردم فوعه و کفریا در محاصره به سر می‌برند و تروریست‌ها حاضر به حل و فصل مشکلات مردم این شهرها نیستند و با آنها مانند گروگان رفتار می‌کنند.
سوریه و هم‌پیمانانش به‌دنبال تغییر جغرافیای انسانی در این کشور نیستند، بلکه این تروریست‌ها هستند که خواهان رخ دادن این‌گونه تغییرات‌اند.
معرکه حلب یک شکست بسیار بزرگ برای دشمن و پیروزی بزرگی برای جبهه مقابله با تروریسم بود که تحول چشم‌گیری در جبهه ما در بعدهای سیاسی، نظامی و روانی ایجاد کرد.
وظیفه کنونی حفظ این پیروزی و حمایت از حلب در برابر حمله‌هایی است که بدون شک رخ خواهد داد؛ باید از این پیروزی برای اقدامات میدانی و سیاسی پیش رو حمایت کرد و این امر بسیار مهمی است.
ما حکومت بحرین را به تعقل فراخوانده و از آن می‌خواهیم که اوضاع را به جایی نکشاند که سبب پشیمانی خود و دیگر حامیانش شود.
برخی همان‌گونه که در زمان دولت نجیب میقاتی می‌گفتند، دولت سعد حریری را نیز دولت حزب‌الله معرفی می‌کنند.
لبنان به سمت ثبات سیاسی و امنیتی در حرکت است؛ اما باید مراقب باشید که گروه‌های مسلح در تلافی شکست‌هایی که خورده‌اند دست به اقداماتی علیه ما نزنند.

captcha
شماره‌های پیشین