147
چهارشنبه، ۰۱ دی ۱۳۹۵
1
آیت‌الله جوادی‌آملی:

آبروبری در رسانه نهی از منکر نیست

هشدارها درباره حذف تبصره پرماجرای برنامه ششم ادامه دارد

پیچیدن نسخه حقوق‌های نجومی‌

کمیته حقیقت‌یاب حقوق‌های نجومی هم تشکیل شد. رییس هیات مدیره سازمان مردم‌نهاد دید‌بان شفافیت و عدالت که پس از بررسی پرونده واگذاری املاک در شهرداری تهران، حالا به سراغ پرونده پرداخت‌های نامتعارف در دولت رفته، به رییس قوه مقننه نامه نوشته و در آن گفته است: «‌جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با فساد راهی به‌جز شفاف‌سازی حداکثری ندارد.» دکتر «احمد توکلی» در حالی این نامه را به دکتر علی لاریجانی نوشته و بر پیگیری ماجرای حقوق‌های نجومی در دولت تاکید کرده است که سخنگوی دولت، در آخرین اظهارنظرش در این‌باره گفته است تنها 2 نفر باقی مانده‌اند که یکی‌شان هم در زندان است.

با عقب‌نشینی «خریداران 747 و 380»

غول‌های بی‌مصرف حذف شدند

بنابر اخبار منتشرشده ایران از خرید هواپیماهای پهن‌پیکر بوئینگ 747 و ایرباس 380 عقب‌نشینی کرد. اتفاق مثبتی که جدی‌ترین انتقادها علیه خرید هواپیماهای جدید را تا حد زیادی برطرف خواهد کرد.

در گفت و گوی «صبح نو» با دکتر قاسم زائری بررسی شد

پیامدهای نقض برجام برای دولت روحانی

بعد از آنکه مجلس شورای اسلامی در گزارشی از روند اجرای برجام 10 نقض عهد از سوی آمریکا را اعلام کرد، و با روی کار آمدن ترامپ برجام به پاره شدن تهدید شد؛ حال در نقض عهدی دیگر تحریم های 10 ساله علیه ایران در مجلسین آمریکا تصویب شده است که به قانون تبدیل شد. با تصویب این قانون دولت رسما اعلام کرد که برجام نقض شد. حال پیامدهای سیاسی نقض برجام و تاثیر آن در آینده دولت یازدهم را با دکتر قاسم زائری، استادیار جامعه‌شناسی دانشگاه تهران به گفت و گو نشسته ایم.

عقرب دست پرورده اردوغان را گزید

خطرناک‌ترین نکته‌ای که در ترور آندری گنادیوویچ کارلوف، سفیر فقید روسیه در آنکارا به چشم می‌خورد، این است که قاتل او یک مأمور حفاظتی و امنیتی ترک بود و اصلی‌ترین سوالی که در این راستا به ذهن می‌رسد این است که با این حادثه، چه پیامی به چه طرفی رسانده شده است و چگونه می‌توان مضمون این پیام را تحلیل و تفسیر کرد؟

یلدا؛ نشانه‌ای از تحولات فرهنگی ایرانِ پسا انقلابی

در پشت‌صحنه «دیرین‌دیرین» چه می‌گذرد

حواشی«وی» و رفقا

در سیطره انیمیشن‌های هالیوودی که تقریباً تمامی دنیا را تسخیر کرده‌اند کم نداشته‌ایم انیماتورهای موفقی را که کوشیده‌اند با تولید انیمیشن‌های بومی شرایطی را فراهم کنند برای تحت‌تأثیر قرار دادن تشنگان ژانر انیمیشن که اتفاقاً تعدادشان هم در کشور کم نیست. «دیرین دیرین» از جمله مجموعه انیمیشن‌هایی است که با همین نیت تولید شده است و اتکای خود را بر نقد آسیب‌های اجتماعی و مسائل روز با زبانی طنز قرار داد از جلسات متوالی برای به نتیجه رسیدن برجام گرفته تا حادثه قطار و آلودگی هوا.

سرمقاله

بی‌برنامه یا با برنامه، مساله این است

شماره‌های پیشین