146
سه شنبه، ۳۰ آذر ۱۳۹۵
1
پاسخی به آسیب‌های علوم اجتماعی اسلامی از زبان استاد حمید پارسانیا

علم در ذات خودش نه دینی‌است نه سکولار

علوم انسانی اسلامی به‌عنوان یکی از مباحث پر چالش متأخر در فضای دانشگاهی همواره مجادلات زیادی را متوجه خود کرده است. تشکیک درباره چرایی اهتمام برای ایجاد ساختاری برای اسلامی کردن علوم انسانی به‌طور مکرر پس از وقوع انقلاب اسلامی وجود داشته است. موضوعی که حجت‌الاسلام دکتر حمید پارسانیا روز گذشته در نشستی با عنوان «آسیب‌شناسی علوم اجتماعی اسلامی» در دانشگاه تهران آن را به بحث گذاشت.

طبق گزارش کمیسیون تلفیق مجلس مشخص شد؛

دانستن حقوق‌های نجومی حق مردم نیست!

با انتشار گزارش کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی درباره لایحه برنامه ششم توسعه در روز گذشته، مشخص شد عبارت «و عموم مردم» از تبصره 5 ماده 38 این گزارش حذف شده است که به معنای حذف مصوبه این کمیسیون درباره الزام دولت به افشای عمومی حقوق و مزایای مدیران است.

حاشیه‌های پررنگ‌تر از متن نشست نخبگان جوان

همایشی با چاشنی شعر و شعار و کنایه

سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی دیروز میزبان رییس‌جمهور، چند تن از وزیران و معاونانش و البته جمعی از نخبگان استان‌های مختلف کشور بود تا در دو نوبت صبح و بعدازظهر، دو برنامه رونمایی از «منشور حقوق شهروندی» و «هم‌اندیشی صمیمانه جوانان و دولتمردان» در آن برگزار شود. برنامه‌هایی که البته به‌ویژه در نوبت عصر، ردپای میتینگ‌های زودهنگام تبلیغات انتخاباتی را هم می‌شد در آن دید. آن‌قدر که در چند نوبت حتی به شعرها و شعارهای سیاسی و انتخاباتی هم آمیخته شد. البته جنجالی‌ترین مدیر دولت یعنی حسین فریدون هم یکی از مهمانان این همایش شبه سیاسی بود. گزارش «صبح نو» از این نشست را بخوانید:

برنامه‌های محبوب سیمای جمهوری اسلامی و ماهواره‌ها کدامند؟

تلویزیون با طعم تخمه و سرگرمی

مطابق آمارهای منتشر شده اخیر مرکز ملی آمار، مردم ایران به طور متوسط حدوداً 90 درصدشان مشتری برنامه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران هستند. برنامه‌های ماهواره‌ای هم حدود 21 درصد مردم را به خود جذب کرده است. آمار دسترسی مردم به تجهیزات دریافت ماهواره البته بالاتر از این مقدار است. حسب برخی آمارها حدود نیمی از مردم به این تجهیزات دسترسی دارند.

سرمقاله

کمپین یا کارزار

ولایتی اقدام ناکافی دولت در مقابله با نقض برجام را مثبت خواند

پزشک برجام‌

پس از آنکه طرح تمدید تحریم 10 ساله علیه ایران ISA تبدیل به قانون شد از دولت انتظار می‌رفت طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی، متناسب به نقض عهد صورت‌گرفته در اجرای برجام اقدام متقابل انجام دهد اما واکنش‌های دولت به این موضوع حداقلی بود.

شماره‌های پیشین