sobhe-no.ir
131
شنبه، ۰۶ آذر ۱۳۹۵
1
نگاهی به آمار طرح پاییزه کتاب

تهرانی‌ها و مشهدی‌ها بیشتر کتاب خریدند

هفته کتاب و کتابخوانی با استقبال فوق‌العاده مردم همراه شد و طرح پاییزه کتاب نیز 24 آبان شروع به کار کرد. این طرح با شعار «ایران می‌خواند» در بازه زمانی یک ماه از 24 آبان آغاز شده و تا 24 آذرماه سال جاری در کتابفروشی‌های سراسر کشور ادامه خواهد داشت. در این طرح سقف تخفیف برای هر کتابفروشی حداقل 20 میلیون ریال و سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر یک میلیون ریال است و خریدار هم می‌تواند در چند نوبت و از چند کتابفروشی عضو طرح «پاییزه کتاب» آثار مورد نیاز خود را خریداری کند.

استعدادیابی و پرورش صحیح تضمینی برای آینده ورزش

آقای وزیر! «آزمون»ها را دریاب

درخشش ستاره جوان ایران در لیگ قهرمانان اروپا و بازکردن دروازه بایرن مونیخ، یکی از تیم‌های برتر دنیای فوتبال، افتخار بزرگی دیگر برای ورزش و فوتبال کشورمان رقم زد؛ بازیکنی که ماحصل استعدادیابی مناسب و پرورش صحیح بود.

راه‌اندازی «بلک فرایدی» ایرانی در فروشگاه‌های حقیقی و مجازی

بی‌خود و بی‌جهت به حراجمعه دعوت هستید!

تا همین چندسال پیش «بلک فرایدی» در ایران فقط یک سوژه جذاب خبری بود. بخش‌های گوناگون خبری هجوم مردم در آمریکا و کشورهای اروپایی را به تصویر می‌کشیدند و ما شاهد هجوم مردم برای خرید با تخفیف بیشتر بودیم. اما شاید باورش سخت باشد که مدتی است ایران هم به جمع این کشورها اضافه شده و حالا ما هم جمعه‌ سیاه داریم!

آمار نهایی شهدا به این زودی‌ها مشخص نمی‌شود

حله عراق معراج زوار حرمِ دوست

پنجشنبه گذشته، انفجاری تروریستی و مهیب، زوار اربعینی سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) را در استان بابل عراق هدف قرار داد که در این میان، ده‌ها تن از هموطنان عزیزمان که برای تجدید بیعت با سرور خود در روز اربعین به کربلا رفته بودند، در راه بازگشت به میهن اسلامی مان به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

اندر حکایت کار کردن روحانیون

روحانیت نباید در چنبره بروکراسی گرفتار شود

بحث درباره کار روحانیون چند وقت یک‌بار داغ می‌شود. اکنون‌که دوباره این بحث بالاگرفته، مناسب دیدم زاویه‌ای جدید بدان بازکنم. یک‌زمان، این فکر را خیلی در سر می‌پروراندم که چرا کتابی درباره شغل نوشته نمی‌شود تا در کیوسک روزنامه‌فروشی‌ها مثل راهنمای شهرها و جاده‌ها یک راهنمای مشاغل داشته باشیم. چون واقعاً بعضی مردم خیلی دیر به جایگاه شغلی مطلوب خود می‌رسند یا اصلاً نمی‌رسند. حتماً درصدی از اشکال مربوط به نشناختن انواع و اقسام شغل‌ها و اقتضائات هر شغل و تناسب با روحیات فرد است.

بیگاری علمی یا بیکاری؟

سرمقاله

دوراهی برجام

مسافران 7:47 قربانی خریداران 747

قطار شرمساری

تنها سه روز پس از انتشار خبر صدورمجوز فروش ۱۰۶ هواپیمای ایرباس به ایران و شور و شعف دولتی‌ها از این خبر، سانحه مرگبار ریلی در استان سمنان، جان بیش از 40 نفر از هم‌وطنانمان را گرفت. اتفاقی قابل تأمل که عملکرد و سیاست‌های وزیر راه را دوباره به صدر اخبار جنجالی برد. آقای «عباس آخوندی» که قرار بود عصر دیروز عازم سفری خارجی شود، مجبور شد پس از حادثه مرگبار برخورد دو قطار در استان سمنان، به این استان برود تا پس از نامه رییس‌جمهوری به معاون اول درباره پیگیری این حادثه، از نزدیک به بررسی علل ماجرا بپردازد. این در حالی است که پیگیری‌های «صبح نو» نشان می‌دهد، آژیر هشدار این فاجعه مرگبار کمتر از 24 ساعت قبل از حادثه، توسط مدیرکل راه‌آهن شمال شرق (۱) به صدا درآمده بود. هشداری که البته بی اعتنایی به آن، این فاجعه مرگبار را رقم زد.

شماره‌های پیشین