sobhe-no.ir
1122
شنبه، ۰۲ اسفند ۱۳۹۹
2
خبر

محمود صادقی: مسوولیت ضعف‌های دولت روحانی را نمی‌پذیریم

شورای وحدت با جداکردن راهش از شورای ائتلاف، بازی از پیش باخته ای را برای خود رقم زده است

چالش‌های شورای وحدت برای «وحدت»

نوع مواجهه تاکتیکی و تشکیلاتی دو جناح سیاسی کشور در قبال انتخابات ریاست‌‌جمهوری به مرور دارد روشن‌‌تر و مشخص‌‌تر می‌شود. اصول‌گرایان نیز از مدت‌ها پیش آستین‌ها را برای انتخابات بالا زده‌اند. محور اصلی گفت‌وگوها و رایزنی‌‌‌های انتخاباتی در جناح اصول‌گرایان، به عهده شورای ائتلاف است؛ اما درعکس سروری این بین، برخی چهره‌ها در قالب شورای وحدت، مشغول زدن ساز ناکوک هستند و برخلاف نام خود، کثرت را بازتولید می‌کنند.

آخرین خبر

دلایل پذیرش قطعنامه

بازتاب روز

ادعای لندن: این ایران است که برجام را نقض می‌کند!

خبر برتر

گروه ۱+۵ وجود ندارد

صبح نو

خبر برتر

گروه ۱+۵ وجود ندارد

سعید خطیب‌زاده در صفحه توئیتر خود نوشت: «یادآوری:به‌دلیل خروج آمریکا از برجام، ١+5 وجود ندارد. اکنون تنها ایران و ١+4 است. به‌یاد بیاورید، ترامپ اتاق [برجام] را ترک و تلاش کرد آن را منفجر کند. حرکات نمادین خوب است اما برای احیای ١+5، آمریکا باید عمل کند: تحریم ها را بردارد. ما نیز پاسخ خواهیم داد.»
به‌نظر می‌رسد این توئیت سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا صورت گرفته است که گفته بود دولت ایالات متحده دعوت نماینده عالی اتحادیه اروپا را برای شرکت در نشست نمایندگان کشورهای عضو گروه 1+5 و ایران، جهتص بحث درباره حرکت در یک مسیر دیپلماتیک در قبال برنامه هسته‌ای ایران، پذیرفته است.
 از ماه مه سال 2018، دولت آمریکا از برجام خارج شدو از آن زمان نماینده آمریکا در نشست‌های مربوط به توافق هسته‌ای شرکت نکرده است.

captcha
شماره‌های پیشین