sobhe-no.ir
1122
شنبه، ۰۲ اسفند ۱۳۹۹
13
بازیگر سریال لیسانسه‌ها در گفت‌و‌گو با «صبح‌نو»:

معتاد کلیشه‌‌ای نبودم

زهرا صلواتی / تولید سریال شاید بر آنتن صدا وسیما کار پر مشغله و پر هزینه‌ای باشد که نیاز است بر روی سوژه های آن فکر بسیار صورت گیرد. سریال لیسانسه‌ها به موجب به تصویر کشیدن زندگی عادی مردم جامعه بسیار مورد اقبال عموم قرار گرفته و مخاطبان بسیاری را در قاب تلویزیون به خود جذب کرده است.

خبر

«ئالند» منتشر شد

صبح نو

خبر

«ئالند» منتشر شد

رمان «ئالند» دومین اثر ابوالفضل بابازاده توسط انتشارات نشر طلایی منتشر شد. بابازاده که پیش از این رمان «این شهر تو را دوست ندارد» را نوشته بود، این‌بار سراغ محیط‌زیست و حوزه زنان رفته و به دور از شعارزدگی و سیاست‌زدگی‌های مرسوم، مسائل و مشکلات اساسی آنها را بیان می‌کند. «ئالند» داستان دختری به همین نام است که برای رسیدن به آرزوها و دغدغه‌هایش از روستا به شهر می‌‌آید و در راه رسیدن به اهداف خود و گروهش مجبور است با گروه‌ها و مسوولان پرقدرت مبارزه و مقابله کند و در نهایت. . .
در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم: «این دفعه سومی است که مسیر چهارراه ولی‌عصر تا خیابان قدس را می‌‌رود و برمی‌گردد. برگ‌های خشک زیادی در مهرماه، زیر پای عابران، خردو له می‌‌شوند و ئالند حواسش هست که حتی یک برگ هم زیر پایش له نشود؛ چه خشک و چه سبز. به سر خیابان قدس می‌‌رسد و آن را باز هم تا بلوار کشاورز بالا می‌رود و دوباره برمی‌گردد پایین. پیاده‌روی در خیابان‌های کنار و روبه‌روی دانشگاه تهران را دوست داشت و حالا احساس می‌کرد که نیاز بیشتری دارد برای راه‌رفتن و فکر‌کردن در این مامن و سرپناه دوست‌داشتنی و قدیمی. دانشجویان زیادی آن اطراف دیده می‌شوند، از دختر و پسر و جوان و میانسال؛ می‌روند و می‌آیند و آنها که تازه‌وارد هستند از جنب و جوش و ذوق‌شان پیداست. دلش هوای دوران دانشجویی را می‌کند. هوای پاییز همینجوری و بی‌دلیل جان می‌دهد برای عاشقی‌‌کردن و خندیدن و بغض‌‌کردن و بالا و پایین شدن حال و احوال آدم‌ها. برای ئالند اما اتفاقاتی افتاده بود و پیام‌هایی را در گوشی‌اش دیده بود که حالش صدها برابر از آدم‌های دیگر منقلب‌تر شده بود و حالات عجیب و خاصی داشت که پیش از این کمتر آنها را تجربه کرده بود. ئالند از کنار چنارهای پیر خیابان قدس و فروشگاه‌های کتاب و کافی‌شاپ‌هایش می‌گذشت و حتی آنها هم می‌‌توانستند بغض او را بیشتر کنند» رمانهای محیط‌زیستی در ادبیات داستانی ما قدمت طولانی ندارد، هرچند گاهی برخی از موضوعات و زیرمجموعه‌هایش مورد استفاده نویسندگان قرار گرفته است. محیط‌زیست و تلاش فعالان آن در سال‌های اخیر مورد توجه بیشتری قرار گرفته اما قطعا استفاده از بستر هنر برای بیان مشکلات آن، می‌تواند راهگشا باشد.
«ئالند» توسط نشر طلایی و در تیراژ هزار نسخه و به قیمت 35 هزار تومان منتشر شده است.

captcha
شماره‌های پیشین