sobhe-no.ir
1121
چهارشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۹
15
«صبح‌نو» فیلم سینمایی «سرزمین سایه‌ها» را بررسی می‌کند

روایت عاشقانه‌ای از تجربه مستقیم رنج

مجتبی عابدی / فیلم سینمایی سرزمین سایه‌ها به‌کارگردانی ریچارد اتنبرا در 26 سال پیش، یعنی سال 1372 در گونه زندگینامه‌ای، درام و عاشقانه تولید شده است. داستان فیلم درباره C.S. Lewis نویسنده و پروفسور مشهور و دیدار او با Joy Gresham است.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

صدور آنی پروانه انتشار ۱۱‌هزار بازی موبایلی ایرانی
منصوری، معاون نظارت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از رده‌بندی بیش از ۱۱‌هزار بازی موجود در مارکت‌ها خبر داد.
به گزارش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، منصوری با اشاره به اینکه رده‌بندی این بازی‌ها در ادامه فرایند اجرایی صدور پروانه انتشار بازی‌ها و تدابیر اتخاذ شده برای تسهیل و تسریع در آن انجام شده است، گفت: انجام رده‌بندی بیش از ۱۱‌هزار بازی موجود در مارکت‌ها به این معنی است که بازی‌ها در صورت تشکیل پرونده و ارائه درخواست آنلاین از سوی توسعه‌دهنده، حتی ظرف یک روز هم می‌توانند پروانه انتشار بگیرند.
او همچنین افزود: البته طبعا  کمتر سازمانی توانایی صدور ۱۱‌هزار مجوز در یک روز را دارد، به همین دلیل بنیاد برای افزایش رضایتمندی بازی‌سازان، به مرور اسامی بازی‌ها را برای مراجعه اعلام خواهد نمود.
منصوری تصریح کرد: البته تعداد بازی‌های رده‌بندی شده بیش از ۱۷‌هزار بازی ایرانی و ۱۳‌هزار بازی خارجی است، یعنی بنیاد تاکنون بیش از ۳۰‌هزار بازی موبایلی را بررسی کرده است، اما منظور ما از ۱۱‌هزار بازی، صرفا  بازی‌هایی هست که هنوز به‌روزرسانی دارند و اصطلاحا  زنده‌اند.
معاون نظارت بنیاد در پایان گفت: همچنین در زمان اعلام اسامی این ۱۱ هزار بازی ایرانی می‌توانیم اولویت را به بازی‌هایی بدهیم که تعداد نصب فعال و در نتیجه جامعه مخاطب بیشتری دارند، اما طبعا  در ادامه این تسهیلات شامل همه بازی‌ها خواهد شد.
 
آخرین وضعیت دو کارگردان پس از ابتلا به کرونا
هوشنگ میرزایی، مستندساز و نیز قدرت‌الله صلح میرزایی به‌دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده‌اند.
به گزارش مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، هوشنگ میرزایی چند روزی است که در بخش آی سی‌یو بیمارستان فرهیختگان بستری شده و پزشکان روند درمانی مقابله با ویروس کرونا را با تزریق پلاسما آغاز کردند که در سه نوبت ادامه خواهد داشت و دیروز سطح اکسیژن خون او به‌80 رسیده است. هوشنگ میرزایی متولد سال‌1350 در کوهدشت، دارای مدرک کارشناسی سینما از دانشکده صداوسیما و عضو انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند است. در کارنامه مستندسازی او، ساخت آثاری چون سازنه، با خدا می‌رقصم، تفتان، ژین، چیزی شبیه چشم‌هایم، فاصله، سپیدار، مرثیه‌ای برای خاک، آلفارد، عیدانه، شهر خاموش، آنارام، به دیدار خورشید، سنگ و سلاح، سیب و رؤیا، هیچ راهی دور نیست، در اندوه بم به چشم می‌خورد که جوایزی از جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی برای وی به ارمغان آورده است.
همچنین قدرت‌الله صلح میرزایی، کارگردان سینما که ساخت فیلم‌های «حامی»، «شاخه گلی برای عروس»، «دلداده»، «زندگی شیرین» و نیز سریال‌های تلویزیونی «حکایت‌های کمال»، «دختری به نام آهو» و «پنجره» را در کارنامه کاری خود دارد نیز چند روزی هست بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان است. او که صحبت کردن برایش سخت است، در گفت‌وگویی کوتاه با ایسنا ابتلای خود به کرونا و بستری شدن در بیمارستان را تأیید کرد.
 
مسابقه کتابخوانی «امیر گل‌ها» برگزار می‌شود
کتابخوان پاتوق کتاب، با همراهی دفتر نشر معارف، به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت امیرالمؤمنین؟ع؟ و روز پدر، اقدام به برگزاری مسابقه کتاب خوانی «امیر گل‌ها» کرده است. به گزارش خبرگزاری فارس، کتابخوان پاتوق کتاب، با همراهی دفتر نشر معارف، به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت امیرالمؤمنین؟ع؟ و روز پدر، اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی «امیر گل‌ها» کرده است. علاقه‌مندان می‌توانند، با دانلود و مطالعه کتاب «امیر گل‌ها» از طریق سایت و اپلیکیشن پاتوق کتاب به نشانی https://patogh.mobi و یا خرید آن از کتابفروشی‌های معتبر در سراسر کشور، از تاریخ ۱ الی ۷‌اسفند‌۱۳۹۹ در این مسابقه شرکت کنند.
«امیر گل‌ها» نگاهی نو به زندگی و شخصیت امام علی؟ع؟ دارد و در آن سعی 
شده است با بررسی موضوعی سیره و سبک زندگی ایشان، به پاسخ این سؤال بپردازد که در روزگار امروز و برای انسان قرن بیست‌ویکم چگونه اهل بیت؟ع؟ می‌توانند الگو باشند و چگونه آن‌ها می‌توانند گرهی از زندگی مردم باز کنند.

captcha
شماره‌های پیشین