sobhe-no.ir
1121
چهارشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۹
10
توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) انجام شد

ایجاد اشتغال برای 20‌هزار نفر

«صبح‌نو» از وضعیت سفرهای نوروزی در سال‌1400 گزارش می‌دهد

سفرهای نوروزی مشروط شد

با وجود اینکه سال پیش‌رو را هم با شیوع کرونا آغاز می‌کنیم اما به هرحال از سفر کردن برخی شهروندان اجتنابی نیست به همین دلیل با پیگیری‌های وزارت گردشگری ستاد ملی مقابله با کرونا، برای انجام سفرهای نوروز‌۱۴۰۰در قالب تورهای مسافرتی و نیز با رزرو مراکز اقامتی دارای مجوز متقاعد شد. با این حال همچنان ستاد ملی کرونا؛ بر ممنوعیت نصب چادر در پارک‌ها و نیز اسکان در مراکز متفرقه از جمله سالن‌های ورزشی، کمپ‌ها، مدارس تاکید کرده است.

صبح نو

توسط ستاد اجرایی فرمان امام(ره) انجام شد

ایجاد اشتغال برای 20‌هزار نفر

طرح ملی و عظیم اتان‌گیری از گاز طبیعی در شهرستان مُهر استان فارس و عسلویه بوشهر به بهره‌برداری رسید.
صبح روز گذشته  و درجریان سفر یک روزه محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان امام به مناطق صنعتی دو استان بوشهر و فارس، «مجتمع استحصال اتان پارسیان» با ظرفیت ورود 75‌میلیون مترمکعب گاز در روز به‌طور آزمایشی به بهره‌برداری رسید.
دراین مراسم که مدیران عامل هلدینگ انرژی‌، گروه اقتصادی تدبیر‌، شرکت نفت پارس و شرکت پالایش پارسیان‌سپهر حضور داشتند‌، با دستور محمد مخبر فرایند اتان‌گیری دراین مجموعه آغاز شد.رییس ستاد اجرایی فرمان امام پس از بازدید هوایی ازاین مجموعه بزرگ که در شهرستان مُهر استان فارس قراردارد، درجمع خبرنگاران گفت: با افتتاح این پالایشگاه گام بلندی در حوزه محیط‌زیست و جلوگیری از وجود مواد آلاینده در گاز طبیعی و همچنین جلوگیری از خام سوزی مواد ارزشمند داخل گاز طبیعی که در مصارف خانگی تبدیل به دود و مواد آلاینده می‌شود برداشته شد.وی افزود: میزان خوراک ورودی این مجموعه روزانه 75‌میلیون مترمکعب یعنی معادل تولید گاز در سه فاز پارس جنوبی و تولیدات آن سالانه 3.3‌میلیون تن انواع ال‌پی‌جی و کاندنسیت است که 2میلیون تن ازاین محصولات صادر خواهد شد که مبلغ قابل توجه یک میلیارد دلار  ارزآوری در سال برای کشور خواهد داشت.مخبر به فناوری استفاده شده دراین مجتمع اشاره کرد و گفت:به جرأت ادعا می‌کنیم که به روزترین تکنولوژی و فناوری‌های روز جهان دراین حوزه با تکیه بر دانش متخصصان داخلی دراین پالایشگاه به کار گرفته شده و با راه‌اندازی آن جهش  قابل توجهی در صنعت نفت کشور رخ خواهد داد. وی افزود: از دیگر ویژگی‌ های متمایز این مجموعه، توان بازیافت 95‌درصدی اتان است که بالاترین توان خلوص در کشور 
به حساب می‌آید. رییس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به بحث ایجاد اشتغال ازطریق بهره برداری ازاین طرح گفت: یکی از اهداف ستاد در اینگونه پروژه‌ها تاکید برایجاد اشتغال و توسعه مناطق محروم است، درهمین طرح بیش از 5000‌شغل مستقیم و حدود 20‌هزار شغل غیرمستقیم ایجاد شده است. وی خاطرنشان کرد: در سال جهش تولید و تحت شدیدترین تحریم‌های ظالمانه، راه‌اندازی طرح ملی استحصال اتان که تا پایان امسال به بهره‌برداری کامل خواهد رسید ، نگینی بر تولید ملی و نماد توان متخصصان داخلی است.

captcha
شماره‌های پیشین