sobhe-no.ir
1119
دوشنبه، ۲۷ بهمن ۱۳۹۹
15
گفت‌وگوی «صبح‌نو» درباره جشنواره سی‌ونهم فجر با یک منتقد سینما؛

سینما نیازمند جراحی است

جشنواره سی‌ونهم فجر تمام شد. این جشنواره به دلایل مختلف یکی از خاص‌ترین و پرحاشیه‌ترین دوره‌های تاریخ جشنواره فیلم فجر است؛ جشنواره‌ای که به لحاظ کمی و کیفی مهم‌ترین رویداد سینمایی و چه‌بسا فرهنگی-هنری کل کشور است.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

«رعدوبرق» به شبکه پنج رسید
تصویربرداری سریال «رعد و برق» به کارگردانی بهروز افخمی و تهیه‌کنندگی داوود هاشمی در استان گلستان ادامه دارد. به گزارش روابط عمومی پروژه، تصویربرداری سریال «رعد و برق» به کارگردانی بهروز افخمی در استان گلستان ادامه دارد.
سریال «رعد و برق» به کارگردانی بهروز افخمی و تهیه کنندگی داوود هاشمی با تصویربرداری در استان‌‌‌های لرستان، خوزستان، گلستان و تهران به روزهای پایانی تصویربرداری در شهر گرگان رسیده است. 
این سریال به طور همزمان مراحل فنی را نیز طی می‌‌کند و قرار است ماه مبارک رمضان از شبکه پنج سیما پخش شود. 
محمد فیلی، مهران رجبی، شهین تسلیمی، مختار سائقی، شهرام قائدی، مهدی
 زمین پرداز، مرتضی کاظمی، نیوشا مدبر، مریم عبادی، سیما محمدی، مزدک رستمی، حسن اسدی، ویدا موسوی، سپیده موسوی، امیر موسوی، ابراهیم یوسفی، مجید درستی و... از جمله بازیگرانی هستند که جلوی دوربین این سریال رفته‌اند.
«رعد و برق» پنجمین سریال تلویزیونی است که بهروز افخمی آن را کارگردانی می‌‌کند و روایتی از مناطقی از کشور است که نوروز سال گذشته درگیر سیل شدند.
 
سریال «بوتیمار»؛ گزینه نوروز شبکه سه
با ادامه تصویربرداری سریال «بوتیمار» که به عنوان گزینه احتمالی نوروز 
شبکه سه سیما معرفی می‌‌شود، دو بازیگر به این مجموعه اضافه شدند.
به گزارش روابط عمومی سریال، به دنبال تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «بوتیمار» رامین ناصرنصیر و شهاب عباسی به تیم بازیگری این سریال اضافه شدند و مقابل دوربین رفته‌اند. ناصرنصیر با نقش مدیر بیمه و شهاب عباسی در لباس پلیس به این تیم پیوسته‌اند.
مهران مهام، تهیه‌کننده این سریال با اشاره به اینکه سریال یکی از گزینه‌‌‌های نوروزی شبکه سه است، تاکید کرده است: بر اساس روند قصه اضافه شدن بازیگران دیگری به تیم تولید همچنان امکان دارد.
هم‌اکنون تیم تولید در شمال شرقی پایتخت مشغول کار هستند و همچنان براساس قصه، بازگشت گروه به شمال امری بدیهی است.
حمید لولایی، مرجانه گلچین، هدایت هاشمی، اشکان اشتیاق، سارا مقربی، ندا کوهی، علیرضا درویش، سلمان خطی، ملیحه بقایی، حسین توهمی، سامی غریبی و دانیال جعفری بازیگران اصلی این مجموعه تلویزیونی هستند.
 
تصویربرداری «ضماد» تمام شد
تصویربرداری «ضماد» تولید جدید شبکه مستند سیما به تهیه‌کنندگی مهدی میرتیموری و کارگردانی بهمن ابراهیمی به پایان رسید.
 به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، «ضماد» قصه به ثمر رسیدن تلاش طولانی یک مخترع همدانی است که با ترکیب مواد طبیعی و گیاهی، دارویی را به جامعه معرفی کرده که درمانگر زخم بستر، زخم افراد دیابتی و زخم بیماران پروانه‌‌ای است.
بهمن ابراهیمی کارگردان «ضماد» درباره این مستند گفت: این مستند پرتره‌‌ای از محمدکاظم رشیدی، مخترع همدانی است که پدرش شغل عطاری دارد، او به دلیل از دست دادن یکی از دوستان نزدیکش به علت زخم بستر و با تکیه بر دانشی که از پدر فراگرفته بود، مطالعه کتب ابن‌سینا، رازی و... و تلفیق آن با زنبورداری و پرورش گیاهان دارویی به صورت عملی توانست به فرمولی دست یابد که ناجی هزاران بیمار صعب‌العلاج در کشور است.
وی ادامه داد: داروی رشیدی نه‌تنها زخم بیماران دیابتی را درمان می‌کند بلکه تازه‌ترین دستاوردش درمان زخم بیماران پروانه‌‌ای است، عزیزانی که به دلیل تحریم با مشکلات عدیده دارویی مواجه هستند و متاسفانه بعضی از آنها فوت شده‌اند.
 این کارگردان گفت: رشیدی حالا صاحب یک شرکت دانش‌بنیان است و پمادش در داروخانه‌‌‌های سراسر کشور به بیماران ارائه می‌‌شود، این خیر پنج سال است قیمت داروهای خود را افزایش نداده و همچنین دارو را به رایگان در اختیار انجمن‌های خیریه قرار می‌‌دهد.
ابراهیمی در پایان بیان کرد: «ضماد» تولید شبکه مستند است، تصویربرداری آن به تازگی در تهران و همدان تمام شده و مشغول تدوین آن هستیم. 
طراحی و پژوهش این مستند را محمود زنگنه انجام داده و از دیگر عوامل آن می‌‌توان
 به تصویربرداری مهدی مولایی، تدوین محمد اخوان و تیزر مرجان عطایی‌فر اشاره کرد.

captcha
شماره‌های پیشین