sobhe-no.ir
1116
سه شنبه، ۲۱ بهمن ۱۳۹۹
10
گزارش

از سوی بنیاد برکت انجام شد بهره‌برداری از 90‌مدرسه و 30‌ مرکز جامع سلامت

سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی یادآور رشادت‌های ملت انقلابی ایران است

42 ساله عزیز

ماه بهمن همیشه با خاطرات و یاد جشن‌های مربوط به پیروزی انقلاب اسلامی همراه است؛ کودکانی که در روزگار بهمن 57 همراه با والدین خود در خروش مردمی حضور داشتند، حالا پدران و مادرانی میانسال هستند که فرزندان‌شان درباره انقلاب و پیروزی مردم بر ظلم، از آنها می‌پرسند؛ اما جامعه و نهادهای فرهنگی و انقلابی چقدر توانسته‌اند در انتقال این مفاهیم به خانواده‌ها کمک کنند؟

مسیرهای تردد ویژه موتورسیکلت در راهپیمایی ۲۲ بهمن

مسیر تردد خودروها در راهپیمایی ۲۲ بهمن

صبح نو

سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی یادآور رشادت‌های ملت انقلابی ایران است

42 ساله عزیز

ماه بهمن همیشه با خاطرات و یاد جشن‌های مربوط به پیروزی انقلاب اسلامی همراه است؛ کودکانی که در روزگار بهمن 57 همراه با والدین خود در خروش مردمی حضور داشتند، حالا پدران و مادرانی میانسال هستند که فرزندان‌شان درباره انقلاب و پیروزی مردم بر ظلم، از آنها می‌پرسند؛ اما جامعه و نهادهای فرهنگی و انقلابی چقدر توانسته‌اند در انتقال این مفاهیم به خانواده‌ها کمک کنند؟

هر سال ایام دهه فجر که از راه می‌رسید، شور و نشاط دیگری در بین دانش‌آموزان برقرار می‌شد. برگزاری انواع مسابقات دانش‌آموزی برای تهیه روزنامه دیواری، نمایش، سرود و کارهای فرهنگی دیگر و حتی آذین‌بندی کلاس‌ها و مدارس از مهم‌ترین اقداماتی است که از سوی دانش‌آموزان در مدارس انجام می‌شد؛ اما این اتفاق امسال به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مدارس با وقفه مواجه شده است؛ البته این مساله مربوط به تمام برنامه‌های فرهنگی است و کارهایی هم که انجام شده تحت تاثیر رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده است. اما این تمام ماجرا نیست. آقای بهاری ساکن یکی از محله‌های قدیمی تهران در این‌باره به «صبح‌نو» می‌گوید: من زمان انقلاب 6 سالم بود و خیلی تصاویر شفافی در ذهنم نیست، ولی همراه با مادرم چند باری در راهپیمایی‌ها بودم که تصاویری در ذهنم است. او با اشاره به اینکه در حال حاضر یک پسر 12ساله دارد، می‌گوید: خب بچه‌ها هم هر سال مثل زمان دانش‌آموزی ما در مدارس، کارهای فرهنگی مختلفی انجام می‌دادند یا جشن‌های زیادی داشتند اما امسال به دلیل کرونا حتی مدرسه‌ها هم تعطیل شده‌اند. آقای بهاری درباره چگونگی آشنا‌کردن کودکان با تاریخچه انقلاب اسلامی می‌گوید: امسال که این‌طوری شد ، می‌‌توانستند از ظرفیت تلویزیون بیشتر استفاده کنند؛ البته می‌‌شد با تولیدات متنوع و باکیفیت و پخش آنها در شبکه پویا و نهال که مخصوص کودکان و نوجوانان است تا حدودی این کار را انجام داد. حجت‌الاسلام رحمتی هم یکی دیگر از شهروندانی است که درباره چگونگی بزرگداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی در دوران کرونا به خبرنگار «صبح‌نو» می‌گوید: البته مردم ما انقلاب اسلامی را با تلاش‌های خود و با تمام وجود به ثمر نشاندند و به همین دلیل انقلاب اسلامی را همچنان دوست دارند. این در حالی است که در شرایط فعلی متاسفانه مساجد تعطیل هستند و نمی‌توان مانند سال‌های قبل برنامه‌های بیشتری را اجرایی کرد. او همچنین درباره توصیه رهبر معظم انقلاب مربوط به نصب پرچم ایران بر سر در منازل در ایام دهه فجر یادآور شد: این پیشنهاد بسیار خوب بود اما به نظر مسوولان مرتبط کم‌کاری ‌کردند.
حاج آقای بهاری در توضیح بیشتر این مساله می‌گوید: کاش نهادهای مختلف کار تهیه و توزیع پرچم را به صورت گسترده برنامه‌ریزی کرده و اجرایی می‌‌کردند؛ البته محل‌های مشخص برای خرید پرچم از سوی مردم هم تقریبا ناشناخته هستند. او در ادامه می‌ افزاید: البته امسال هم مراسم راهپیمایی 22 بهمن نیز به روال هر سال برگزار نمی‌شود اما با وجود این، ما هم با خودرو در مسیر معرفی‌شده حرکت خواهیم کرد.
 
از کدام مسیر در راهپیمایی حضور بیابیم؟
رییس پلیس راهور تهران روز گذشته درباره مسیرهای مرتبط با راهپیمایی خودرویی و موتوری روز 22 بهمن توضیحاتی را ارائه کرد. سردار محمدحسین حمیدی دیروز در این‌باره اظهار کرد: مسیرهای راهپیمایی همچون مسیرهای سال گذشته است و امسال فراخوانی برای پیاده‌روی داده نشده است. وی گفت: در راهپیمایی امسال 6مسیر برای موتورسیکلت‌ها در نظر گرفته شده است و 6مسیر خودرویی نیز جداگانه است.
به گفته وی، حدفاصل میدان امام‌حسین؟ع؟ تا میدان آزادی برای موتورسیکلت در نظر گرفته شده است و در تمام مسیرهای منتهی به آزادی اعمال محدودیت خواهیم داشت. سردار حمیدی همچنین گفت که برای راهپیمایی خودرویی نیز از محدوده میدان صادقیه به سمت آزادی و جنوب به شمال میدان فتح بزرگراه سعیدی به میدان آزادی در نظر گرفته شده است. وی گفت: توقف و پارک از ساعت ۱۲ شب در مسیرهای اعلام‌شده ممنوع است و کسانی که خودروی خود را در مناطق اعمال محدودیت‌ پارک کنند، در صورت انتقال خودرو آن‌ها به پارکینگ با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند. به گفته وی، فعالیت پایانه غرب نیز از ابتدای صبح چهارشنبه ممنوع است و ایستگاه مترو از میدان انقلاب تا آزادی فعال نخواهند بود. رییس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد، ممنوعیت تردد در محدوده‌های اعلامی از 7 صبح آغاز و تا پایان مراسم ادامه دارد؛ البته مسیرهای فرعی برای تخلیه ترافیک دیده شده است.

captcha
شماره‌های پیشین