sobhe-no.ir
1115
دوشنبه، ۲۰ بهمن ۱۳۹۹
10
گزارش

دستگیری پنج نیروی مدیریت‌شهری در استان تهران

گزارش «صبح‌نو» درباره چرایی احتکار نیمی از خودروهای فروخته شده در ماه‌های اخیر را بخوانید

سیاست غلط دولت، تمام ماجراست

بازار خودرو همانند دیگر بازارهایی که اقلام مورد نیاز مردم را تامین می‌کنند در دوسال اخیر شاهد نوسانات عجیبی بوده است. رشد قیمت خودرو به حدی بود که دلالان این بازار دچار سودهای چندصد درصدی شدند. با این اتفاق بالاخره قرار بر این شد تا خودروسازان با درنظر گرفتن شرایطی که گفته می‌شد موجب قطع دست دلالان خواهد شد، اقدام به فروش خودرو کردند و حالا بعد از چند‌ماه اعلام شده است که دلالان در این ساختار نیز نفوذ کرده و همچنان مصرف‌کنندگان واقعی نمی‌توانند حتی یک خودروی ساده وطنی را هم به راحتی بخرند و باید دنبال شانس و اقبال باشند.

صبح نو

گزارش

دستگیری پنج نیروی مدیریت‌شهری در استان تهران

اعضای شوراهای شهرهای مختلفی در سراسر کشور در سه سال اخیر بازداشت شده‌اند و حالا دوباره خبر دستگیری برخی اعضای شورای شهر در آبسرد دماوند و لواسانات منتشر شده است.
خبر دستگیری اعضای شورای شهر آبسرد دماوند مربوط به اوایل دی است که دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند آن زمان از بازداشت شهردار و یک عضو شورای اسلامی شهر آبسرد خبر داد و گفت: تعداد دستگیری‌ها در شهرداری آبسرد به ۱۸ نفر رسید. آقای محمدتقی تقی‌زاده، سوم دی با اعلام این خبر تاکید کرد: در راستای رسیدگی به پرونده تخلفات مالی و ساختمانی در شهرداری آبسرد، شهردار و یکی دیگر از اعضای شورای شهر آبسرد به عنوان متهم بازداشت شدند. وی با بیان اینکه اتهامات این افراد در خصوص موارد مالی است، گفت: رسیدگی به این پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب دماوند به صورت ویژه در حال انجام است و با بازداشت این دو متهم، تعداد بازداشت‌شدگان در این پرونده به ۱۸ نفر رسید.
این در حالی است که تقی‌زاده، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند دیروز هم از بازداشت چهارمین عضو شورای پنج‌نفره شهر آبسرد از توابع شهرستان دماوند استان تهران خبر داد. وی درباره این ماجرای جدید نیز اظهار كرد: در راستای رسیدگی به پرونده تخلفات در شهرداری آبسرد، چهارمین عضو از شورای پنج نفره شهر آبسرد نیز به دلیل تخلفات مالی بازداشت شد.
 وی ادامه داد: تاکنون در خصوص این پرونده مجموعا ٢٧ نفر بازداشت شدند که شامل چهار عضو شورای شهر، شهردار، پنج پیمانکار، یک دهیار و ۱۶ نفر از کارمندان شهرداری آبسرد می‌شود. این مقام مسوول افزود: رسیدگی به این پرونده به طور جدی در دستور کار قرار دارد و تحقیقات در مورد تخلفات ادامه خواهد داشت. شهر آبسرد از توابع شهرستان دماوند است که در ۴۵ کیلومتری شرق تهران واقع
 است.
رییس حوزه قضائی لواسانات در استان تهران هم دیروز از دستگیری برخی از نیروهای مدیریت شهری در روزهای اخیر خبر داد. وطن‌دوست در این‌باره گفت که دو نفر از اعضای شورای شهر لواسان به همراه یک نفر از کارمندان شهرداری لواسان دستگیر شدند. وی در ادامه افزود: سربازان گمنام امام زمان ؟عج؟ این افراد را به دلیل تخلفات مالی و ساختمانی دستگیر ‌کردند. پیگیری‌ها در این خصوص ادامه و احتمال افزایش بازداشتی‌ها وجود دارد. پنجمین دوره مدیریت شهری که از شهریور 96 در کشور فعالیت می‌کند و بیشترین برگزیدگان آن از گروه‌های وابسته به اصلاحات و جناح چپ هستند در سه سال اخیر شاهد دستگیری‌های متعدد از اعضای شورای شهر و شهرداران شهرهای مختلف بوده‌اند و نتیجه عملکرد این گروه در تاریخچه مدیریت شهری کشور به یادگار خواهد ماند.

captcha
شماره‌های پیشین