sobhe-no.ir
1112
چهارشنبه، ۱۵ بهمن ۱۳۹۹
2
سرلشکر سلامی:

شیطان بزرگ، کوچک شده است

ظریف با وجود بد عهدی‌های گذشته، از اتحادیه اروپا خواست بین ایران و آمریکا میانجیگری کند

نا امید از بایدن، دلخوش به اروپا

جای داغ اینستکس در دوران فشار حداکثری بر تارک تاریخ ایران، قابل کتمان نیست و اتحادیه اروپا و به‌ویژه طرف‌های اروپایی برجام، در این سال‌ها بی‌اختیاری خود را در مقابل ایالات‌متحده آمریکا برای جهانیان روشن کرده‌اند؛ بی‌اختیاری سیاسی که از وابستگی اقتصادی عمیق ناشی می‌شود. اروپایی‌ها دیگر توانایی اعمال قدرت در سطح جهان مانند سده‌های پیش را ندارند و تابع سیاست‌های آمریکایی‌ها هستند و در مسأله برجام این موضوع به روشنی برای ایران و جهان هویدا شد؛ مسأله‌ای که گویا برخی هنوز آنطور که باید به آن نرسیده‌اند.

آخرین خبر

وزیر خارجه عراق امروز در تهران

خبر برتر

پکن: بازگشت آمریکا به برجام بدون پیش‌شرط باشد

صبح نو

سرلشکر سلامی:

شیطان بزرگ، کوچک شده است

سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه در جمع تعدادی از مسوولان نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه، فلسفه پیدایش انقلاب و وضعیت امروز انقلاب اسلامی را در عرصه جهانی تبیین کرد.
سردار سلامی با بیان اینکه در ایام فجر انقلاب، در چهل‌ودومین سال حیات یکی از شگفت‌انگیزترین پدیده‌های عالم هستی هستیم، اظهار داشت: امروز در موقعیت بسیار قوی و مرتفع، هم نسبت به سال‌های قبل و هم نسبت به دشمن از هر زمان دیگری قرار گرفتیم و این دقیقا  نشان‌دهنده نزول نصرت‌های الهی
 است.
وی ادامه داد: وقتی اسلام در ۴۲‌سال پیش خورشید پرفروغ خود را از پشت ابرهای جاهلیت با هنرنمایی پیامبرگونه امام راحل عظیم‌الشأن خارج کرد و خورشید اسلام از افق ایران طلوع و سیاره زمین را روشن کرد، از آن زمان تا به امروز همه شیاطین عالم برای خاموش کردن نور انقلاب متحد شدند 
و به صحنه آمدند.
وی اظهار داشت: اتفاقات بزرگی که در کشور ما در این ۴۲‌سال صورت گرفته است، همانند عبور چندین باره ما از نیل
 است. 
مشکلات و مخاطرات پیش رو و دشمن پشت سر، جدی و سخت و مصمم با تمام قدرت بی‌نظیری که در تاریخ امپراتوری‌های بشر، روی زمین هرگز نبوده است؛ یعنی به امروز آمریکا نگاه نکنیم که کوچک و افسرده شده و کم تأثیر است و نقش جهانی خود را از دست داده و از مدل، ریخت و قیافه یک قدرت افتاده و ناتوان کم‌توان است، به ظاهر هنوز صاحب قدرت است، اما حکمت و اراده‌ای برای عمل وجود ندارد.
فرمانده کل سپاه اضافه کرد: هزینه نظامی آمریکا هنوز هم به اندازه هزینه نظامی تمام دنیاست؛ یعنی ۵۰‌درصد هزینه‌های نظامی دنیا متعلق به آمریکاست؛ اما آمریکا را رهبران کوچک و ضعیف، که او را به اندازه خود کوچک کرده‌اند و همچنین نبودِ حکمت، به زمین زده است؛ این نه سخن من، بلکه اعتراف خود آمریکایی‌هاست.
سرلشکر سلامی ادامه داد: اما این سوی صحنه را ببینید، چگونه ما از این سختی‌ها و فرازهای خطرناک، که در همه آن لحظه‌ها طراحی و اراده دشمن بر اسقاط و فروپاشی و براندازی نظام بوده، عبور کرده‌ایم؛ یعنی هر روز ما با دشمن درگیر  بودیم.
 بعضی از روزها شاخص هستند و به‌دلیل اوج داشتن آن‌ها در حفظ این انقلاب شاخص‌ترند، اما خصلت ایام الهی همه روزها به قوت خود باقی است و ما هر روز به‌دنبال حفظ این امانت بزرگ الهی هستیم؛ یعنی نه‌اینکه در مقاطعی این انقلاب حفظ شده و بعد دشمن آرام گرفته و ما در مسیری هموار حرکت کرده‌ایم و تهدید خاموش شده؛ نه اینگونه نبوده، بلکه همیشه شعله‌های خطرناک آتشفشان تهدید فوران کرده است و دشمن همانند آتشفشان، آتش ریخته است و هر روز این انقلاب حفظ شده است. این مقاومت پیوسته است و انقطاع ندارد؛ چون عمل دشمن و تمرکز او بر قلب انقلاب ما همیشه
 بوده است.

captcha
شماره‌های پیشین