sobhe-no.ir
1111
سه شنبه، ۱۴ بهمن ۱۳۹۹
6
گزارش

قالیباف در حرم امام خمینی(ره): فاصله از راه امام دلیل مشکلات امروز است

«صبح‌نو» در گفت‌وگو با کارشناسان اقتصادی، آثار مثبت و منفی حذف ارز‌4200 تومانی را بررسی کرد

ارزی که به دست مصرف‌کننده نمی‌رسد

مجلس می‌گوید ارز ترجیحی به جای رفتن بر سفره مردم به جیب دلال‌ها، رانت‌خواران و سودجویان رفته است، لذا تصمیم گرفته است با حذف ارز 4200‌تومانی درآمد حاصل از محل حذف این ارز را به همراه منابع حاصل از فروش فرآورده‌های نفتی، یارانه‌های نقدی خانوارها را افزایش دهد. موضوعی که با مخالفت دولت مواجه شده است. بسیاری از کارشناسان معتقد هستند توزیع ارز 4200‌تومانی توسط دولت در سال‌های گذشته سیاستی غلط و فسادزا بوده است که هم بیت‌المال را به جیب عده‌ای خاص سرازیر کرد و هم ضمن هدر رفت منابع ارزی کشور، آسیب‌های جدی به بخش تولید وارد نمود. به‌طوری‌ که از ارز موسوم به جهانگیری به‌عنوان یکی از عوامل اصلی ناکارآمدی و رانت در نظام توزیع کالا در سال‌های اخیر یاد می‌شود.

صبح نو

گزارش

قالیباف در حرم امام خمینی(ره): فاصله از راه امام دلیل مشکلات امروز است

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی روز گذشته (دوشنبه 13‌بهمن‌99) در مراسم تجدید میثاق هیأت رییسه مجلس یازدهم با آرمان‌های امام؟ره؟ راحل در مرقد مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی، اظهار داشت: تلاش‌های امام؟ره؟ در پیروزی انقلاب اسلامی باعث احیای تاریخ شده و باعث عزت مسلمین در جهان شد.
وی افزود: امام؟ره؟ به ما یاد داد و آموخت و نشان داد که اگر بر راه او مصمم و پایبند باشیم، حتی می‌توان رژیم تا دندان مسلح و منحوس پهلوی، زیاده‌خواهان، قدرت‌طلبان و مستکبران جهانی را شکست داد؛ مردم کشورمان با توکل به خداوند در مسیر او مبارزه کرده و نتیجه گرفتند.
رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر ما امروز در اداره کارهای‌مان دچار مشکلات کم و زیاد هستیم و چالش‌هایی وجود دارد و مردم ما در زندگی روزمره خود دچار کم و کاستی و فشارهای متعددی هستند، به این دلیل است که ما از مسیر امام؟ره؟ و راه امام؟ره؟ فاصله گرفتیم.
قالیباف اظهار داشت: امام؟ره؟ بر مردم باوری بوده و اعتقاد به محرومان و مستضعفان داشت ضمن این که تلاش می‌کرد بار را از دوش مردم و کارگران و مزدبگیران بردارد؛ امام؟ره؟ برای عدالت نهیب می‌زد و تلاش می‌کرد.
رییس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز هرکجا ضعف و مشکل داریم ریشه در فاصله گرفتن از افکار و مکتب امام؟ره؟ است؛ امروز بازگشت به امام؟ره؟ و افکار امام؟ره؟ و مکتب امام؟ره؟ راه یکایک ماست.
وی تأکید کرد: امروز، انقلابی و دلباخته مردم کسی است که در مسیر حل مشکلات آنان گام بردارد؛ امروز ما به‌عنوان یک مجلس انقلابی که این نام را از مقام معظم رهبری گرفته‌ایم باید سنگربان راه و مکتب امام؟ره؟ باشیم.
قالیباف تصریح کرد: باید بکوشیم مجلس انقلابی دغدغه مردم را دنبال کرده و خداباوری، مردم باوری، مردم محوری، را در کلام امام؟ره؟ تحقق ببخشیم؛ چراکه ایشان فرمودند ما می‌توانیم که این موضوع در کلام مقام معظم رهبری هم وجود دارد. رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ما امروز به همراه مجموعه هیأت رییسه و رؤسای کمیسیون‌های مجلس گرد هم آمده‌ایم تا با امام؟ره؟ عزیز بیعت کنیم و به‌گونه‌ای اقدام کنیم که شرمنده مردم عزیز نباشیم؛ نباید به‌گونه‌ای عمل کنیم که فردای قیامت مدیون شهدا و امام؟ره؟ شهدا باشیم؛ امروز هم خدمتگزار مردم عزیز هستیم و باید بتوانیم رهنمودهای مقام معظم رهبری و سیاست‌های ابلاغی ایشان که راهگشا برای آینده کشور است عملیاتی کرده و در این مسیر گام برداریم. وی ادامه داد: ما وقتی انقلابی هستیم که ایران قوی و پرافتخار داشته باشیم؛ ایران قوی را وقتی داریم که تک تک هر ایرانی قوی باشد و همگی بتوانیم در مسیر پیشرفت و عدالت حرکت کنیم. قالیباف افزود: با ظرفیت‌های موجود در کشور کارآمدی دین در اداره جامعه که فلسفه و اعتقاد امام؟ره؟ است را نشان داده و باید آن را اجرایی کنیم.
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید بر اساس تفکر امام؟ره؟، نظام سیاسی و اعتقادی‌اش برخاسته از فرهنگ اهل‌بیت؟عهم؟ و قرآن است را در عمل نشان دهیم.
وی درپایان اظهار امیدواری کرد که روح پاک امام؟ره؟ راحل و روح مطهر شهدا و تلاش مجاهدان و دعای خیر خانواده معظم شهدا منجر به آن شود که همگان در مسیر امام؟ره؟ و راه امام؟ره؟ برای تحقق خواسته‌های ایشان و مقام معظم رهبری گام برداریم.

captcha
شماره‌های پیشین