sobhe-no.ir
1097
دوشنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۹
10
وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

زنگ مدارس، اول بهمن به صدا درمی‌آید

گزارش «صبح‌نو» درباره طرح جدید پلیس راهور برای آموزش قوانین به موتورسواران را بخوانید

موتوری‌های متخلف قانون یاد می‌گیرند

اگر در چند روز گذشته و هنگام عبور از خیابان‌های شهر کمی از افکار خودتان بیرون آمده و نگاهی به گوشه و کنار چهارراه‌ها انداخته باشید، افرادی را می‌بینید که کاورهای سفیدرنگ همیار پلیس را به تن کرده و در حال کمک به ماموران راهور هستند. این افراد موتورسوارانی هستند که دچار تخلف شده‌اند و البته به جای اینکه موتورهایشان توقیف شده و روانه پارکینگ شود، برای ساعتی در کنار خیابان به ماموران راهور کمک می‌کنند. این طرح جدید پلیس راهور تهران بزرگ «موتوریار» نام دارد. البته پلیس اعلام کرده موتورسوارانی که مرتکب یکی از تخلفات عمده چون نداشتن کلاه ایمنی، حرکت در خطوط ویژه یا رفتن از مسیرهای ممنوع و حرکات نمایشی شوند، اختیار دارند به پلیس کمک کنند یا اینکه موتورشان توقیف شده و به پارکینگ منتقل شود.

صبح نو

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

زنگ مدارس، اول بهمن به صدا درمی‌آید

جزئیات بازگشایی مدارس در مناطق مختلف کشور و در شهرهای آبی و زرد اعلام شد. بر این اساس مقرر شده آموزش اول و دوم ابتدایی‌های مناطق زرد و آبی با رعایت پروتکل‌ها و با محدودیت تعداد در کلاس درس، حضوری باشد. این در حالی است که کادر اداری و اجرایی نیز از اول بهمن در مدارس حضور خواهند داشت.
چندی پیش در ستاد کرونا سه تصمیم مهم در ارتباط با آموزش و پرورش اتخاذ شد. تصمیم اول این بود که کادر اداری و اجرایی مدارس در تمام مدارس کشور به استثنای شهرهای قرمز، از ابتدای بهمن در مدرسه حضور فیزیکی داشته باشند. وزیر آموزش و پرورش جزئیات بازگشایی مدارس در مناطق مختلف کشور و در شهرهای آبی و زرد را اعلام کرد و گفت: تصمیم دوم این بود که در شهرهای زرد و آبی تمام کلاس‌های ابتدایی در پایه‌های اول و دوم باز شود و در مدارسی که تعداد دانش‌آموزان کلاس بیش از ۱۰ نفر است، حضور دانش‌آموزان با مدیریت شورای مدرسه، در تمام طول هفته توزیع می‌شود تا همه بتوانند از آموزش حضوری بهره‌مند شوند زیرا اول و دوم، پایه آموزش است.
حاجی‌میرزایی ادامه داد: تصمیم سوم اینکه در مدارسی که کمتر از ۵۰ دانش‌آموز دارد، کلاس‌ها در تمام مقاطع و پایه‌های تحصیلی از اول بهمن به صورت حضوری برگزار خواهد شد. کلاس‌ها حداکثر با تعداد ۱۰ نفر شروع می‌شود و مدارس مجاز نیستند دانش‌آموزان را با تعداد بیشتر در کلاس درس حاضر کنند. وی با بیان اینکه از امروز تا اول بهمن، مدارس در سراسر کشور فرصت دارند تا برنامه‌ریزی لازم را انجام دهند و مشخص کنند که کدام دانش‌آموز  در چه روزهایی باید در مدرسه حضور پیدا کند، گفت: کلاس‌های عملی هنرستانی‌ها نیز در مناطق آبی و زرد از یکم بهمن حضوری تشکیل خواهد شد.
وزیر آموزش و پرورش در مصاحبه‌ای با رسانه ملی افزود: تقریبا در اکثر کشورها سیاست‌های بازگشایی مدارس مورد بازنگری قرار گرفته است زیرا دور‌بودن دانش‌آموزان با تبعات درازمدت و نگران‌کننده‌ای همراه است؛ ضمن اینکه مجموعه مطالعات دنیا نشان می‌دهد که حضور دانش‌آموزان در مدارس با رعایت شیوه‌نامه‌ها در شیوع ویروس تاثیری نداشته است؛ بنابراین امیدوار هستیم با مراقبتی که به عمل خواهد آمد، مراقب سلامت آنها باشیم و از این فرصت هم برای یادگیری آنها استفاده شود.
محمد محسن‌بیگی، مدیرکل دفتر سلامت و امور تندرستی وزارت آموزش و پرورش در این‌باره اظهار کرد: پیشنهاد بازگشایی مدارس در مناطق زرد و آبی دیروز در ستاد ملی کرونا مطرح و خواسته شده که دستورالعمل آن تدوین شود. وی افزود: پیشنهاد این بوده که در مناطق آبی فقط مدارس زیر ۵۰ دانش‌آموز در کشور به صورت حضوری بازگشایی شوند، چون اکثر این مدارس در مناطق دورافتاده و صعب‌العبور هستند که دسترسی کمتری هم به امکانات و فضای مجازی دارند. همچنین پیشنهاد شده که دانش‌آموزان پایه اول و دوم ابتدایی فقط در مناطق آبی و زرد با حداکثر ۱۰ دانش‌آموز به صورت حضوری به مدرسه بروند.

captcha
شماره‌های پیشین