sobhe-no.ir
1096
یکشنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۹
6
خبر

رشد صفر درصدی حجم پول در آذر99

چینی‌ها برای پاسخ به اقدامات تجاری آمریکا دست به کار شدند

خشم اژدها

حباب سکه ترکید و ارز در سراشیبی قرار گرفت

نزول دلار

روز گذشته قیمت سکه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش داشت و ترس از ریزش بیشتر قیمت‌ها باعث افزایش فروشنده‌ها از صبح روز گذشته در بازار شده است. دلار نیز با کاهش چشمگیر وارد کانال 24 هزار تومان شد.

صبح نو

چینی‌ها برای پاسخ به اقدامات تجاری آمریکا دست به کار شدند

خشم اژدها

وزارت بازرگانی فهرستی از قوانین و اقدامات برای مقابله با سیاست‌های غیرقابل قبول آمریکا علیه شرکت‌های چینی را منتشر کرد.
چین همکاری و تبعیت شرکت‌ها و اتباع خود از سیاست‌های آمریکا علیه شرکت‌هایش را منع کرده است. در سند منتشرشده از سوی وزارت بازرگانی این کشور آمده که اعمال قوانین خارجی فرامرزی و منطقه‌ای از سوی آمریکا فعالیت‌های تجاری و اقتصادی اتباع و موسسات چینی با کشورهای ثالث را مختل کرده است. این وزارتخانه چین از اتباع خود خواسته هر گونه نقض این دستورالعمل و اجرای سیاست‌های آمریکا علیه شرکت‌های چینی توسط اتباع خود را حداکثر در مدت 30 روز گزارش دهند. 
دولت چین مدعی شده که می‌تواند علیه سیاست‌های تجاری خصمانه آمریکا علیه شرکت‌های چینی اقدامات متقابل لازم را انجام دهند. دولت چین همچنین گفته که از موسسات و اتباعی که به خاطر عدم‌اجرای سیاست‌های آمریکا علیه شرکت‌های چینی متضرر می‌شوند، حمایت لازم را انجام خواهد داد. وزارت بازرگانی چین همچنین طی بیانیه‌ای جداگانه اعلام کرده است که اعمال قوانین خارجی نامناسب مدت‌هاست نظام تجارت بین‌الملل را مختل کرده و تاثیر منفی بر بهبود اقتصاد جهانی گذاشته است. 
بنا بر این گزارش، دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا
 17 دی با صدور فرمانی اجرایی انجام تراکنش طرف‌های آمریکایی با هشت نرم‌افزار چینی از جمله نرم‌افزار پرداخت موبایلی علی‌پی را ممنوع کرد؛ اتفاقی که باعث شد دو هفته مانده به خروج ترامپ از کاخ سفید شاهد تشدید تنش بین واشنگتن و پکن باشیم. دولت آمریکا مدعی شده که این اقدام را با هدف از بین بردن تهدید نرم‌افزارهای چینی علیه شهروندان آمریکایی انجام داده است چراکه این نرم‌افزارها کاربران زیادی داشته و به اطلاعات حساس کاربران دسترسی دارند. در قالب این فرمان، دولت آمریکا مدعی است که این کشور باید با هدف حفاظت از امنیت ملی رویکردی تهاجمی را علیه توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای چینی اتخاذ کند.

captcha
شماره‌های پیشین