sobhe-no.ir
1096
یکشنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۹
10
فایزر با سلامتی جامعه چه کرده است؟

74 محکومیت قطعی برای بزرگ‌ترین شرکت دارویی آمریکا

رقابت پنج کاندیدا برای ریاست فدراسیون

اسفند سرنوشت‌ساز فوتبال

پروسه انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال پس از ماه‌ها بلاتکلیفی با پایان مهلت ثبت‌نام و ورود چهره‌‌‌های اصلی برای رقابت در مجمع سرنوشت‌ساز روز دهم اسفند رسما آغاز شد. ساختمان همیشه خبرساز سئول روز گذشته تا پایان وقت اداری شاهد حضور نامزدهای انتخابات هیات‌رییسه فدراسیون فوتبال بود.

صبح نو

رقابت پنج کاندیدا برای ریاست فدراسیون

اسفند سرنوشت‌ساز فوتبال

پروسه انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال پس از ماه‌ها بلاتکلیفی با پایان مهلت ثبت‌نام و ورود چهره‌‌‌های اصلی برای رقابت در مجمع سرنوشت‌ساز روز دهم اسفند رسما آغاز شد. ساختمان همیشه خبرساز سئول روز گذشته تا پایان وقت اداری شاهد حضور نامزدهای انتخابات هیات‌رییسه فدراسیون فوتبال بود.

با وجود تغییر اساسنامه و افزایش اعضای مجمع به 87 نفر، همچنین کاهش تعداد امضاهای مورد نیاز برای ثبت‌نام در پست ریاست فدراسیون، انتظار می‌‌رود تعداد نامزدهای پست ریاست افزایش قابل‌توجهی داشته باشد اما در نهایت پنج گزینه برای تکیه‌زدن بر کرسی ریاست فدراسیون فوتبال ثبت‌نام ‌کردند.
شهاب‌الدین عزیزی‌خادم که پیش از این هم سابقه حضور در انتخابات فدراسیون و فعالیت به‌عنوان یکی از اعضای هیات‌رییسه را داشته است، هفته گذشته ثبت‌نام کرده بود؛ همانطور که زمان دقیق ثبت‌نام حیدر بهاروند که به‌عنوان سرپرست در ساختمان فدراسیون حضور داشته است، مشخص نیست. با وجود این روز گذشته کیومرث هاشمی، گزینه نزدیک به وزارت ورزش، مصطفی آجورلو و علی کریمی گزینه‌‌‌های مستقل نیز به صورت رسمی ثبت‌نام ‌کردند و وارد عرصه رقابت شدند. فهرست نواب رییس پیشنهادی نامزدها نشان‌‌دهنده شکل‌گیری ائتلاف حیدر بهاروند و شهاب‌الدین عزیزی‌خادم است که با گزینه‌‌‌های مشترک وارد عرصه رقابت شدند و به جذب آرای هیات‌‌‌های فوتبال استان‌ها امیدوار هستند.
منصور قنبرزاده و شهره موسوی گزینه‌‌‌های مشترک در لیست هر دو گزینه هستند؛ همچنین بهاروند ، عزیزی‌خادم را به عنوان نایب خودش معرفی کرده و عزیزی‌خادم هم همین تصمیم را درخصوص بهاروند گرفته تا ائتلاف خود را در این انتخابات به صورت رسمی اعلام کنند. این ائتلاف البته زیر بار فشار انتقادات رسانه‌‌ای و اهالی فوتبال قرار دارد چراکه ائتلاف مقصران شرایط فعلی فوتبال ایران و مشکلات جاری به شمار می‌‌روند.
کیومرث هاشمی، دیگر گزینه شاخص حاضر در انتخابات است؛ مدیر ورزش دولت محمود احمدی‌نژاد که البته در زمان تعلیق فدراسیون فوتبال سابقه حضور در این فدراسیون را داشته، یکی از مهره‌‌‌های نزدیک به محمد علی‌آبادی برای ورود به انتخابات جنجالی فدراسیون بود و این‌بار هم به عنوان گزینه نزدیک به دولت وارد انتخابات شده است. هاشمی البته در سایه ارتباط نزدیک با مهدی محمدنبی، دبیرکل فدراسیون فوتبال، پریا شهریاری، معاون دبیرکل را به عنوان گزینه خودش برای حضور در پست نایب‌رییس سوم این فدراسیون معرفی کرده و به جذب آرای باشگاه‌های دولتی با همکاری علینژاد، معاون وزارت ورزش امیدوار خواهد بود.
با وجود اين، هاشمی تحت فشار مخالفان دخالت دولت در فوتبال قرار خواهد داشت و بخشی از مجمع نسبت به گزینه‌‌‌های وزارت ورزش واکنش مثبت نشان نمی‌دهند. انتخاب علیرضا رحیمی، رییس سابق فدراسیون هندبال و از مدیران نزدیک به وزارت ورزش از دیگر نشانه‌‌‌های تفاهم این گزینه با دولت در مسیر انتخابات فوتبال است.
علی کریمی، شاخص‌‌ترین نامزد تاریخ انتخابات فدراسیون فوتبال محسوب می‌‌شود. اعلام کاندیداتوری کریمی با واکنش‌‌‌های متفاوتی در فضای رسانه، همچنین جامعه فوتبال همراه بود. فوتبال‌دوستان و خصوصا هواداران پرسپولیس یا برخی چهره‌ها، پیشکسوتان و بازیکنان سابق از این حضور استقبال ‌کردند. 
 اساسنامه جدید این اجازه را به علی کریمی می‌‌دهد که بر اساس قانون با تکیه بر تجربه حضور در لیگ برتر فوتبال ایران برای ریاست ثبت‌نام کند. کریمی همچنین مهدی مهدوی‌کیا و سعید دقیقی، دو فوتبالیست باسابقه دیگر را نیز به عنوان نواب‌رییس اول و دوم خودش معرفی کرده است.
مصطفی آجورلو آخرین گزینه‌ای بود که روز گذشته برای ریاست فدراسیون فوتبال ثبت‌نام کرد. او که سابقه یک دوره حضور در انتخابات را نیز داشته است، برای دومین‌بار به این عرصه وارد شده و در این راه نصر اصفهانی، یکی از مدیران شاخص و رییس هیات‌مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان، همچنین سعید فتاحی، مسوول سابق برگزاری لیگ برتر نواب‌رییس اول و دوم آجورلو خواهند بود. همچنین لیلا محمدیان، نایب‌رییس سوم کابینه آجورلو در این انتخابات خواهد بود. آنچه مسلم است پس از ماه‌ها نابسامانی، بالاخره روز دهم اسفند چهره رییس جدید فدراسیون فوتبال مشخص خواهد شد.

captcha
شماره‌های پیشین