sobhe-no.ir
1095
شنبه، ۲۰ دی ۱۳۹۹
9
«صبح‌نو» وضعیت دوچرخه‌های اشتراکی در روزهای آلوده تهران را بررسی می‌کند

«بیدود» در روزهای پردود تهران کجاست؟

عارف چراغی / اگر نگاهی به گوشه و کنار تهران بیندازیم، لابه‌لای دود و سرما، آلودگی هوا و سر و صدای موتورها و خودروها که خیابان‌ها را به محاصره خود درآورده‌اند، می‌توان دوچرخه‌سوارانی را دید که با سختی زیاد، استفاده از دوچرخه را به هر وسیله نقلیه‌ای ترجیح می‌دهند؛ دوچرخه‌سوارانی که البته این روزها کمتر از هر زمان دیگری دیده می‌شوند. این روزها دوچرخه‌سواری در خیابان‌های کلانشهری مثل تهران که در طول زمان برای حرکت خودروها مناسب‌سازی شده، با مشکلات زیادی رو‌به‌روست. به‌طور مثال، اولویت‌ندادن به دوچرخه‌سواران در خیابان‌های اصلی توسط برخی رانندگان، نبود مسیر امن یکپارچه و پیوسته، شیب خیابان‌های شمالی به جنوبی و برعکس، از جمله مهم‌ترین مشکلات دوچرخه‌سواران برای این روزهاست. اختلال در حرکت مسیر دوچرخه‌سواری از مشکلات دیگر آنهاست که بسیاری از دوچرخه‌سواران نیز از ایجاد مزاحمت موتوری‌ها تا وانتی‌ها گلایه دارند.

ستاری، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری:

مشهد در زمینه نوآوری پیشروتر از تهران است

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در چهلمین نوبت از افتتاح طرح‌های کلان ملی کشور که با عنوان پوشش تدبیر و امید برای جهش تولید که طی آن پنج طرح ملی دانش‌بنیان و کارخانه نوآوری افتتاح شد، گفت: در حال حاضر شهر مشهد در زمینه فناوری پیشروتر از تهران است.

30 درصد تسهیلات قرض‌الحسنه برای تمام اقشار افزایش یافت

وام‌هایی که در دوران کرونا دست مردم را می‌گیرند

صبح نو

ستاری، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری:

مشهد در زمینه نوآوری پیشروتر از تهران است

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در چهلمین نوبت از افتتاح طرح‌های کلان ملی کشور که با عنوان پوشش تدبیر و امید برای جهش تولید که طی آن پنج طرح ملی دانش‌بنیان و کارخانه نوآوری افتتاح شد، گفت: در حال حاضر شهر مشهد در زمینه فناوری پیشروتر از تهران است.

دکتر سورنا ستاری در این مراسم بااشاره به اینکه شهر مشهد در زمینه فناوری بسیار نوآور است، ادامه داد: از شهردار شهر مشهد بسیار تشکر می‌کنم، امکانات این شهر در زمینه نوآوری پیشروتر از تهران بوده و  شهرداری مشهد توانسته است کارخانه قدیمی را به کارخانه نوآوری و محلی برای فعالیت شتاب‌دهنده‌ها و استارتاپ‌ها تبدیل کند. او با اشاره به رتبه چهل‌و‌سوم تهران در میان شهرهای نوآور دنیا، افزود: رتبه تهران در این زمینه از برخی شهرهای بزرگ دنیا چون برلین بالاتر بوده اما با این حال مشهد در این زمینه پیشروتر از تهران است. ستاری با اشاره به افتتاح دو کارخانه نوآوری در مشهد و شیراز بیان کرد: با بهره‌برداری از این دو کارخانه نوآوری  برگ تازه‌ای در زیست‌بوم نوآوری این شهرها رقم خورد و ظرفیتی تازه برای تبدیل ایده‌های نوآورانه به کسب‌وکارهای دانش‌بنیان و خلاق فراهم شد. گفتنی است؛ کارخانه نوآوری مشهد با 10‌هزار متر مربع زیر بنای فیزیکی اولین کارخانه نوآوری شرق کشور است که ایده آن برای نخستین‌بار در سال‌1397 با حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  و توسط شهرداری مشهد شکل گرفته و پس از یک‌سال‌و‌نیم آماده بهره‌برداری شد. در کارخانه نوآوری مشهد، 400مترمربع به سالن اجتماعات، 120‌مترمربع سالن ارائه، 620مترمربع فضای کار اشتراکی و بالغ بر 127‌مترمربع آزمایشگاه ساخت اختصاص یافته و تمام امکانات برای رفع نیازهای کسب‌‌و‌کار خلاق و نوآورانه فراهم شده است. در این کارخانه، چگونگی شروع کسب‌و‌کار، انتخاب مسیرهای توسعه اشتغال، استفاده از فضاهای اشتراکی، بازاریابی خدمات، معرفی بهترین راه‌های تبلیغات و سایر نیازهایی که یک شهروند خلاق در جهت ایجاد اشتغال نوآورانه نیاز دارد، در نظر گرفته شده است.
همچنین این کارخانه در محل قبلی کارخانه کوکاکولا(نوشابه سازی) مشهد و در زمینی تحت عنوان اراضی قهوه‌ای احداث شده است، چنین اراضی به محل‌هایی گفته می‌شود که زمینی بعد از تغییر کاربری گذشته خود به صورت غیرفعال باقی مانده و مستعد شکل‌گیری تهدیدهای مختلف از جمله آسیب‌های اجتماعی است.

captcha
شماره‌های پیشین