sobhe-no.ir
1094
چهارشنبه، ۱۷ دی ۱۳۹۹
2
خبر

صالحی خبر داد نصب یک هزار سانتریفیوژ IR2m

سرلشکر باقری: پاسخ جانانه‌ای به کوچک‌ترین خطای دشمن می‌دهیم

رزم پرنده‌های شکاری ایران

دیروز و امروز شاهد رزمایش گزینه‌‌‌های روی میز متخصصان جان بر کف ارتش برای حفظ امنیت و اقتدار کشور بودیم که طی آن از انواع پهپادهای رزمی، بمب‌افکن، رهگیر، شناسایی و مراقبتی، جنگالی، انتحاری و... با حضور فرمانده نیروهای مسلح رونمایی شد. نخستین تمرین بزرگ رزم پهپادی ارتش با شرکت صدها فروند پهپاد از نیروهای چهارگانه ارتش در منطقه عمومی سمنان در حال برگزاری است که در این رزمایش بزرگ علاوه بر نمایش توانمندی علمیاتی انواع پهپادهای رزمی، شناسایی جنگ الکترونیک، سامانه‌‌‌های پهپادی نیروهای زمینی و پدافند هوایی و دریایی ارتش خود را در شرایطی شبیه جنگ واقعی محک زدند.

سردار حجازی با اشاره به تحرکات اخیر ضد ایرانی در منطقه :

رژیم صهیونیستی می خواهد رییس جمهور آینده آمریکا راه بازگشت نداشته باشد

صبح نو

خبر

صالحی خبر داد نصب یک هزار سانتریفیوژ IR2m

«علی اکبر صالحی» معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی درباره آغاز مجدد غنی‌سازی ۲۰‌درصد در تأسیسات غنی‌سازی فردو گفت: در غنی‌سازی ۲۰‌درصد وقتی مجلس قانون را تصویب کرد، خود را ملزم به اجرای قانون دانستیم. رییس‌جمهوری هم دستور تأمین بخشی از نیازهای مالی قانون را در سال‌۹۹ و غنی‌سازی ۲۰‌درصد را دادند و ۲۰‌درصد را بعد از طی کردن تشریفات آژانس، به لحاظ فنی در مدت ۲۴‌ساعت توانستیم ۲۰‌درصد را راه بیندازیم و هر ساعتی حدود ۱۷‌تا ۲۰‌گرم ۲۰‌درصد تولید کنیم و الان تولید، پایدار شده است. وی عنوان کرد: ماهانه حدود هشت تا ۹‌کیلو می‌توانیم ۲۰‌درصد تولید کنیم تا به ۱۲۰‌کیلویی که قانون از ما خواسته، برسیم. صالحی ادامه داد: ۲۰‌درصدی که ظاهرا متوقف بود و فکر می‌کردند نابود شده است شاهد بودید که در عرض ۲۴‌ساعت راه‌اندازی شد.
وی درباره اینکه چرا قبل از قانون اخیر مجلس غنی‌سازی ۲۰‌درصد را نداشتیم، پاسخ داد: چون این ۲۰‌درصد برای راکتور تحقیقاتی تهران استفاده می‌شود و ما برای پنج سال سوخت این راکتور را در انبارهای خودمان داریم. این ۲۰‌درصدی که تولید می‌کنیم به‌عنوان ذخیره و انباشته خواهد شد. 
 رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه فعالیت‌های سازمان هیچ‌کدام نه متوقف و نه کند شده است، اظهار داشت: الان داریم یک هزار سانتریفیوژ‌IR2m نصب می‌کنیم و همین الان دو آبشار نصب شده و کار می‌کند یعنی حدود
‌۳۲۰ و خرده‌ای از این سانتریفیوژهای‌IR2m نصب شده و همین جور در حال نصب شدن است و ان‌شاءالله ظرف دو سه ماه آینده که طبق قانون باید هزار‌IR2m نصب کنیم، در همان زمان و حتی زودتر هم نصب خواهیم کرد.
صالحی بیان کرد: الان ساخت سانتریفیوژهای‌IR6 را شروع کردیم که طبق قانون گفته شد و باید بتوانیم در ظرف یک سال یک هزار ماشین‌IR6 تولید کنیم. الان مواد اولیه آن را تهیه می‌کنیم و با کمکی که رییس‌جمهوری کردند و دستور دادند نیازهای مالی آن تأمین شود، ما این کار را شروع کردیم. چرا‌که نیاز مالی آن خیلی بالاست.
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: انشاءالله طبق آن چیزی که مجلس از ما خواسته و درست در محدوده‌های زمانی که مدنظر است و حتی زودتر این کار را به پیش می‌بریم و هیچ مشکلی در این خصوص نداریم.

captcha
شماره‌های پیشین