sobhe-no.ir
1093
سه شنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۹
8
تزریق بر روی دومین گروه از داوطلبان دریافت واکسن ایرانی کرونا انجام شد

امید به موفقیت واکسن ایرانی زیاد است

ماجرای کرونا جدای از تعداد مبتلایان هر روزه یا تعداد افرادی که جان خود را از دست می‌دهند حالا وارد مرحله جدی دیگری به نام واکسن شده است. کشورها و محققان زیادی در این راه گام برداشته و به دستاوردهایی رسیده‌اند. دانشمندان جوان ایرانی هم واکسنی را تولید کرده‌اند که تست انسانی آن هفته گذشته روی سه نفر از هموطنان انجام شد. روز گذشته نیز خبر رسید که دومین گروه از داوطلبان تست واکسن ایرانی کرونا این واکسن را تزریق کرده‌اند. این در حالی است که دریافت‌کنندگان واکسن که هفته گذشته تزریق را انجام دادند خوشبختانه حال خوبی دارند. اما در همین جریان ساخت واکسن ایرانی کرونا دلواپسان داخلی و خارجی دست به کار شده‌اند تا نگرانی‌های مردم از بابت مسائل مرتبط با بیماری کرونا را تشدید کنند. از یک سو برخی رسانه‌های معاند و دشمنان پیشرفت‌های ایران ساخت واکسن توسط جوانان و محققان ایرانی را زیر سوال می‌برند بدون آنکه به پشتوانه علمی ایران در این زمینه و سابقه 100‌ساله ساخت واکسن در کشور توجه کنند. از سوی دیگر نیز برخی افراد با برگزاری تجمعاتی تلاش می‌کنند تا اقدامات صورت گرفته از سوی وزارت بهداشت برای تهیه واکسن خارجی کرونا را متوقف کنند. هر دوی این رفتارها البته در نگاه مردم مردود است چراکه ایرانیان در کنار اعتماد به دانشمندان کشور خود خواستار در اختیار گرفتن تجربیات جهانی نیز هستند و البته هر دوی این‌ها در کنار یکدیگر می‌تواند آرامش خاطر مردم را به همراه داشته باشد. در چنین شرایطی البته همچنان مسوولان و کادر درمانی مردم را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توصیه می‌کنند.

۱۱۰‌فوتی و ۶۰۷۳‌مبتلای جدید کرونا در کشور

آمار کرونا رو به صعود است

«صبح‌نو» از ماجرای قاچاق پوشاک در کشور گزارش می‌دهد

خداحافظی برندهای خارجی پوشاک

با وجود اینکه سال‌99 به‌عنوان سال جهش تولید نام‌گذاری شده، قاچاق کالا، همچنان به‌عنوان یک معضل اساسی در اقتصاد کشور مطرح است؛ به‌ویژه در بخش پوشاک و منسوجات، قاچاق کالا مشکلاتی جدی ایجاد کرده و مشاغل بسیاری را به خطر انداخته است. چند‌ماه قبل بود که آقای علی ربیعی، سخنگوی دولت در اظهارنظری گفته بود: «بیشترین قاچاق ورودی به کشور در بخش کفش و پوشاک، لوازم آرایش و لوزام خانگی و قطعات خودرو است و تنها در دو بخش کفش و پوشاک ظرفیت یک میلیون شغل را از ایرانی‌ها گرفته است.» حالا در روزهای اخیر گزارش‌هایی از فعالیت دوباره این فروشگاه‌ها، در پاساژهای تهران منتشر شده است.

صبح نو

۱۱۰‌فوتی و ۶۰۷۳‌مبتلای جدید کرونا در کشور

آمار کرونا رو به صعود است

ظاهرا  توجه به پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم در حال کاهش است چراکه آمار سه روز گذشته مبتلایان جدید و فوتی‌های کرونا در سه روز گذشته نشان می‌دهد که دوباره شاهد رشد آن هستیم. از روز شنبه تا دیروز تعداد جان‌باختگان کرونا به ترتیب 101، 102 و 110‌نفر بود. همچنین آمار مبتلایان جدید و بستری‌ها نیز شاهد افزایش بود که امری نگران‌کننده است. سخنگوی وزارت بهداشت نیز دیروز به روال ارائه آمار هر روزه آمار وضعیت کرونا در کشور را ارائه کرد. به گفته خانم سیماسادات لاری در فاصله ظهر روز یکشنبه تا ظهر روز دوشنبه 15‌دی‌ماه، 6073‌بیمار جدید در کشور شناسایی شدند که از این تعداد 769‌نفر در مراکز درمانی کشور بستری شدند. با این حساب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۲۴۹‌هزار و ۵۰۷نفر رسید. لاری در ادامه افزود: متاسفانه در مدت زمان یاد شده ۱۱۰‌بیمار کووید۱۹ هم جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۵۵‌هزار و ۶۵۰‌نفر رسید. وی گفت: خوشبختانه تا‌کنون یک میلیون و ۲۰‌هزار و ۷۳۷‌نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. سخنگوی وزارت بهداشت همچنین از وضعیت شدید ۴۹۰۱‌نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ بیمارستان‌ها خبر داد که تحت مراقبت 
قرار دارند. لاری گفت: در حال حاضر و براساس آخرین تحلیل‌ها، چهار شهرستان ساری، آمل، رامسر و سوادکوه شمالی در وضعیت قرمز، ۴۳‌شهرستان در وضعیت نارنجی و ۴۰۱‌شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

captcha
شماره‌های پیشین