sobhe-no.ir
1093
سه شنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۹
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

  آمادگی  
سیگاری‌های تهران بزرگ اعلام آمادگی ‌کردند. به گزارش رسانه‌ها، معتادان به مصرف سیگار ساکن تهران بزرگ برای کاهش معضل آلودگی هوا اعلام آمادگی ‌کردند. بر اساس گزارش‌ها در پی انتشار خبری مبنی بر خطرناک‌تر‌بودن تنفس هوای آلوده تهران از استعمال دخانیات، تنی چند از سیگاری‌های تهران اعلام ‌کردند حاضرند با دود‌کردن سیگار در کنار اشخاصی که بیماری‌های قلبی و ریوی دارند و مجبورند از خانه بیرون بیایند، به پاک‌سازی نسبی هوای تنفس آنها اقدام کنند. سیگاری‌ها این آمادگی را پس از آن اعلام ‌کردند که تنی چند از متخصصان بیماری‌های ریوی اعلام ‌کردند وقتی شاخص آلودگی هوا بالا باشد، تنفس این هوا خطرناک‌تر از استنشاق دود سیگار است. گفتنی است تا این لحظه کسی به این اعلام آمادگی وقعی ننهاده و بعید است پس از این هم بنهد.
 
 بیچارگی   
بیچاره هستیم. به گزارش رسانه‌ها وزیر نفت از چاره نداشتن و بیچارگی خبر داد. بر اساس گزارش‌ها پس از آنکه در روزهای گذشته مازوت‌سوزی بعضی نیروگاه‌ها و کارخانه‌های تهران، دلیل اصلی افزایش آلودگی هوای تهران عنوان شد و سازمان حفاظت محیط‌زیست از دادستانی برای توقف مازوت‌سوزی در تهران کمک خواست، وزیر نفت گفت: مایل نیستیم مازوت مصرف شود، اما چاره‌ای نداریم. زنگنه افزود: گازوئیل به صورت حداکثری توزیع می‌شود و امکان بیشتر از این وجود ندارد. در پی نام بردن از گازوئیل، عیسی کلانتری، رییس سازمان حفاظت محیط‌زیست ایران نیز که جواب آن را آماده داشت در گفت‌وگوی دیگری اعلام کرد که کیفیت گازوئیل هم کاهش یافته و سولفور موجود در آن تقریبا ۲۰ برابر حد مجاز است. لازم به ذکر است وزیر نفت همچنین مردم را مقصر دانست و از آنها خواست پنجره‌ها را هی باز نکنند. زنگنه گفت: مردم با این تصور که با باز‌کردن پنجره کرونا خارج می‌شود، گاز بیشتری مصرف می‌کنند، درحالی‌که باید دما را پایین بیاورند و از اتلاف انرژی خودداری کنند. گفتنی است در این قسمت رییس سازمان محیط‌زیست نیز به همراهی پرداخت و گفت: مردم می‌توانند با دمای ۲۴ درجه زندگی کنند؛ او افزود: مردم در اتاق نشیمن لباس بپوشند. ناظران آگاه به افق خیره شدند.
 
 کاهیدگی    
صاحبان مسکن به مال خود آتش زده‌اند. به گزارش پایگاه‌های خبری، اقتصادی رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران اعلام کرد آمار فروشندگان مسکن در تهران تا متری ۱۰ میلیون هم تخفیف می‌دهند اما خریداری وجود ندارد. این رییس ادامه داد: قیمت مسکن در تهران ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته است. وی در پایان گفت: بسازبفروش‌ها می‌گویند قیمت مسکن پایین نیامده یا دوباره بالا می‌رود که معلوم است نفع دارند. عده‌ای هم به عمد یا غیرعمد با ارائه بعضی آمارها به آنها کمک می‌کنند. این اشتباه است، بگذاریم کسانی که خانه ندارند مقداری نفس بکشند. واقعا گفتنی است.

captcha
شماره‌های پیشین