sobhe-no.ir
1093
سه شنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۹
14
یاسر طالبی از مستند پرافتخار «دلبند» به «صبح‌نو» می‌گوید

فیلمی بومی به زبان جهانی

لی‌لا سلمانی / مستند سینمایی «دلبند» به کارگردانی یاسر طالبی از موفق‌ترین آثار مستند دو سال اخیر سینمای ایران در عرصه‌ جهانی است که در جشنواره‌های معتبری چون «ایدفا»، «برلین»، «هات‌داکس» و... به نمایش درآمده و در مراسم اهدای جوایز آسیا پاسیفیک هم شرکت داشته است. این مستند به‌تازگی برنده بهترين كارگرداني پنجمین جشنواره جهانی فیلم «روز زمین» آمریکا شد. روز زمین، روزی برای افزایش آگاهی و قدردانی نسبت به محیط‌زیست کره زمین است که جایزه بهترین کارگردانی این جشنواره به یاسر طالبی برای مستند «دلبند» اهدا شد. «دلبند» قصه‌ زندگی دشوار اما شیرین یک مادر تنهای 83 ساله به نام «فیروزه» را روایت می‌کند که زندگی منحصربه‌فردی در دل رشته کوه‌های البرز دارد؛ با یاسر طالبی درباره این اثر پرافتخار در عرصه جهانی و سینمای مستند به گفت‌وگو نشستیم که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید.

خبر ویژه

چهار کتاب متفاوت درباره شهید سلیمانی

آخرین خبر

مسابقه طراحی نشان «سرباز» ویژه شهید سلیمانی

خبر روز

نخستین اظهارات محسن چاوشی درباره کتاب شعرش

صبح نو

خبر روز

نخستین اظهارات محسن چاوشی درباره کتاب شعرش

محسن چاوشی که پس از انتشار آخرین آلبوم خود «بی نام» در سکوتی طولانی به سر می‌برد، پس از مدت‌ها به حرف آمد و از تفکرات و دغدغه هایش در کتاب «این عشق هیولایی» پرده برداشت.
این خواننده درباره مفاهیم و محتوای کتاب شعرش نیز خطاب به مخاطبانش گفت: «مخاطب همه شعرهای کتابم یک نفر است. من از عشق نوشتم و خواستم شما هم «عشق» را بخوانید.»
خواننده آلبوم «بی نام» درباره استقبال از کتاب شعر خود در مرحله پیش‌فروش اثر نیز معتقد است: «عددها و رکوردها دیگر سال‌هاست که دغدغه من نیست. هنرمند یک مسوولیت اجتماعی و فرهنگی دارد و آن هم خوراک ذهنی و فکری دادن به مردم و مخاطبش است. همیشه سعی کرده‌ام به مخاطب احترام بگذارم و به داشته‌هایش بیفزایم. اینکه همراهانی تا این حد فرهیخته و متفکر دارم برای من ارزشی غیرقابل وصف دارد و امیدوارم بتوانم مثل گذشته همپا و همراه با آنها پیش بروم.»
 

captcha
شماره‌های پیشین