sobhe-no.ir
1093
سه شنبه، ۱۶ دی ۱۳۹۹
14
یاسر طالبی از مستند پرافتخار «دلبند» به «صبح‌نو» می‌گوید

فیلمی بومی به زبان جهانی

لی‌لا سلمانی / مستند سینمایی «دلبند» به کارگردانی یاسر طالبی از موفق‌ترین آثار مستند دو سال اخیر سینمای ایران در عرصه‌ جهانی است که در جشنواره‌های معتبری چون «ایدفا»، «برلین»، «هات‌داکس» و... به نمایش درآمده و در مراسم اهدای جوایز آسیا پاسیفیک هم شرکت داشته است. این مستند به‌تازگی برنده بهترين كارگرداني پنجمین جشنواره جهانی فیلم «روز زمین» آمریکا شد. روز زمین، روزی برای افزایش آگاهی و قدردانی نسبت به محیط‌زیست کره زمین است که جایزه بهترین کارگردانی این جشنواره به یاسر طالبی برای مستند «دلبند» اهدا شد. «دلبند» قصه‌ زندگی دشوار اما شیرین یک مادر تنهای 83 ساله به نام «فیروزه» را روایت می‌کند که زندگی منحصربه‌فردی در دل رشته کوه‌های البرز دارد؛ با یاسر طالبی درباره این اثر پرافتخار در عرصه جهانی و سینمای مستند به گفت‌وگو نشستیم که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید.

خبر ویژه

چهار کتاب متفاوت درباره شهید سلیمانی

آخرین خبر

مسابقه طراحی نشان «سرباز» ویژه شهید سلیمانی

خبر روز

نخستین اظهارات محسن چاوشی درباره کتاب شعرش

صبح نو

خبر ویژه

چهار کتاب متفاوت درباره شهید سلیمانی

همزمان با فرارسیدن اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، انتشارات «راه‌یار» چهار عنوان کتاب با محوریت خاطرات مردمی درباره این شهیدان جبهه مقاومت منتشر و راهی عرصه نشر کرد.
کتاب «سردار سربدارها»؛ خاطرات مردم سبزوار از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی در این شهر است که با تحقیق جمعی از محققان و به نویسندگی سیدسعید آریانژاد منتشر شده است. کتاب «بر شانه‌های کارون» نیز خاطرات مردم اهواز از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی را روایت می‌کند؛ «حافظ دل‌ها» دیگر کتاب تازه‌ منتشرشده از انتشارات «راه‌یار» است که خاطرات مردم شهر شیراز از روزهای شهادت حاج سلیمانی را روایت می‌کند و در 160صفحه، شمارگان هزار نسخه و با قیمت 20هزار تومان روانه بازار نشر شده است. کتاب «یزله بر دجله» نیز روایت‌هایی از مردم عراق درباره شهادت حاج قاسم و ابومهدی المهندس است. این کتاب نیز در 192صفحه، شمارگان هزار نسخه و با قیمت 24هزار تومان توسط انتشارات «راه‌یار» منتشر شده است.

captcha
شماره‌های پیشین