sobhe-no.ir
1092
دوشنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۹
5
سالگرد سرداران جبهه مقاومت در عراق به تظاهرات ضد آمریکایی بدل شد

هزاران حاج قاسم و المهندس

روح‌الله فرقانی / نخستین مراسم سالروز شهادت «حاج قاسم سلیمانی» و«ابومهدی المهندس» دیروز در حالی با حضور میلیونی‌ها عراقی‌ها همراه بود که در نقاط دیگری از جهان همچون، سوریه،روسیه، فلسطین، لبنان، عمان، یمن و.. شاهد برگزاری این مراسم بودند که بعضا با تظاهرات و شعارهای ضد استکباری و ضد آل‌سعود همراه شد. البته در این بین عراقی‌ها از جمله کشورهای منطقه بودند که از بامداد یکشنبه اولین گام‌ها در راه خونخواهی، تجدید بیعت با شهدای مقاومت به خیابان‌ها آمدند تا با شعار «شهادت و حاکمیت» پیام محکمی به اشغالگران آمریکایی که این جنایت را مرتکب شده‌اند مبنی بر اینکه باید عراق را ترک کنند و قطعنامه پارلمان مبنی بر خروج نیروهای بیگانه از کشور باید هر چه زودتر اجرا شود.

یکی از شرکت کنندگان در تظاهرات مردم عراق در گفت‌وگو با «صبح نو»:

خواسته مردم به سرعت بخشیدن در اخراج نظامیان عراق است

یادبود شهدای مقاومت در فلسطین، لبنان، یمن،عمان، سوریه و روسیه

وفاداری جبهه جهانی مقاومت

همزمان با خروش میلیونی عراقی‌ها در بزرگداشت شهدای مقاومت، سوریه، روسیه، فلسطین، لبنان، یمن و عمان هم شاهد برگزاری برنامه‌های باشکوه مردمی شدند. یمن و سوریه از دیگر نقاطی بود که دیروز میزبان نخستین سالروز شهادت سردار سلیمانی و دیگر همرزمانش شد. مردم صعده یمن با سردادن شعارهایی علیه استکبار آمریکا و آل‌سعود، آن‌ها را شریک جنایات یمن دانستند و تنها راه پیروزی بر استکبار جهانی را مقاومت توصیف کردند.

صبح نو

یادبود شهدای مقاومت در فلسطین، لبنان، یمن،عمان، سوریه و روسیه

وفاداری جبهه جهانی مقاومت

همزمان با خروش میلیونی عراقی‌ها در بزرگداشت شهدای مقاومت، سوریه، روسیه، فلسطین، لبنان، یمن و عمان هم شاهد برگزاری برنامه‌های باشکوه مردمی شدند. یمن و سوریه از دیگر نقاطی بود که دیروز میزبان نخستین سالروز شهادت سردار سلیمانی و دیگر همرزمانش شد. مردم صعده یمن با سردادن شعارهایی علیه استکبار آمریکا و آل‌سعود، آن‌ها را شریک جنایات یمن دانستند و تنها راه پیروزی بر استکبار جهانی را مقاومت توصیف کردند.

یمنی‌ها روز گذشته، برای حضور گسترده در راهپیمایی «وفاداری به خون شهدا»، از اقصی نقاط مختلف شمال این کشور وارد استان صعده شدند. راهپیمایان یمنی در حالی که تصاویر شهدای مقاومت را در دست داشتند، شعارهایی علیه استکبار جهانی سر داده و ادامه حملات ائتلاف سعودی-آمریکایی به یمن را محکوم کردند.
تصاویر منتشر شده از برگزاری این راهپیمایی نشان می‌دهد که راهپیمایان یمنی تصاویر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران را با خود حمل می‌کردند.
سید‌عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر جنبش انصارالله یمن، هم روز گذشته در سخنانی به مناسبت روز شهید، گفت که در سالروز شهید، بار دیگر بر عزم خود تأکید کرده و یاد و خاطره شهدا و فداکاری‌شان را زنده نگه می‌داریم.
به نوشته وبسایت المسیره، او گفت که باید از راه و منش شهدا، درس‌های مفیدی بگیریم و مسوولیتی که بر گردن جامعه و حکومت در خصوص خانواده شهید داریم را یادآور شویم. رهبر جنبش انصارالله یمن، تأکید کرد که برای رهایی از سیطره طاغوتیان باید آمادگی کامل برای فداکاری وجود داشته باشد.
 بنا به این گزارش، در پایان این راهپیمایی بیانیه‌ای به مناسبت گرامیداشت سالانه شهدای یمن قرائت شد. در این بیانیه آمده که آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها و همپیمانان آن‌ها، دشمنان ملت یمن هستند، لذا یمنی‌ها با توجه به واقعیت کنونی که در آن قرار دارند، باید همانند شهدا، تحرکات و رفتارهای ایمانی و قرآنی داشته باشند. در این بیانیه همچنین آمده است: ما مراسم یابود شهدا را هر ساله برگزار می‌کنیم؛ چراکه شهدا هر لحظه از ما یاد می‌کنند. آن‌ها به همرزمان‌شان وفادارند و این یک درس وفاداری است که ما از مکتب آن‌ها یاد می‌گیریم.

تجدید عهد اهالی بوکمال با سردار
همچنین شهرهای مختلف سوریه به‌خصوص ساکنان دو شهر النبل و الزهرا واقع در ریف حلب نیز  مجالس عزاداری برگزار کردند به‌ویژه منطقه ریف حلب شرقی و حلب جنوبی شاهد برگزاری مراسم بزرگداشت حاج قاسم بود چرا‌که وی در این منطقه علیه گروه تروریستی داعش و نیروهای مسلح همراه با نیرهای دفاع محلی و لشکر الباقر مقاومت کرده و مانع از ورود داعش از ریف حلب شرقی به حلب شده بود سردار سلیمانی در درگیری‌های سال‌2015 حلب حضور داشت و همراه نیروهای مقاومت با جبهه النصره و گروه‌های مسلح جنگید و تروریست‌ها را شکست 
داد.
مردم بوکمال هم که تلاش‌های زیاد حاج قاسم برای آزادسازی شهر به‌عنوان یکی از آخرین پناهگاه‌های داعش را از یاد نبرده‌اند، به صورت گسترده در این مراسم شرکت کردند. «محمود العدای» رییس مرکز «الامام مهدی عج» در منطقه «سیده زینب» ؟س؟ به العهد گفت، حاج قاسم سلیمانی در راه امام حسین (علیه‌السلام) به شهادت رسید و این حضور گسترده از مردم بوکمال، سران عشایر و سایر طیف‌ها دلیل بر آن دارد که سیلی زدن بر صورت آمریکا و رژیم صهیونیستی هنوز ادامه دارد و روش مقاومت، حقیقی و صادق است. «مهیدی صالح الجویر» شیخ قبیله «العبید» در سوریه هم تصریح کرد، قدردانی از شهید سلیمانی تنها به اهالی بوکمال محدود نمی‌شود بلکه شامل تمام مناطق سوریه و کل جهان اسلام است. «عبدالکریم الدندن» شیخ عشیره «الحسون» نیز به العهد گفت، این حضور گسترده مردم سوریه در این مراسم بر حجم وفاداری به شهید سلیمانی تأکید دارد. وی افزود، فداکاری‌های ارتش سوریه و نیروهای متحد آن به فرماندهی حاج قاسم باعث شده برگزاری چنین مراسم‌های بزرگی امکان‌پذیر شود. آمریکایی‌ها برای ابقای تسلط خود بر شهر راهبردی بوکمال تلاش زیادی کردند و با کمک داعش به‌عنوان ساخته دست خود این کار را هم انجام دادند اما شهید سلیمانی تصمیم دیگری (آزادسازی شهر) گرفت .

مراسم تجلیل از سردار بیخ گوش صهیونیست‌ها
 همچنین در لبنان و در نزدیکی مرزهای رژیم صهیونیستی سلسله برنامه‌های بزرگداشت سید‌الهشدای مقاومت سردار سلیمانی برگزار شد.
اما این برنامه‌ها اهمیت زیادی دارد؛ به‌ویژه که این برنامه‌ها نزدیک به فلسطین اشغالی برگزار می‌شود. شرکت‌کنندگان در این برنامه‌ها تصاویر فرماندهان شهید و همچنین شهید عماد مغنیه را در دست داشتند. آن‌ها به این شهدا ادای احترام کردند. همچنین نکته قابل توجه در مرزهای فلسطین اشغالی، میزان اهتمام رژیم اشغالگر به این مراسم بود که نظامیان این رژیم سعی می‌کردند در پشت درخت‌ها پنهان شوند. المیادین نیز گزارش داده است در مراسم گرامیداشت سردار سلیمانی برخی خودروها وابسته به برخی رسانه‌های اسرائیلی و نیروهای یونیفل در منطقه دیده شدند.
قاسم هاشم، نماینده پارلمان لبنان که در منطقه حضور داشت، گفت: «امروز در سالگرد شهادت فرماندهانی هستیم که روحیه مقاومت را در امتداد این منطقه و جهان محقق کردند.برگزاری این مراسم در این محل اهمیت دارد؛ زیرا این منطقه در تاریخ اهمیت داشته است. ما اکنون در فاصله چند متری فلسطین قرار گرفته‌ایم تا تاکید کنیم که شهادت این فرماندهان فقط به منزله اقدامی برای تکمیل راه آزادسازی تک تک مناطق اشغال شده است. در این محل بر اهمیت مقاومت و راه شهدا تاکید می‌کنیم که بر دشمن و مسیر مقاومت در مقابله با دشمن 
اثر گذاشت.»

captcha
شماره‌های پیشین