sobhe-no.ir
1092
دوشنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۹
2
روایت قالیباف از ۴ دهه رفاقت با حاج قاسم

شهید سلیمانی همیشه دغدغه مردم را داشت‌

قدردانی فرمانده سپاه از فرماندهی شجاعانه سردار قاآنی

سپاه قدس، تاریخ استکبار را به پایان نزدیک خواهد کرد

سردار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همزمان با سالگرد شهدات سردار سپهبد قاسم سلیمانی و انتصاب سردار قاآنی به فرماندهی سپاه نیروی قدس سپاه در پیامی از فرماندهی عالی و شجاعانه سردار اسماعیل قاآنی قدردانی کرد.

سردار رسول سنایی‌راد در گفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو»:

شهادت سردار سلیمانی موجب بیداری اسلامی در کشورهای منطقه شد

صبح نو

روایت قالیباف از ۴ دهه رفاقت با حاج قاسم

شهید سلیمانی همیشه دغدغه مردم را داشت‌

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی روزگذشته و در نخستین سالگرد شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی با حضور در گلزار شهدای کرمان به مقام شامخ سیدالشهدای جبهه مقاومت و دیگر شهدای آرمیده در این گلزار ادای احترام کرد.
او در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه حاج قاسم در طول سال‌های عمر پربرکت خود در نقش‌های مختلفی حضور داشت،  اظهار داشت: حاج قاسم یک پدر، یک فرزند، یک فرمانده، یک بسیجی و ... به تمام معنا بود.  وی با بیان اینکه مهم‌ترین نقطه شخصیت حاج قاسم اخلاص وی بود و این خلوص و زلالی حتی برای دشمنان حاج قاسم هم قابل لمس بود ادامه داد: حاج قاسم همیشه دغدغه مردم را داشت، هیچ وقت مردم را دسته‌بندی نمی‌کرد و به مردم به چشم انسان و مخلوق خدا نگاه می‌کرد. 
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه چهار‌دهه توفیق رفاقت با حاج قاسم را داشتم گفت: سردار سلیمانی بر دل افراد حکمفرمایی می‌کرد و اگر از همرزمانش در لشکر ثارالله سؤال کنید حاج قاسم را نه فرمانده که دوست خود می‌دانستند. 
وی با بیان اینکه انس، الفتی و روحیه مهربانی 
حاج قاسم باعث می‌شد که بر دل‌ها حکومت کند افزود: حاج قاسم با این روحیه در مأموریت‌ها بسیار جدی بود و حتی اگر کسی را در کاری توبیخ می‌کرد از سر دلسوزی و برای اصلاح کار بود نه از سر کینه. 
قالیباف با بیان اینکه حاج قاسم بعد از  دوران دفاع مقدس روحیه خود را در همه بخش‌های زندگی حفظ کرد و ارتباط شهید سلیمانی با فرزندانش در اوج بود ادامه داد: امروز همه فاطمیون و زینیون 
و ... همه عاشق حاج قاسم هستند و حاج قاسم یک فرمانده برای امت اسلام بود.  وی با اشاره به اینکه در جبهه با حاج قاسم آشنا شدم، بعضی از دوستان آن زمان در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند و آنها که مانند بعد از دوران دفاع مقدس رابطه دوستی خود را ادامه دادند،  افزود: بین من و شهید سلیمانی و شهید کاظمی الفت زیادی وجود داشت و از برادر به هم نزدیک‌تر بودیم و همه ما به عنوان سه نفری که همیشه با هم بودیم می‌شناختند. 
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ایام شهادت شهید کاظمی هستیم و خبر شهادت شهید کاظمی را شهید سلیمانی به من داد،  افزود: هنوز ملت ما نقش و اهمیت حاج قاسم را درک نکرده‌اند و زمان باید بگذرد که مردم بفهمند حاج قاسم برای اسلام و احیای آن و برای انسانیت چه کرده است. 

captcha
شماره‌های پیشین