sobhe-no.ir
1091
یکشنبه، ۱۴ دی ۱۳۹۹
15
رییس مركز آفرینش‌های هنری حوزه هنری:

شب شعر «مرد میدان»، پاسداشت شهدای مقاومت و شهدای خرمشهر بود

دومین دوره از جشنواره ملی تئاتر «سردار آسمانی» در حال برگزاری است

لبیک به حاج قاسم

سال گذشته و پس از شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، نخستین دوره جشنواره ملی تئاتر «سردار آسمانی» به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی برگزار و با استقبال گسترده اهالی فرهنگ و هنر مواجه شد. دومین دوره جشنواره ملی تئاتر «سردار آسمانی» در سه بخش صحنه‌ای، خیابانی و نمایشنامه‌نویسی توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به میزبانی استان کرمان در حال برگزاری است. برهمین اساس حمید نیلی؛ مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در یادداشتی اظهارات خود درخصوص این جشنواره را بیان کرده است که در ادامه می‌خوانید.

اخبار کوتاه

صبح نو

رییس مركز آفرینش‌های هنری حوزه هنری:

شب شعر «مرد میدان»، پاسداشت شهدای مقاومت و شهدای خرمشهر بود

رییس مركز آفرینش‌های هنری حوزه هنری با بیان این‌كه برای ثبت وقایع بزرگ تاریخی، استفاده از ابزار هنری، بهترین شیوه است، گفت: برای بزرگداشت شهدای مقاومت، از زبان هنری شعر استفاده كردیم تا ادای دینی به شهدای سرافراز این خاك داشته باشیم.
عباس محمدی ، رییس مركز آفرینش‌های هنری حوزه هنری با اشاره به برگزاری شب شعر
« مرد میدان» كه یازدهم دی‌ماه در خرمشهر برگزار شد گفت: برای برپایی سلسله برنامه‌های « دیدار ماه» كه به صورت فصلی یا ماهانه و در مناسبت‌های مختلف برگزار می‌شود از شاعران بزرگ كشور دعوت می‌کنیم كه این بار به مناسبت سالگرد شهادت شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس این برنامه در خرمشهر برگزار شد.
وی افزود: ما مدیون خون شهید سلیمانی و همرزمانش هستیم و همین‌طور به شهدایی كه در خاك خرمشهر خون‌شان به زمین ریخت مدیونیم و به همین دلیل این برنامه در این شهر برگزار شد.

حضوری و ویدئویی
وی در ادامه افزود: برنامه شعر خوانی با توجه به شرایط خاص كرونایی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دو گونه برگزار شد كه در این محفل شاعران ایرانی و شاعرانی از كشورهای دیگر حضور داشتند كه تعدادی از شاعران از كشورهای فلسطین، لبنان و سوریه در مراسم حضور نداشتند و به صورت تصویری شعرخوانی کرده و شاعران كشورهای افغانستان و پاكستان هم به زبان فارسی اشعار خود را تقدیم شهدا كردند.
وی درباره شاعران حاضر در این محفل ادبی گفت: شاعران ایرانی حاضر در این شب شعر، شاعران برجسته كشورمان بودند و شاعرانی هم كه از دیگر كشورها دعوت شده بودند 
و مخصوصاشاعران كشورهای عربی، از شاعران سرآمد و شناخته شده بودند تا این شب شعر بین‌المللی با اعتبار خوبی برگزار شود.

پخش از رسانه ملی
رییس مركز آفرینش‌های هنری حوزه هنری در ادامه افزود: شعر خوانی دوستان شاعرمان ضبط شده است كه پس از تدوین از 
رسانه ملی پخش خواهد شد و علاوه بر آن کلیپ‌های شعر خوانی هر كدام از این دوستان به صورت مستقل تدوین خواهد شد كه در فضای مجازی و صدا وسیما پخش خواهد شد.
 

captcha
شماره‌های پیشین