sobhe-no.ir
1091
یکشنبه، ۱۴ دی ۱۳۹۹
13
«صبح‌نو» در گفت‌وگو با دو پژوهشگر حوزه اندیشه بررسی کرد

فیلسوف صدرایی

تقریبا دو روز گذشته بود که خبری ناگوار در سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی داغ تازه‌ای بر جان مردم ایران گذاشت. آیت‌الله مصباح یزدی فقیه عالیقدر، استاد فلسفه و شاگرد علامه طباطبایی دار فانی را وداع گفتند.

گزارش

بازتاب اجرای «سرباز» در تالار وحدت

صبح نو

گزارش

بازتاب اجرای «سرباز» در تالار وحدت


 مستند نمایش «سرباز» به تهیه کنندگی بنیاد رودکی از شامگاه 12 دی ماه و همزمان با سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در تالار وحدت به روی صحنه رفت.   همزمان با اولین سالگرد شهادت سردار آسمانی، حاج قاسم سلیمانی، مستند نمایش «سرباز» به تهیه‌کنندگی بنیاد رودکی و کارگردانی حسین پارسایی از شامگاه جمعه دوازدهم دی ماه به نمایش درآمد. این اجرا در حالی در تالار وحدت به روی صحنه رفت که درحاشیه پخش برخط آن از تلویزیون تعاملی لنز برای مخاطبان، تعداد محدودی میهمان ویژه با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی از نزدیک به تماشای این نمایش نشستند. مستند نمایش «سرباز» مبتنی بر سویه‌های زیستی و مقاومتی سردار سلیمانی به عنوان اسوه ملی مقاومت است و از هفت اپیزود نمایشی و برخوردار از جلوه‌های ویژه فنی و بصری تشکیل شده است و قطعه پایانی آن با عنوان «حالا که می‌روی» با صدای محمد معتمدی اجرا می‌شود.
 
داستان سردار سلیمانی، یک فصل برجسته تاریخ ماست
صفار هرندی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از تماشای مستند نمایش « سرباز » گفت: اجرا خیلی خوب و همان چیزی که انتظار می‌رفت بود، هنر نمایشی ما همیشه در خدمت آرمان‌ها و تاریخ کشورمان بوده و داستان سردار سلیمانی یک فصل برجسته تاریخ ماست؛ انصاف این است که این دین را باید ادا کرد و شروع خوبی است که این هنر در خدمت جریان مقاومت، فداکاری و پاسداشت ارزش‌های قهرمان ملی باشد. وی افزود: یکی از راه‌هایی که جامعه با قهرمان ملی خودش بیشتر آشنا شود، قطعا هنرهای نمایشی است و خیلی‌ها مدیون هستند و باید دین خودشان را انجام دهند و این کار را از بخشی از جامعه هنری کشورمان قابل قبول می‌دانم.

سردار سلیمانی سرباز ملت ایران بود 
 محمودوند، نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص اجرای «سرباز»گفت: از تمام عزیزانی که در اجرای این مستند نمایش زحمات زیادی کشیدند، تشکر می‌کنم؛ واقعا خیلی خوب کار کردند و به صورت کارشناسی و اشرافیت بالا آن‌چه را که مفاهیم مهم و ارزشی خصوصا در حوزه نبرد و مسائل آرمانی بود را انصافا به بهترین نحو به نمایش درآوردند.  وی افزود: حقیقتا سردار سلیمانی سرباز ملت ایران بود؛ سربازی باهوش و فداکار که فارغ از شرایط خاص سیاسی، جریانی و حزبی حرکت می‌کرد و مردم ایران عاشقانه دوستش داشتند. امروز نیز در همین تئاتر و نمایش بی‌نظیر هنری، همان عشق و علاقه جوانان ایرانی در تئاتر نسبت به این عزیز دیدیم و رمز موفقیت هر انسانی در هر جایگاه و مقامی، عشق، ایثار و اخلاص در خصوص هموطنانش است که این عزیز در اوج بزرگی به این موضوع توجه خاص و ویژه داشت.  حقیقتا کار فرهنگی سرلوحه تمام امور از جمله رشد، پیشرفت، توسعه و حتی موضوعات اقتصادی است و اگر این مسائل فرهنگی در نوع و جایگاه خودش به واقع
 به صورت کارشناسی و دلسوزانه مطرح شود، در تمام ابعاد زندگی مردم تأثیر می‌گذارد. مستند نمایش «سرباز» به همت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و مشارکت و همراهی اداره کل هنرهای نمایشی به صورت برخط (آنلاین) از روز جمعه 12 دی‌ماه به مدت پنج شب و از ساعت 18:30 به صورت آنلاین از طریق تلویزیون تعاملی «لنز» با حفظ پروتکل‌های بهداشتی در تالار وحدت اجرا می‌شود.

captcha
شماره‌های پیشین