sobhe-no.ir
1091
یکشنبه، ۱۴ دی ۱۳۹۹
12
رییس باشگاه فیلم سوره درگفت‌وگو باصبح‌نو از«سرباز» گفت

قصه دستِ سردار

تیزر فرهنگی« سرباز» به کارگردانی محمد پایدار و تهیه‌کنندگی محمدجواد موحد محصول باشگاه فیلم سوره است. این تیزر فرهنگی یا فیلم کوتاه همزمان با اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی منتشر شد. این تیزر فرهنگی با آنکه یک محصول کوتاه بود اما به‌دلیل کیفیت بالا توانست با استقبال زیادی روبه‌رو شود. جالب اینجاست که پس از انتشار این تیزر در اینستاگرام و با وجود اینکه مخاطبان و کاربران زیادی از آن استقبال کرده بودند، مسوولان اینستاگرام طبق معمول این پست را به‌دلیل محتوای مرتبط با حاج قاسم حذف کردند. حالا و همزمان با ایام سالگرد شهادت حاج قاسم برای بررسی بهتر تیزر فرهنگی «سرباز» با محمدجواد موحد، رییس باشگاه فیلم سوره که تهیه‌کننده این محصول هم هست، گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

«صبح‌نو» بررسی کرد

واتساپ بالاتر از تلگرام

چند سالی می‌شود که فضای مجازی و حضور در آن‌ها نه تنها به صورت موضوعی روتین در جوامع بشری مطرح شده بلکه به شکل یک نیاز هم خود را نشان می‌دهد.

صبح نو

«صبح‌نو» بررسی کرد

واتساپ بالاتر از تلگرام

چند سالی می‌شود که فضای مجازی و حضور در آن‌ها نه تنها به صورت موضوعی روتین در جوامع بشری مطرح شده بلکه به شکل یک نیاز هم خود را نشان می‌دهد.

با ورود تکنولوژی و وسایل ارتباط جمعی درخانواده‌ها، ارزش‌های اجتماعی خانواده‌ها تحت تأثیر قرار گرفته و موجب شده تا شاهد تغییراتی در رفتار و گفتمان نسل جوان باشیم. شبکه‌های اجتماعی مجازی و اینترنت مهم‌ترین این تکنولوژی‌هاست که در دنیای امروز ما به‌گونه‌ای نفوذ کرده است که نمی‌توان زندگی بدون آن را تصور کرد، اما همین فضا آسیب‌های متعددی را با خود به‌دنبال داشته است که یکی از اصلی‌ترین این آسیب‌ها، در محیط خانواده و تغییر سبک زندگی و شکستن مرز باورها و ارزش‌ها به‌خصوص در میان بانوان و دختران جوان است؛ قشری که قرار است مولد و پرورش‌دهنده نسل‌های بعدی باشند و با تغییر در هویت‌شان، می‌توان هویت نسل ایرانی را استحاله کرد.
حال با توجه به میزان کارایی و سطح عملکرد آن گاهی در کشور ما هم مورد بی‌مهری واقع شده و همچنان که همه مردم در جریان هستند، مورد فیلترینگ هم قرار گرفته‌اند.
آمریکا مهد دموکراسی یا معدن فیلترینگ
پس از حوادث یازدهم سپتامبر‌2001، کنترل‌های دولتی بر کاربران اینترنت در هیچ کشوری به گستردگی آمریکا، آن هم با چنین روش‌های کاملا حرفه‌ای و نامحسوس انجام نشده است. دولت بوش پسر در تاریخ 24‌اکتبر‌2001، قانونی تحت عنوان «لایحه 
میهن پرستی» را در قالب مبارزه با تروریسم تصویب کرد که به موجب آن، کنترل و نظارت بر تبادل داده‌های برخط یا اینترنتی کاربران، رنگ قانونی به خود گرفت. با وجود برخی مخالفت‌ها این قانون با شدت بیشتری در سال‌2003 توسط دیوان عالی ایالات متحده به تصویب رسید. «اف‌بی‌آی» یا اداره تحقیقات فدرال پلیس آمریکا موظف است همه اطلاعات مربوط به کاربران اینترنتی را حتی برای تحقیقات غیررسمی، جمع‌آوری کند.
اما با‌توجه به تمام تلاش‌هایی که همه دولت‌ها در تمامی جهان در جهت کنترل فضای مجازی و به اصطلاح عمومی آن در دسترس‌تر کردن آن برای خودشان و همچنین در جهت اهداف و سیاست‌های خود انجام می‌دهند، عملکرد  این اپلیکیشن‌ها هر روز در حال جذب مخاطب جدید هستند. آن چیزی که میزان عملکردی اپلیکیشن را نشان می‌دهد سطح مخاطب آن در جهان است. آمار وب سایت استاتیستا نشان می‌دهد اپلیکیشن پیام‌رسان واتساپ تا اکتبر سال‌۲۰۲۰ با دو میلیارد کاربر ماهانه، محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان جهان بوده است.
رتبه‌بندی محبوبترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان موبایلی تا اکتبر سال‌۲۰۲۰ به این ترتیب است:
۱-  واتساپ: دو میلیارد کاربر ماهانه
۲- مسنجر فیس‌بوک: یک میلیارد و ۳۰۰‌میلیون کاربر ماهانه
۳- وی چت: یک میلیارد و ۲۰۶‌میلیون کاربر ماهانه
۴- کیو کیو (QQ): ۶۴۸‌میلیون کاربر ماهانه
۵- اسنپ چت: ۴۳۳‌میلیون کاربر ماهانه
۶- تلگرام: ۴۰۰‌میلیون کاربر ماهانه

captcha
شماره‌های پیشین