sobhe-no.ir
1091
یکشنبه، ۱۴ دی ۱۳۹۹
10
گزارش

۴۰۱ شهر زرد و ۴۳ شهر نارنجی در کشور آمار روزانه فوتی‌های کرونا به 101 نفر رسید

ساختمان‌های فدراسیون و باشگاه پرسپولیس با شکایت شستا به مزایده گذاشته شد

فوتبال بی‌خانه

حال و روز بی‌سابقه فدراسیون فوتبال که تلخ‌ترین دوره تاریخی خودش را سپری می‌کند به سوژه طنز رسانه‌ها مبدل شده، به گونه‌ای که صبح دیروز مجری یکی از شبکه‌های رادیویی با اشاره به خبر مزایده ساختمان این فدراسیون اظهار آمادگی می‌کند؛ حاضر است برای مشارکت در اسباب‌کشی به کارمندان این فدراسیون جهت تخلیه اتاق‌ها کمک کند یا مجری دیگر می‌گوید:«اتفاقا در اینجا چند اتاق خالی داریم که می‌توانیم به کمیته‌های فدراسیون اجاره بدهیم.»

صبح نو

گزارش

۴۰۱ شهر زرد و ۴۳ شهر نارنجی در کشور آمار روزانه فوتی‌های کرونا به 101 نفر رسید

اگرچه دیروز هم تعدادی از هموطنان جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کرونا از دست دادند اما روی دیگر ماجرا این است که از لحاظ آمار مربوط به بیماری کووید19 روز خوبی برای کشور ثبت شد. بر اساس آنچه که سخنگوی وزارت بهداشت و درمان دیروز اظهار داشت 101 بیمار کرونایی کشور جان خود را از دست دادند. این آمار در چند ماه گذشته که تعداد فوتی‌ها حتی تا حدود 500 نفر هم رسید، بسیار خوب است. خانم سیماسادات لاری در بخش دیگری از سخنان خود به شناسایی 6045 بیمار جدید کرونایی در سراسر کشور اشاره کرد که 693 نفر از این تعداد در بیمارستان‌های کشور بستری شده‌اند. وی در ادامه سخنان خود نیز گفت: با توجه به آخرین آمار موجود مجموع بیماران کرونایی در کشور تا ظهر دیروز، شنبه سیزدهم دی‌ماه به یک میلیون و 237 هزار و 474 نفر رسیده است. همچنین مجموع آمار جان باختگان این بیماری نیز در کشور به 55 هزار و 438 نفر رسیده است. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت و درمان هم اکنون ۴۹۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. لاری همچنین ادامه داد: در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل‌ها،چهار شهرستان ساری، آمل، رامسر و سوادکوه شمالی در وضعیت قرمز، ۴۳ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۴۰۱ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

آغاز پیک سوم کرونا در مازندران
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا نیز دیروز ضمن تاکید بر لزوم کنترل مرزهای کشور و رصد ویروس جدید کرونا که اروپا را در بر گرفته است، در عین حال از روند نزولی کووید۱۹ در کشور خبر داد. دکتر علیرضا رئیسی با اشاره به برگزاری پنجاه و یکمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: این ویروس تنفسی است و به هر کشوری می‌تواند سرایت کند و حتی خبرهایی به دست‌مان رسیده است که در ترکیه هم ویروس جدید انگلیسی دیده شده است. وی افزود: میزان رعایت پروتکل‌ها در کشور به بالای ۸۶ درصد رسیده است و این یعنی داریم به این سبک از زندگی عادت می‌کنیم که تنها راه مقابله با ویروس کرونا همین است. خوشبختانه در سطح کشوری روند بیماری نزولی است و نسبت به حدود پنج هفته قبل میزان بستری در بیمارستان‌ها تقریبا یک چهارم و مرگ و میر کمتر از یک سوم شده است‌ و این آمار بسیار درخشان است که نتیجه رعایت مردم است. رییسی با بیان اینکه در استان مازندران به نوعی پیک سوم بیماری آغاز شده است، اظهار کرد: بنابراین اکثر شهرهای استان درگیر هستند. چهار شهر قرمز در کشور داریم که مربوط به استان مازندران است، سوادکوه‌شمالی، ساری، آمل و رامسر همچنان قرمز هستند و نیاز به مراقبت بیشتر دارند. معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: با توجه به تغییر شرایط از نارنجی به زرد باید توجه کنیم که کوچک‌ترین غفلت، تغییر و عادی انگاری خطرناک است و می‌تواند شرایط را تغییر دهد. ویروس بسیار قابل سرایت است و اگر دقت نشود ممکن است درگیر موج بعدی شویم.

captcha
شماره‌های پیشین