sobhe-no.ir
1090
شنبه، ۱۳ دی ۱۳۹۹
9
تا امروز بیش از ۱۷‌میلیون خانوار که ۶۲‌میلیون نفر را شامل می‌شود، غربالگری شدند

غربالگری ۴۵ میلیون نفره

پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و در راستای گسترش و تحقق طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» در یازدهم آبان‌‌‌ماه سال جاری، تفاهم‌‌نامه‌‌ای میان سازمان بسیج مستضعفان و وزارت بهداشت با هدف بیماریابی سریع‌‌تر، قرنطینه کردن افراد مبتلا و حمایت معیشتی به شیوه محله‌‌محور و خانواده‌‌محور و با استفاده از ظرفیت نظام شبکه بهداشتی و درمانی کشور و ظرفیت بسیج محلات و مساجد امضا شد.این طرح که به نام شهید سردار قاسم سلیمانی مزین شده است با تمرکز بر پیشگیری از کرونا، به کمک مدیریت و کنترل اپیدمی کووید19 در کشور آمده است.علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونای تهران گفته است ، یکی از چالش‌های پیش رو در کلانشهر تهران در ابتدا نحوه اجرای طرح شهید سلیمانی و دیگر طرح‌های محله‌محور بود، اما با اجرای طرح شهید سلیمانی در تهران، تردید‌ها برداشته شد و نیرو‌های درمانی و بسیجی تاکنون به موفقیت‌های خوبی رسیده‌اند. همگرایی میان بسیج، نیرو‌های بهداشت و درمان را در اجرای این طرح بی‌نظیراست و در قالب این طرح به محرومیت‌زدایی، گسترش عدالت و افزایش سلامت محلات نیز توجه شده است.

مردم یكسال بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی همچنان در فكر انتقام از عاملان ترور وی هستند

داغ تازه و یاد شهید سلیمانی در دل‌های مردم

صبح نو

مردم یكسال بعد از شهادت حاج قاسم سلیمانی همچنان در فكر انتقام از عاملان ترور وی هستند

داغ تازه و یاد شهید سلیمانی در دل‌های مردم

ساعت‌6 پنج‌شنبه 11‌دی‌ماه بعد از غروب آفتاب میدان سپاه با ترافیك مواجه است. علت ترافیك تعدادی از خودروها هستند كه توقف كرده‌اند تا جوانان كنار میدان روی شیشه درباره شهید سلیمانی بنویسند. در ضلع شمالی میدان هم دود اسفند با آلودگی هوا مخلوط شده است. حاج قاسم سلیمانی یكسال قبل به شهادت رسید اما یاد او همچنان در دل‌های ایرانیان زنده است و البته سال‌ها داغ نبودش بر دل‌ها می‌ماند. این را از شور و شوق جوانانی كه تلاش می‌كنند برای حاج قاسم كاری كنند یا راننده‌هایی كه می‌ایستند تا استیكر و پیام شهادت حاج قاسم را روی شیشه خودروهای‌شان نصب كنند می‌توان فهمید.
خودش را علی معرفی می‌کند. چهره‌اش زیر 18‌سال نشان می‌دهد. می‌گوید اسم من چه اهمیتی دارد؟ ما برای سالگرد شهادت حاج قاسم به اینجا آمده‌ایم تا روی شیشه عقب ماشین مردم پیام بزنیم. ناصر هم که اسپری را در دست گرفته،  می‌گوید: مردم حاج قاسم را دوست دارند، خود ما هم انتظار نداشتیم این همه ماشین بایستند برای اینکه ما روی ماشین‌شان کار کنیم. علی در ادامه صحبت‌های دوستش با خنده می‌گوید: می‌بینید چه ترافیکی شد؟ خدا شاهده ما نمی‌خواستیم ترافیک درست کنیم و مردم اذیت شوند. حتی بعضی ماشین‌ها را برای اینکه راه باز شود،  رد می‌کنیم تا مردم معطل نشوند.
در همین هنگام راننده‌ای با خودروی پژو‌پارس می‌ایستند تا یکی‌از بچه‌ها جمله «انتقام سخت» را روی شیشه ماشینش بنویسند. آقای حکیمی در پاسخ به خبرنگار ما و چرایی این کار می‌گوید: حاج قاسم سلیمانی گوهری بود برای این مملکت که خیلی از مردم مثل خود ما دیر شناختیمش. افرادی همانند شهید سلیمانی شاید الان هم باشند که دارند برای آرامش و امنیت این سرزمین تلاش می‌کنند اما به نظرم حاج قاسم سلیمانی طور دیگری بود. او با اشاره به مراسم تشییع پیکر حاج قاسم و دیگر شهدای همراه او می‌گوید: مراسم تشییع پارسال را یادتان هست؟ همه مردم از همه گروه‌ها در مراسم بودند. تمام مسیر خیابان انقلاب و خیابان‌های اطراف آن بسته شده بودند. همه گریه می‌کردند و احساس می‌کردند عزیزی را از دست داده‌اند. این اتفاق و همبستگی را بعد از رحلت امام خمینی؟ره؟ را به یاد ندارم. او در ادامه تاکید می‌کند: اگرچه پایگاه آمریکایی عین‌الاسد بمباران شد اما همه می‌دانیم که آن اتفاق یک اقدام ساده بود. مردم ایران همچنان در انتظار انتقام سخت از جانیان آمریکایی هستند.

یاد زنده
یکی دیگر از بچه‌هایی که در حال کمک کردن برای نوشتن جملات مرتبط با شهادت سردار سلیمانی است جوانی است که محاسنش تازه در حال رشد است. از او درباره حال و هوای مردم و چرایی حضورش در چنین برنامه‌ای می‌پرسم که می‌گوید: من متولد سال‌83 هستم. از زمان جنگ و رزمنده‌ها و هر آنچه که هست ما فقط شنیده‌ایم. اما شخصی مانند حاج قاسم سلیمانی را از نزدیک دیدیم. اینکه چطور با همه رفتار می‌کرد. در دفاع از حرم چطور رفتار می‌کرد و موارد دیگر. اینکه بخواهیم این موارد را نادیده بگیریم جفا در حق خودمان و حتی شهداست. محمد امیر در بخش دیگری از صحبت‌هایش می‌گوید: من فکر می‌کنم مردم هم شهید سلیمانی را بسیار دوست دارند. حتی بعضی‌ها که اینجا می‌ایستند با خواندن جملات مربوط به حاج قاسم اشک در چشم‌های‌شان حلقه می‌زند.

پیر و جوان در کنار هم
آقای اسلامی،  راننده دیگری است که در یکی از شرکت‌های تاکسی اینترنتی کار می‌کند. او درباره سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و یاد او در بین مردم می‌گوید: من از سال قبل تصویر حاج قاسم را پشت شیشه نصب کرده‌ام. الان هم می‌خواهم از این جملاتی که جوانان بسیجی پشت شیشه‌های  ماشین می‌نویسند استفاده کنم. او درباره جایگاه شهید سلیمانی بین مردم می‌گوید: محبت سردار سلیمانی را خداوند در دل همه مردم ایران جا داده بود. تشییع سال قبل شهید سلیمانی نمونه بسیار عالی برای این مساله است. مانند حاج قاسم را بعید است دوباره ببینیم. این راننده در باره تهدیدهای جدید آمریکا علیه ایران می‌گوید: آمریکا طبل تو خالی است. صدایش بلند و ترسناک است اما هیچی نیستند. کافی است دست از پا خطا کند تا دوباره ملت ایران مقابل‌شان بایستند. اگر آمریکا غلط زیادی کنند از من راننده تا همین جوانانی که اینجا ایستاده‌اند با هم در یک صف مقابل دشمن خواهیم ایستاد.

captcha
شماره‌های پیشین