sobhe-no.ir
1090
شنبه، ۱۳ دی ۱۳۹۹
2
حضرت آیت الله مصباح یزدی

در سن 86 سالگی دار فانی را وداع گفت وداع با علامه

ایران نسبت به هرگونه ماجراجویی نظامی آمریکا هشدار داد

آنتروپی آمریکا در منطقه

همزمان با نخستین سالگرد سردار شهید قاسم سلیمانی که به‌ دستور رییس‌جمهوری آمریکا ترور شد، تحرکات آمریکایی‌ها در منطقه به خاطر ترس از انتقام جبهه مقاومت افزایش یافته است برهمین اساس، مقامات وزارت دفاع آمریکا اعلام کردند که دو فروند بمب‌افکن «بی‌۵۲» این کشور پس از برخاستن از پایگاهی هوایی در ایالت داکوتای شمالی بر فراز خاورمیانه به پرواز درآمدند. مسوولان آمریکایی مدعی شدند هدف از مأموریت این بمب‌افکن‌ها «مهار» ایران در آستانه اولین سالگرد شهادت فرمانده سپاه قدس است.

بازتاب روز

از تاخیر در پاسخ به ترور سردار سلیمانی پشیمانم

آخرین خبر

ممکن است از داخل آمریکا پاسخ ترور شهید سلیمانی را بدهند

خبر برتر

ترامپ نه از حکومت بلکه از زندگی سرنگون خواهد شد

صبح نو

حضرت آیت الله مصباح یزدی

در سن 86 سالگی دار فانی را وداع گفت وداع با علامه

آیت الله محمدتقی مصباح یزدی پس از تحمل یک دوره بیماری مربوط به دستگاه گوارش، روز گذشته در سن 86 سالگی دار فانی را وداع گفت. آیت الله مصباح یزدی شخصیتی شناخته شده و بارز و از محصولات بزرگ حوزه علمیه قم بود که اخلاص، تواضع و ولایتمداری بالایی داشت و با وجود برخورداری از مراتب علمی بالا، نسبت به مقام ولایت بی اندازه فروتن، متواضع و مطیع بود. همچنین یکی از صفات بارز آن مرحوم، صراحت لهجه بود و اگر تشخیص می‌داد که چیزی حق است، بدون ملاحظه و با صراحت آن مطلب حق را بیان می کرد. 
حساسیت نسبت به ارزش های اسلامی و دفاع از آن، مقابله علمی با اندیشه های انحرافی التقاطی و خرافی، اهتمام به حوزه و دانشگاه با حضور در میان حوزیان و دانشگاهیان و تغذیه فکری و عقیدتی آنان، توجه به بعد اجتماعی اسلام و دفاع از نظام و رهبری، تغذیه فکری نسل جوان و فرهیختگان دانشگاهی، رویکرد جامع به اسلام و پیوند زدن آموزه های اسلامی با نیازهای انسان معاصر و شبهه زدایی از آن، عنایت ویژه به نسل جوان و صیانت آنان در برابر تهاجمات فرهنگی، مبارزه با غرب زدگی و مرعوب شدن در برابر غرب و نقد تفکر اومانیستی و سکولار، مخاطب شناسی و بیان معارف اسلامی متناسب و با زبان قابل فهم مخاطبان، منطق مستحکم و قوی و بیان روان ورسا و شناخت دقیق آسیب های فکری و درد دین داشتن و عشق به نسل جوانِ تشنه معارف اسلام، از جمله خصائص مرحوم آیت الله مصباح بودند که موجب شدند تا رهبر انقلاب او را متصف به صفت «مطهری زمان» کنند. 
مرحوم آیت الله مصباح یزدی البته وجوه سیاسی بسیار قوی نیز داشت و اقدامات روشنگرایانه او نسبت به معرفی درونمایه فکری جریان لیبرالی در دوران قدرت گفتمان اصلاحات در ایران موجب شد تا او همواره مورد حمله جریان تجدیدنظرطلب
 باشد.

captcha
شماره‌های پیشین