sobhe-no.ir
1089
چهارشنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۹
6
بازتاب سخنان سیدحسن نصرالله در رسانه‌های صهیونیستی

وحشت صهیونیست‌ها از موشک‌های مقاومت

اصلاح‌طلبان برای فرافکنی ناکارآمدی خود، به پروژه تخریب و تحریف‌شان شدت بیشتری بخشیده‌اند

«هر روز، یک بحران» برای مجلس انقلابی

هر طور شده می‌خواهند ترمز مجلس یازدهم که متعهد به کار برای مردم شده را بکشند؛ همان‌هایی که نه توانستند در دولت سهامی عام، از بی‌تدبیری‌ها کم کنند و نه موفق شدند در مجلس دهم با لفاظی «فراکسیون امید»، ناامیدی سایه افکنده بر عملکرد اصلاحات را درمان کنند؛ حساب شورای شهر تهران که جز تغییر نام چند خیابان به نام سمپات‌های اصلاحات، اقدام خاصی برای عمران پایتخت انجام نداده هم جدا. داریم از اصلاح‌طلبان صحبت می‌کنیم؛ نیروهایی که هر چه به انتخابات ریاست‌‌جمهوری نزدیک می‌شویم، کاسه عصبیت‌شان از مجلس یازدهم پُرتر و در عوض، چنته‌شان برای اقناع افکار عمومی خالی‌تر از قبل می‌شود.

صبح نو

بازتاب سخنان سیدحسن نصرالله در رسانه‌های صهیونیستی

وحشت صهیونیست‌ها از موشک‌های مقاومت

رسانه‌های صهیونیستی پس از سخنان سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان که یک شنبه شب هفته جاری در آستانه سالروز شهادت سردار سپهبد «حاج قاسم سلیمانی» در گفت‌وگو با المیادین انجام شد طبق معمول مصاحبه سید‌حسن نصرالله را به دقت زیرنظر داشتند. بازتاب اظهارات سید‌حسن نصرالله در رسانه‌های اسرائیلی متمرکز بر آن بخش از سخنان ایشان درباره موشک‌های دقیق مقاومت برای پاسخ به هرگونه تجاوز رژیم صهیونیستی بود.
رسانه‌های صهیونیستی در این زمینه متناسب با مواضع خود بخش‌هایی از مصاحبه دبیرکل حزب‌الله لبنان را منتشر کردند که مبتنی بر دو مسئله اصلی بود: اظهارات سید‌حسن نصرالله مبنی بر اینکه مقاومت اسلامی از سال گذشته تاکنون شمار موشک‌های دقیق خود را دوبرابر کرده و قادر به هدف قرار دادن هرگونه تاسیسات نظامی یا غیر نظامی در اراضی اشغالی است و دوم سخنان دبیرکل حزب‌الله مبنی بر اینکه این حزب هر سلاحی برای مورد هدف قرار دادن هر منطقه از اراضی اشغالی را در اختیار دارد.
در همین راستا نیازی به یادآوری این موضوع نیست که رسانه‌های صهیونیستی در هر قالبی تحت سانسور شدید نظامی در تل آویو قرار دارند و بنابراین انتشار هرگونه خبری درباره تهدیدهای ضد رژیم صهیونیستی به مجوز سانسور نظامی نیاز دارد؛ زیرا اگر این اخبار بر خلاف مواضع تل‌آویو بازتاب داده شود روزنامه‌نگار و رسانه را در معرض خطر قرار می‌دهد.
اما با وجود این سانسور، واکنش خوانندگان صهیونیست به گزارش‌های مربوط به اظهارات سیدحسن نصرالله حاکی از ترس و نگرانی آن‌ها  بود  و از ارتش رژیم صهیونیستی یا موساد خواستند تا یک بار برای همیشه با ترور دبیر کل حزب‌الله آن‌ها را از این نگرانی‌ها خلاص کند. در همین راستا یکی از شهرک‌نشینان صهیونیست گفت که متاسفانه اسرائیل جرأت و ابزار لازم برای ترور دبیر کل حزب‌الله لبنان را ندارد.
جالب توجه است که وبسایت رسمی روزنامه صهیونیستی هاآرتص که به عقیده برخی در مقایسه با افراط‌گرایی سایر رسانه‌های صهیونیستی یک روزنامه متعادل است سعی کرد در اخبار و گزارش‌های خود توجهی به سخنان دبیرکل حزب‌الله نداشته باشد و هیچ بخشی  از اظهارات وی را منتشر نکرد. این امر همچنین درباره روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت نیز صدق می‌کند.
روزنامه یسرائیل هیوم که رسانه وابسته به بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی است نیز تلاش کرد تا با انحراف افکار عمومی آن بخش از مصاحبه سیدحسن نصرالله را بازتاب دهد که مربوط به سؤال مدیر وموسس شبکه المیادین از دبیر کل حزب‌الله درباره تمایل یا عدم تمایل وی برای واکسیناسیون در برابر کرونا بود که سیدحسن نصرالله گفت، واکسنی را که ساخت ایالات متحده باشد دریافت نمی‌کند.
اما «اودی أفینتال» پژوهشگر موسسه استراتژیک در مرکز «هرتسیلیا» در واکنش به سخنان سیدحسن نصرالله گفت که اسرائیل هنوز هم در مرزها دچار تنش و نگرانی بوده و با احتیاط رفتار می‌کنند.
این محقق صهیونیست تاکید کرد، حزب‌الله تشکیلات خود را به بالاترین سطح رسانده و پروژه موشک‌های دقیق چه از نظر کمی و چه کیفی متوقف نشده و نخواهد شد.
رسانه‌های اسرائیلی همچنین به اظهارات دبیرکل حزب‌الله لبنان درباره پیشرفت چشمگیر مقاومت در زمینه دفاع هوایی که در جنگ احتمالی بعدی اسرائیل را شوکه خواهد کرد پرداختند. «روعی کایس » تحلیلگر صهیونیست در امور عربی در صفحه توییتر خود نوشت ،همانطور که نصرالله گفت آن‌ها قادر به ضربه زدن دقیق به هر هدفی در اسرائیل هستند و اگر اسرائیل به‌عنوان مثال به تاسیساتی در منطقه بقاع حمله کند حزب‌الله با موشک‌های دقیق پاسخ مناسبی به آن می‌دهد.
وی همچنین به انتقام حزب‌الله در پی شهادت «علی کامل محسن» یکی از نیروهای این حزب در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه اشاره و تاکید کرد که پاسخ حزب‌الله در این زمینه قطعا‌ انجام خواهد شد.
همچنین کامنت‌هایی که صهیونیست‌ها در واکنش به اظهارات سید‌حسن نصرالله در وب‌سایت‌های اسرائیلی منتشر کرده بودند کاملا‌ نشان‌دهنده میزان ترس و اضطراب آن‌ها از مقاومت و دبیرکل حزب‌الله و سلاح مقاومت است.

captcha
شماره‌های پیشین