sobhe-no.ir
1089
چهارشنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۹
5
«ناصر ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفت‌وگو با روزنامه صبح‌نو تاکید کرد:

آمادگی جنبش‌های مقاومت برای انتقام سخت

روح الله فرقانی / آزادی «فلسطین» از دست رژیم صهیونیستی یکی از محورهای اصلی مقاومت در مبارزه با استکباری است که سردار شهید سلیمانی تلاش‌ها و اقدامات موثری برای آزادی این سرزمین از یوغ اشغالگران قدس انجام داده است، کمااینکه رهبران گروه‌های مبارز فلسطینی و همچنین سیدحسن نصرالله در سخنرانی اخیر خود به نقش محوری سردار سلیمانی در جبهه غزه و مبارزه با رژیم صهیونیستی اشاره ‌کردند و اقدامات او را در شکست جنگ‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین موثر دانستند. این تلاش‌ها و مبارزات تا آنجا ادامه یافت که رهبران مقاومت فلسطین پس از شهادت این سردار بزرگ، عنوان «شهید قدس» را بر او نهادند. برای تبیین و بررسی بیشتر رشادت‌ها و اقدامات سردار شهید سلیمانی، با «ناصر ابوشریف» نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران به گفت‌وگو پرداختیم.

رزمایش مشترک گروه‌های مقاومت در فلسطین آغاز شد

پاسخ قاطع به ماجراجویی دشمن

صبح نو

رزمایش مشترک گروه‌های مقاومت در فلسطین آغاز شد

پاسخ قاطع به ماجراجویی دشمن

رزمایش مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین با شبیه‌سازی تهدیدات احتمالی از جانب دشمن و بالا‌بردن سطح آمادگی و کارایی مبارزان مقاومت، دیروز آغاز شد؛ رزمایشی که پاسخ قاطع به ماجراجویی دشمن است و تغییر معادلات جنگ را دنبال می‌کند. اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود با اعلام رسمی آغاز این رزمایش نظامی مشترک، به رژیم صهیونیستی نسبت به هرگونه ماجراجویی جدید هشدار جدی داد.
گروه‌های محور مقاومت فلسطین با اتحاد و انسجام خود، اقدام به برپایی اتاق عملیات مشترک ‌کردند تا در یک رزمایش مشترک، اهداف احتمالی از جانب دشمن را شبیه‌سازی کرده و سطح آمادگی خود برای مقابله با تهدیدات رژیم صهیونیستی را ارزیابی کنند.
«ابو حمزه» سخنگوی سرایاالقدس از شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در کنفرانس مطبوعاتی دیروز، سه‌شنبه این اتاق عملیات مشترک، تأکید کرد که گروه‌های فلسطینی همچنان به عهد خود مبنی بر ادامه راه جهاد پایبند هستند. سلاح ما حاضر و تصمیم ما برای ورود به هرگونه تقابل برای دفاع از مردم‌مان، یکپارچه است.
گفتنی است نیروهای مقاومت فلسطین در یک‌سال اخیر با نشست‌های متعدد در لبنان و فلسطین بر انسجام و یک‌‌صدایی در مبارزه با رژیم صهیونیستی تاکید دارند و مبارزه با دشمن را تنها راه نجات مردم مظلوم فلسطین می‌دانند. از این روست که اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین دیروز در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود در بیانیه‌ای تأکید کرد: مانور مشترک «تکیه‌گاه محکم» با مشارکت مبارزان شاخه‌های نظامی گروه‌های مقاومت تحت فرماندهی اتاق عملیات مشترک مقاومت را اعلام می‌کنیم. در این مانور، سناریوهای مختلفی در شمال تا جنوب نوار غزه به اجرا گذاشته خواهد شد.
بر اساس گزارش فلسطین‌الیوم گزارش داد که در بیانیه اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین آمده است: ما در این مانور مشترک، تهدیدات احتمالی از جانب دشمن را شبیه‌‌‌سازی خواهیم کرد و هدف از برگزاری مانور، بالا بردن سطح آمادگی و کارایی مبارزان مقاومت برای جنگ در شرایط و زمان‌های مختلف خواهد بود. این مانور دفاعی بیانگر آمادگی مقاومت برای دفاع از ملت در تمامی شرایط است و فرماندهان مقاومت آماده ورود به هر نبردی برای دفاع از ملت و سرزمین فلسطین هستند.
اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت همچنین عنوان کرده است که اجازه نخواهیم داد دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین دست به تجاوز بزند، سلاح ما همیشه آماده است و مقاومت تصمیمی واحد و یکپارچه برای ورود به هرگونه نبرد تحمیلی با دشمن در هر زمان و مکانی اتخاذ کرده است.
در این بیانیه تأکید شده است: سران رژیم صهیونیستی باید بدانند که صرف فکر‌کردن به هرگونه تجاوز و ماجراجویی جدید علیه ملت فلسطین با پاسخ قاطع و شدید مقاومت مواجه خواهد شد و به یاری خداوند عملیات‌های غافلگیرکننده زیادی برای دشمن داریم. این مانورهای مشترک به‌روشنی بیانگر تصمیم واحد و مشترک و وحدت تمامی شاخه‌های نظامی گروه‌های فلسطینی است.
در بیانیه مذکور آمده است: به فضل خداوند مقاومت امروز در بهترین و قوی‌ترین حالت ممکن قرار دارد و قادر به وارد‌کردن ضرباتی سخت و دردناک به دشمن است و هرگز به این رژیم اجازه نخواهد داد معادلات و قواعد بازی جدیدی را بر ملت فلسطین تحمیل کند.
اتاق عملیات مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین تأکید کرده است: پیام مقاومت به تمامی جهانیان این است که سخن مقاومت، فصل‌الخطاب خواهد بود و مقاومت همچنان به یاری خداوند دست بالا را خواهد داشت و توافقنامه‌های خفت‌بار عادی‌‌‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی نمی‌توانند چیزی را تغییر دهند. گروه‌های مقاومت و اتاق عملیات مشترک مقاومت از عموم ملت فلسطین در هر مکانی که حامی و پشتیبان مقاومت هستند و قاطعانه در برابر تمامی توطئه‌ها ایستاده‌اند، تقدیر و تشکر می‌کنند. سلام و درود به ارواح شهدا که این سرزمین را با خون خود آبیاری ‌کردند، بر تمامی مجروحان و اسرای قهرمان و آزادگانی که نماد آزادی و عزت هستند.
 6 سال پیش (2014) وقتی که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی مناطقی را در باریکه غزه بمباران ‌کردند، گروه‌های مقاومت فلسطینی نیز با پرتاب صد موشک به مواضعی در عمق مواضع صهیونیستی پاسخ متقابل دادند و به این ترتیب، کلید یک جنگ همه‌جانبه میان غزه و صهیونیست‌ها زده شد؛ جنگی که به مدت
 51 روز، ادامه یافت و به طولانی‌ترین جنگ میان فلسطین و رژیم اسرائیل مشهور شد. پس از این جنگ بود که نیروهای مقاومت فلسطین با تکیه بر توان و دانش بومی خود اقدام به ساخت انواع تجهیزات نظامی ‌کردند که در اردیبهشت سال گذشته، زمانی که رژیم صهیونیستی اقدام به بمباران هوایی و موشکی غزه کرد و تعدادی از مردم بی‌گناه فلسطینی را به شهادت رساند، نیروهای مقاومت فلسطین با شلیک بیش از 700 راکت و موشک به اراضی اشغالی انتقام خون شهدای خود را از صهیونیست‌های تروریست ‌گرفتند؛ انتقامی که شلیک موشک‌های مقاومت فلسطین پایان نمی‌یافت و رژیم صهیونیستی مصر را به‌عنوان میانجیگر واسطه کرد تا پس از 48 ساعت، آتش‌بسی میان طرفین ایجاد شود. اکنون و با گذشت جنگ‌ها و حملات متعدد رژیم صهیونیستی به سوی مردم فلسطین، این نیروهای مقاومت فلسطینی هستند که با اتحاد و انسجام یکدیگر به اخراج رژیم صهیونیستی و مبارزه با آنها تاکید دارند؛ اتحادی که دیروز در رزمایش مشترک میان گروه‌های مختلف فلسطینی به وضوح دیده شد و در مبارزه با رژیم اسرائیل دارای وحدت و یک‌صدایی هستند و بر شکست دشمن 
تاکید دارند.

captcha
شماره‌های پیشین