sobhe-no.ir
1089
چهارشنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۹
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

  چاق‌ها  
چاق‌ها ناراحتند. به گزارش رسانه‌ها تحقیقات جدید نشان می‌دهند برعکس تصور عمومی اشخاص چاق اشخاصی بی‌غم، خوشحال و  تنبل نیستند و برعکس اشخاصی هستند که در زندگی احساس ناراحتی می‌کنند و غم، غصه و درد و رنج دارند. براساس گزارش‌ها، طبق این تحقیقات جدید، احساس ناراحتی از شرایط زندگی، می‌تواند به‌طور قابل توجهی درک میزان چربی در چشایی انسان رو کاهش بدهد. این تحقیقات می‌افزاید این کاهش درک ‌طوری است که افراد افسرده و سنگین‌وزن، پس از خوردن مواد غذایی چرب، کمتر احساس لذت می‌کنند و این باعث می‌شود باز هم دل‌شان مواد چرب بخواهد و به این ترتیب با خوردن غذای چرب بیشتر بالاخره حس لذت از خوردن را به دست بیاورند. در پی این گزارش تنی چند از شهروندان که تا پیش از این درباره اشخاص چاق بد فکر می‌کردند از آن‌ها دلجویی کردند و سعی کردند از دل‌شان دربیاورند. این شهروندان با نوازش کردن اشخاص چاق به اظهار همدردی با آنان پرداختند و به آنان امیدواری دادند که نگران نباشند چراکه همه‌چیز درست می‌شود.
 
 هشدار    
دستگاه هشدار فاصله اجتماعی طراحی شد. به گزارش پایگاه‌های خبری تنی چند از مبتکران روسی برای رعایت بهتر پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی اقدام به طراحی و ساخت دستگاه هشدار فاصله اجتماعی کردند. بر‌اساس گزارش‌ها ، این دستگاه ساخت روسیه،  روی لباس افراد نصب می‌شود و با نزدیک شدن افراد از میزان فاصله فیزیکی (5/1متر) صدای هشدار از خود پخش می‌کند. مخترع این دستگاه در گفت‌وگو با راشاتودی گفت: در صورت نزدیک شدن افراد به فرد استفاده‌کننده از دستگاه،  صدای آژیر پخش می‌شود و در صورتی‌که شخص نزدیک‌شونده متوقف نشود دستگاه به‌طور خودکار شروع به فحش دادن به شخص نزدیک‌شونده می‌کند. این مخترع گفت: در فاز بعدی به ساخت دستگاهی مبادرت خواهیم ورزید که طی آن اگر شخص به هیچ‌یک از هشدارها توجه نکند یک جریان الکتریسیته ضعیف به وی وارد شود که وی را متوقف نماید.
 
 موتوریاری     
موتورسواران متخلف پلیس می‌شوند. رئیس پلیس راهور تهران گفت: به جای توقیف و اعزام به پارکینگ که بعضا‌ مشکلاتی را برای موتورسیکلت‌سواران ایجاد کرده بود، طرح مجازات جایگزین را به نام «موتوریار» اجرا کردیم. وی افزود: مأمور پلیس با مشاهده تخلفات از فرد متخلف می‌پرسد که آیا می‌خواهد موتورسیکلت توقیف شده یا مجازات جایگزین برایش اعمال شود که اگر مجازات جایگزین بخواهد یک کاور به او داده شده و مأمور پلیس مجاز است این فرد را از یک دقیقه تا ۱۲ساعت در تأمین نظم و امنیت به کار بگیرد. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند به علت آنکه موتورسواران معمولا‌ عجله دارند،  این جریمه می‌تواند در کاهش تخلفات مؤثر باشد. گفتنی است؛ تردد در خطوط ویژه، عدم استفاده از کلاه، تردد از محل ممنوعه و انجام حرکات نمایشی از جمله تخلفات مربوط به موتورسیکلت‌هاست.

captcha
شماره‌های پیشین