sobhe-no.ir
1089
چهارشنبه، ۱۰ دی ۱۳۹۹
15
ساترا پخش فیلم مساله‌دار را ممنوع کرد

ورود مشکوک فرقه انگلیسی به سینما

همزمان با ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت زهرا (س)، تریلر فیلم «THE LADY OF HEAVEN» با عنوان «بانوی بهشت» از سوی صفحات یاسرالحبیب منتشر شد که به وقایع تاریخی حساس و مهم تاریخ اسلام می‌پردازد؛ اما این یک فیلم ساده نیست و محتوای آن نکات قابل‌تامل زیادی دارد.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

سریال «باخانمان» از امشب پخش می‌شود
پخش سریال «باخانمان» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد و تهیه‌کنندگی زینب تقوایی از امشب چهارشنبه ۱۰‌دی با حضور بازیگران مختلف در شبکه سوم سیما آغاز می‌شود. سازندگان پروژه که تابستان امسال با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی تصویربرداری را در شمال تهران آغاز کردند پس از طی حدود ۵‌ماه، در این روزهای سرد زمستانی و در آستانه پخش، همچنان مشغول ضبط باقیمانده کار هستند. حسن پورشیرازی، شهره لرستانی، حسام محمودی، الهام اخوان، مارال فرجاد، امیر حسین طاهری، امیر کاظمی، فرزانه سهیلی، امیر آتشانی، مریم سلطانی، مه روز ناصر شریف، مهناز کرباسچیان، نصرت دادرسی، حامد وکیلی، گیتی معینی، سارا عابدی، امیر علی خانی، با حضور سعید امیرسلیمانی، شهرام شکیبا، خسرو احمدی، امید روحانی، با هنرمندی افسانه بایگان و آتیلا پسیانی و با حضور افتخاری بهنام تشکر و شقایق دهقان بازیگران این سریال هستند. این سریال در طول هفته ساعت‌۲۰:۴۵ پخش و روز بعد ساعت‌های ۱:۴۵‌بامداد، ۹:۴۵ و ۱۴:۱۵ تکرار می‌شود.

چاپ چهارم خاطرات همرزم شهید چمران 
در «بازمانده»
کتاب «بازمانده» شامل خاطرات مصطفی عبدالرضا نوشته سیدحسین هوشی‌سادات به‌تازگی توسط نشر‌۲۷ بعثت به چاپ چهارم رسیده است. راوی این‌کتاب، یکی از همرزمان شهید مصطفی چمران در ستاد جنگ‌های نامنظم است.  این‌کتاب یک اثر تاریخ شفاهی و دربرگیرنده خاطرات مصطفی عبدالرضا از دوران همکاری‌های ۹ماهه‌اش با شهید چمران در ستاد جنگ‌های نامنظم تا حضورش در واحد زرهی تیپ ذوالفقار و گردان شهادت لشکر۲۷محمدرسول‌الله ؟ص؟ است. در قسمتی از این‌کتاب آمده است: در حین آموزش، دکتر چمران آمد. با نیروها احوال‌پرسی کرد و بعد هم برایمان صحبتی کرد که خیلی‌جالب بود. گفت: «من شماها را چریک می‌دانم. وقتی رادیو عراق اعلام می‌کند چریک‌های گروه چمران وارد اهواز شدند یعنی چه؟ این نشان‌دهنده وحشت دشمن از قدرت شماست. پس خودتان را دست کم نگیرید. اما جنگ، سختی، گرسنگی و تشنگی دارد. یک چریک باید توانایی بدنی و آمادگی کامل رزمی داشته باشد... چاپ چهارم این‌کتاب با ۲۵۶‌‌صفحه و قیمت ۲۵هزار تومان عرضه شده است.

ثبت‌نام ناشران خارجی در نمایشگاه مجازی کتاب تهران آغاز شد
ثبت‌نام ناشران خارجی متقاضی حضور در نمایشگاه مجازی کتاب تهران از امروز ۱۰‌دی‌ماه آغاز و تا ۱۴دی‌ماه ادامه خواهد داشت. ناشران خارجی و نمایندگی‌های نشر با مراجعه به سایت www.ketab.ir نسبت به ثبت‌نام در نمایشگاه مجازی کتاب تهران اقدام کنند. نمایندگی‌های ناشران خارجی باید مجوز فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشند یا پروانه فعالیت خود را از اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران یا شهرستان اخذ کرده باشند. نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول تا ششم بهمن‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای اطلاع از نحوه ثبت‌نام ناشران، بن نمایشگاه،‌ سرویس‌های ارسال‌کتاب و سامانه فروش کتاب می‌توانند با سامانه پاسخگویی نمایشگاه مجازی کتاب به شماره‌۹۱۰۰۹۸۹۸-۰۲۱ تماس بگیرند.

انتشار چاپ دوم کتاب «امنیت اجتماعی شده
 رویکرد اسلامی»
چاپ دوم کتاب «امنیت اجتماعی شده؛ رویکرد اسلامی» نوشته اصغر افتخاری، دانشیار دانشگاه امام صادق ؟ع؟ به کوشش گروه پژوهشی جامعه و امنیت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منتشر شد. پیش از این چاپ اول این اثر در سال‌۱۳۹۲ منتشر شده بود. کتاب «امنیت اجتماعی شده؛ رویکرد اسلامی» شامل 6فصل با عناوینی چون مقدمه، موضوع‌شناسی، روش‌شناسی، مرزهای گفتمانی امنیت در اسلام، اصول پارادایمی «امنیت اجتماعی شده» و نظریه اسلامی «امنیت اجتماعی شده» است. نتیجه‌گیری، یادداشت‌ها، فهرست منابع و نمایه آیات شریفه قرآن بخش پایانی اثر است. کتاب «امنیت اجتماعی شده؛ رویکرد اسلامی»، نتایج تحقیق یکی از پروژه‌های فاز اول منظومه تحقیقاتی طرح جامع مطالعات امنیت اجتماعی تحت عنوان «امنیت اجتماعی از دیدگاه اسلام» است که هدف آن شناخت مفاهیم امنیت اجتماعی در چارچوب گفتمان اسلام و پیشنهاد اصول عملیاتی برای تقویت و تحکیم امنیت اجتماعی در جامعه اسلامی است. تحقیق مذکور پس از دوسال تلاش علمی و تحقیق عمیق پایان یافته و گزارش پژوهشی آن توسط مجری تحقیق ارائه شده است.

captcha
شماره‌های پیشین