sobhe-no.ir
1088
سه شنبه، ۰۹ دی ۱۳۹۹
3
دبیر کل حزب الله لبنان از پروژه ترورش پرده برداشت

پروژه بن سلمان- ترامپ برای ترور نصرالله

«سیدحسن نصرالله»، دبیرکل حزب‌‌الله لبنان یکشنبه‌شب در برنامه «حوار العام» (گفت‌وگوی سال) با شبکه المیادین این کشور به مناسبت نخستین سالگرد سردار سلیمانی به گفت‌وگو نشست. صحبت‌های سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در مصاحبه با المیادین صحبت‌هایی صریح و همه‌جانبه و دارای استراتژی، اطلاعات و آینده‌نگری بود. آنچه در صحبت‌های وی قابل توجه بود، این بود که عربستان از مدت‌ها پیش بعد از جنگ یمن خواهان ترور وی بوده است.

قرار قضایی برای عاملان ترور شهیدان سلیمانی و المهندس صادر می‌شود

نقش انگلیس در ترور سردار مقاومت

صبح نو

قرار قضایی برای عاملان ترور شهیدان سلیمانی و المهندس صادر می‌شود

نقش انگلیس در ترور سردار مقاومت


«حیدرعلی ‌نوری» عضو ناظر بر مرکز اطلاع‌رسانی شورای عالی قضایی عراق با انتشار بیانیه‌ای به تشریح آخرین وضعیت پرونده شهادت سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس، نا‌یب‌رییس سازمان الحشد الشعبی پرداخت. خبرگزاری«الرای العام» ضمن نقل این بیانیه گزارش داد كه «دستگاه قضایی عراق در تحقیق درباره این حادثه، وارد مراحل پیشرفته‌ای شده است و قصد دارد آن را به صورت قطعی به پایان برساند.»
نوری تصریح کرد: دادگاه ویژه تحقیق، جوانب امر را تکمیل و همه ادله را با ثبت اظهارات شهود، گرد‌آوری و شهادت شاهدان حادثه مانند کارکنان فرودگاه بغداد و نیروهای امنیتی حاضر در آن، ثبت کرده است. وی خاطر‌نشان کرد: اظهارات مسوولان فرودگاه بغداد و برخی از کارکنان شرکت «G4S» انگلیس که در محل حادثه حضور داشتند، به همراه اظهارات نماینده قانونی وزارت خارجه عراق و نماینده قانونی سفارت تهران در بغداد، ثبت شد.
این مسوول عراقی همچن‌ین ب‌یان کرد: نتایج بررسی‌‌‌های کمیته تحقیقات که به موجب دستور نخست‌وزیر عراق و تحت نظارت قاضی ویژه تحقیقات انجام می‌شود، بازبینی فیلم‌ها و بیانیه‌های رسمی دونالد ترامپ، رییس‌جمهور مستقر آمریکا، در حال تکمیل است. وی در پایان خبر داد: به محض تکمیل تحقیقات، طی روزهای آینده درباره متهمان و عاملان این حادثه ترور، قرارهای قضایی مناسبی صادر خواهد شد.
 
دست‌داشتن یک شرکت انگلیسی در ترور شه‌ید سلیمانی
همچنین «قیس الخزعلی» دبیرکل جنبش عصائب اهل‌الحق عراق، طی سخنانی که در مستند «الرحله‌الأخیره» (آخرین سفر) درباره ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه و «ابومهدی المهندس» نا‌یب‌رییس سازمان الحشد الشعبی از شبکه العهد پخش شد، جزئیاتی را از این عملیات تروریستی فاش کرد. وی گفت که شرکت انگلیسی «جی‌ فور اس» مسوول امنیت فرودگاه بغداد در ترور سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در سال جاری میلادی نقش داشت.
الخزعلی افزود: این شرکت انگلیسی که درخصوص مسائل امنیتی با فرودگاه بغداد قرارداد دارد، در بخشی از ماموریت تایید هدف (سردار سلیمانی و المهندس) برای اجرای عملیات ترور شرکت داشت.
دبیرکل عصائب اهل‌الحق در ادامه توضیح داد: رویه معمول در فرودگاه بغداد این بود که هر هواپیمایی که در فرودگاه فرود می‌آمد، شرکت «جی فور اس» در مکان مشخصی، نزدیک محل فرود هواپیما حضور داشته باشد اما آن روز (روز هدف‌ قرارگرفتن فرماندهان شهید)، تنها روز و دفعه‌ای بود که خودروی این شرکت کاملا جلوی باند مسافران توقف داشت و این به معنای داشتن یک ماموریت [ویژه] است.
در ادامه این فیلم مستند، تصاویر ضبط‌شده در دوربین‌های مداربسته فرودگاه بغداد در روز حادثه نشان داده می‌شود که لحظات حرکت خودروی شرکت امنیتی «جی فور اس» به‌محض فرود هواپیمای حامل سردار سلیمانی در فرودگاه را نشان می‌دهد. این تصاویر نشان می‌دهند که خودروی مذکور به جای توقف در محل مشخص‌شده، به سمت هواپیما می‌رود و اندکی مقابل پلکان هواپیما متوقف شده و سپس از محل خارج می‌شود.
 
نقش عین‌الاسد در ترور سردار مقاومت
از سوی دیگر «احمد الأسدی» نماینده پارلمان عراق در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی العهد عراق، جزئیاتی از عملیات ترور سردار سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس و «ابومهدی المهندس» معاون رییس سازمان الحشد الشعبی عراق را بیان کرد.
وی در این مصاحبه اختصاصی گفت: پهپادهای آمریکایی که در عملیات ترور فرماندهان محور مقاومت شرکت داشتند، صبح پنجشنبه (۱۲ دی ۱۳۹۸/‏ دوم ژانویه ۲۰۲۰) از پایگاه عین‌الأسد برخاسته بودند و تا لحظه انجام عملیات یعنی نزدیک ۲۰ ساعت در حوالی فرودگاه بغداد مشغول گشت‌زنی بودند. الأسدی در ادامه افزود: این پهپادها پس از انجام عملیات ترور فرماندهان محور مقاومت، مستقیما‌ به پایگاه عین الأسد بازگشته‌اند.
این نماینده پارلمان عراق همچنین تصریح کرد: سفیر آمریکا در بغداد در تماس تلفنی با «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر عراق گفته بود که «هدف ما سلیمانی بوده است و نه المهندس!» و با وقاحت تمام گفت که «این به منزله عذرخواهی نیست». لازم به ذکر است که سحرگاه جمعه، ۱۳ دی ۱۳۹۸ سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده الحشد الشعبی هنگام خروج از فرودگاه بین‌المللی بغداد و در جریان حملات هوایی از سوی پهپادهای آمریکایی به نزدیکی ا‌ین فرودگاه، هدف قرار گرفته و به شهادت رسیدند. گفتن‌ی است كه دونالد ترامپ اذعان کرده شخصا دستور ترور وی را صادر کرده بود.

captcha
شماره‌های پیشین