sobhe-no.ir
1088
سه شنبه، ۰۹ دی ۱۳۹۹
15
«صبح‌نو» در گفت‌وگو با مترجم کتاب «زندان جو»

نویسنده کتاب، گمنام است

خواجه‌زاده گفت: یکی از خصوصیات برجسته این کتاب، رازآلود بودن نام نویسنده آن است که از ترس مجازات‌شدن، نامش را گمنام گذاشته است زیرا در صورت مشخص‌شدن حتما توسط این رژیم اعدام خواهد شد.

اخبار کوتاه

صبح نو

اخبار کوتاه

«کرکسان دهکده» منتشر شد
عبدالرحمان اونق رمان نوجوان «کرکسان دهکده» را توسط انتشارات قدیانی راهی بازار نشر کتاب کرد.
به گزارش روابط عمومی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، اونق درباره موضوع کتاب جدید خود گفت: داستان این رمان، زمانی اتفاق می‌افتد که کشور درگیر جنگ است. شخصیت اصلی ماجرا نوجوانی چهارده‌ساله است که هر دو برادرش برای دفاع از مام میهن به جنگ رفته‌اند و به همین دلیل تمامی سنگینی زندگی خانواده به عهده برادر کوچک‌تر گذاشته شده است. داستان چالش‌ها و تلاش‌های شخصیت نوجوان برای غلبه بر سختی‌های زندگی را بیان می‌کند. حاجی مراد که تا قبل از رفتن برادرها هیچ تصوری از سختی زندگی نداشت، حالا سنگینی زندگی را برگُرده‌اش احساس می‌کند. او می‌فهمد زندگی فقط کار در مزرعه اجاره‌ای نیست و سختی‌های دیگری هم دارد که او هرگز فکرش را نمی‌کرده است. این عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان سابقه فعالیت آموزگاری و مربی کانون پرورش فکری کودکان‌و‌نوجوانان را نیز در کارنامه خود دارد.
طراحی جلد کتاب «کرکسان دهکده» بر عهده خسرو اشتری بوده و ویراستاری آن را حانیه بیرمی انجام داده است. انتشارات قدیانی (کتاب‌های بنفشه) «کرکسان دهکده» را در ۱۶۰‌صفحه، شمارگان ۱۱۰۰‌نسخه و قیمت ۲۰‌هزار تومان در دسترس نوجوانان قرار داده است.

مجموعه ۱۰جلدی «شعر نوجوان» وارد بازار نشر می‌شود
مجموعه ۱۰ جلدی «شعر نوجوان» به‌زودی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان‌و‌نوجوانان وارد بازار نشر می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان‌و‌نوجوانان با هدف پر کردن کمبودی که این روزها در حوزه شعر نوجوان احساس می‌شود، اقدام به انتشار مجموعه ۱۰‌جلدی «شعر نوجوان»‌ کرده است.
این مجموعه شامل ۱۰‌عنوان کتاب از شاعران جوان عرصه شعر نوجوان است که با ظاهری متفاوت و بدون تصویرگری برای مخاطبان بالای ۱۵سال ارائه خواهد شد. «نام این پرنده چیست» سروده اکرم‌السادات هاشمی‌پور، «دوچرخه فکر می‌کند به ما دو تا» سروده عباسعلی سپاهی‌یونسی، «جنگل» سروده معصومه معصوم‌زاده، «چهره‌ات چقدر آشناست» سروده اسماعیل اله‌دادی و «چرا بی‌خداحافظی رفته‌ای» سروده مریم زندی، عنوان‌های تعدادی از این آثار به‌شمار می‌رود.
همچنین «سینه‌ام پر از دویدن گوزن‌هاست» سروده مهدی مردانی، «قاب عکس آفتاب» سروده وحید کیانی، «پشت چراغ قرمز پررنگ» سروده آتوسا صالحی، «من باغ می‌پوشم» سروده سعیده موسوی‌زاده و «به تو می‌توانم بگویم» سروده فاطمه سالاروند، از دیگر کتاب‌های مجموعه «شعر نوجوان» است. این کتاب‌ها با قطع پالتویی در آینده‌ای نزدیک از سوی کانون پرورش فکری منتشر خواهد شد.

آغاز نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول بهمن‌ماه
نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اول تا ششم بهمن‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد. موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران تاریخ برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران را اعلام کرد.
براساس این گزارش، نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول تا ششم بهمن‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد. ضوابط حضور و شرایط ثبت‌نام ناشران همزمان با شروع ثبت‌نام در هفته جاری اعلام خواهد شد.  شیوه خرید از نمایشگاه و ارسال کتاب‌ها، نحوه و میزان تخصیص یارانه خرید (بن کتاب) و دیگر اطلاعات مورد نیاز ناشران و خریداران طی اطلاعیه‌های بعدی و در اسرع وقت منتشر خواهد شد. ناشران متقاضی حضور در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران می‌توانند از تاریخ ۱۰‌دی‌ماه با مراجعه به سایت
 www.ketab.ir ضوابط و شرایط حضور در این نمایشگاه را مشاهده و نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.  شایان ذکر است؛ عضویت ناشران در سامانه «پست کتاب» به منظور از بهره‌مندی از تخفیف‌های پست کتاب، ویژه نمایشگاه مجازی کتاب تهران الزامی است. نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول تا ششم بهمن‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای اطلاع از نحوه ثبت‌نام ناشران، بن نمایشگاه،‌ سرویس‌های ارسال‌کتاب و سامانه فروش کتاب می‌توانند با سامانه پاسخگویی نمایشگاه مجازی کتاب با شماره‌۹۱۰۰۹۸۹۸-۰۲۱ تماس بگیرند.
 
 

captcha
شماره‌های پیشین