sobhe-no.ir
1088
سه شنبه، ۰۹ دی ۱۳۹۹
13
گلایه‌های بهروز بقایی همزمان با پخش «به کجا چنین شتابان»

هیچ‌کس به فکر ما نیست

بهروز بقایی، بازیگر سریال «به کجا چنین شتابان» که این شب‌ها روی آنتن شبکه آی‌فیلم است، در گفت‌وگو با «صبح‌نو» از شرایط این روزهایش گفت.

گزارش

طراحی پوستر با اسامی مبارک «ام‌ابیها»

صبح نو

گلایه‌های بهروز بقایی همزمان با پخش «به کجا چنین شتابان»

هیچ‌کس به فکر ما نیست

بهروز بقایی، بازیگر سریال «به کجا چنین شتابان» که این شب‌ها روی آنتن شبکه آی‌فیلم است، در گفت‌وگو با «صبح‌نو» از شرایط این روزهایش گفت.

بهروز بقایی، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون علاوه بر بازی‌های به‌یاد‌ماندنی خود، دستی هم در نگارش شعر دارد. او علاوه بر ترانه‌هایی عاشقانه، شعرهای زیادی برای حاشیه‌نشین‌ها سروده یا مثلا بهیاران بیمارستان که با روپوش‌های کرم‌ قهوه‌ای‌شان، آن‌ها را زحمتکش‌ترین قشر جامعه می‌داند؛ شعرهایی که در عین لطافت‌شان، پس‌زمینه‌های اجتماعی دارند. بقایی با بازی در نمایش‌هایی مانند «یک دقیقه سکوت» و «تنها راه ممکن»، «قرمز و دیگران»، «ایوانف» و «هاملت با سالاد فصل» برای تماشاگران تئاتر نیز شناخته‌شده است؛ اما شهرت بهروز بقایی از سال ۱۳۷۳ با سریال پرطرفدار «همسران» آغاز شد و در سال ۷۵ با «خانه سبز» و سریال «دنیای شیرین» بیشتر شد. «قطار ابدی»، «دنیای شیرین» و «دنیای شیرین دریا» را شاید کمتر کسی فراموش کند؛ سریال‌هایی که خالق آنها بهروز بقایی است. آنطور که آقای بازیگر در این مصاحبه گفته، حال و روز خوبی ندارد. بقایی درباره نحوه پیوستنش به سریال «به کجا چنین شتابان» گفت: ابوالقاسم طالبی پیشنهاد بازی در این سریال را داد و من به دلیل فیلمنامه خوبی که داشت، این نقش را پذیرفتم. شاید خیلی‌ها بگویند سوژه سریال «به کجا چنین شتابان» نخ‌نما شده است اما به نظر من یکسری موضوعات اصولی هستند که هیچ‌وقت تکراری نمی‌شوند؛ مثل درستکاری، صداقت و خانواده. اگر به تعداد آدم‌های روی زمین هم درباره این موضوعات اصولی سریال ساخته شود به نظر من باز هم کم است. سریال «به کجا چنین شتابان» هم برای خانواده‌ها حرفی برای گفتن دارد و به نظرم هنوز که هنوز است بعد از سال‌ها این سریال کهنه نشده، زیرا حرف اصلی این سریال مساله خانواده است و خانواده در فرهنگ ایرانی یک اصل اولیه محسوب می‌شود.
او ارزیابی‌اش از بازی در این سریال را این‌گونه تشریح کرد: قطعا اگر این نقش را دوست نداشتم آن را بازی نمی‎کردم. شخصیتی كه من در سریال «به كجا چنین شتابان» بازی كرده‌ام، یكی از افراد خانواده‌ای بزرگ است که باید از باقی افراد مراقبت کنند و مسائل را پیش ببرند؛ به همین علت چند وجه مختلف را باید به نمایش بگذارم. در هر حال، برای بهتر دیده‌شدن این شخصیت، هم كارگردان پیشنهادهایی می‌داد و هم خودم مشتاقانه سعی می‌كردم آن را باورپذیرتر كنم؛ به هر حال تلاش دوطرفه بود.
این بازیگر شناخته‌شده که چندی پیش دچار بیماری کرونا شده بود، درباره اوضاع این روزهایش بیان کرد: واقعیت این است که حال روحی من بسیار بدتر از حال جسمی‌ام است. بیماری کرونا به خودی خود بیماری وحشتناکی است و من که تجربه این بیماری را داشتم، می‌دانم که با چه ویروس عجیب و غریبی رو‌به‌رو هستیم؛ بنابراین از همه مردم می‌خواهم که خیلی خیلی مراقب خودشان باشند.
بقایی تصریح کرد: به یک خانه‌نشینی اجباری روی آورده‌ام. قبل از شیوع ویروس کرونا اوضاع برخی بازیگران و هنرمندان از جمله خود من خوب نبود و بعد از ماجرای کرونا نیز این شرایط بدتر شد. نقش‌های خوبی به ما پیشنهاد نمی‌شود و حتی شرایط طوری است که اجازه نمی‌دهند منی که قبلا چندین سریال را کارگردانی کرده‌ام، کار جدیدی بسازم. هیچ مسوول فرهنگی به فکر ما نیست و این بی‌مهری‌ها حال روحی آدم را خراب می‌‌کند. امیدوارم که به زودی همه این اتفاقات درست و حال همه ما خوب شود.
کارگردان و بازیگر ایرانی در پایان گفت: دوست دارم کار فرهنگی انجام بدهم و رسالت خودم را این می‌دانم. امیدوارم به زودی بتوانم این رسالت را عملی کنم. همچنین از همه مردم عزیز کشورم می‌خواهم کرونا را جدی بگیرند تا بتوانیم باز هم با شادی کنار هم زندگی کنیم.

به یک خانه‌نشینی اجباری روی آورده‌ام. قبل از شیوع ویروس کرونا اوضاع برخی بازیگران و هنرمندان از جمله خود من خوب نبود و بعد از ماجرای کرونا نیز این شرایط بدتر شد

captcha
شماره‌های پیشین