sobhe-no.ir
1087
دوشنبه، ۰۸ دی ۱۳۹۹
9
«صبح‌نو» از آخرین وضعیت ‌فراز و فرود قیمت مسکن در کشور گزارش می‌دهد

یخ‌زدگی در بازار سرپناه

عارف چراغی / نوسانات بازار ارز و طلا، بازار بورس و شیوع کرونا از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند بر بازار مسکن تاثیر بگذارد. در حالی که از ابتدای سال روند قیمت‌ها در بازار مسکن همواره سیر صعودی داشته اخیرا بانک مرکزی گزارشی منتشر کرده که خبر از کاهش یک درصدی قیمت‌ها و کاهش8/42‌درصدی معاملات می‌دهد.

«صبح‌نو» از فرایند خوداظهاری دستگاه‌های ماینینگ گزارش می‌دهد

مهلت یک ماهه برای ثبت فعالیت دستگاه‌های رمز ارز

خبر

ایجاد 1760‌شغل برکت در درگز خراسان‌رضوی

صبح نو

خبر

ایجاد 1760‌شغل برکت در درگز خراسان‌رضوی


بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ تاکنون یک‌هزار و 760‌شغل را در شهرستان درگز به بهره‌برداری رسانده است.
به گزارش «صبح‌نو»، مدیرعامل بنیاد برکت با اعلام این خبر گفت: بنیاد برکت به‌عنوان معین اقتصادی درگز در استان خراسان رضوی، تا به امروز یک‌هزار و 760 ‌شغل خرد و خانگی را برای متقاضیان اشتغال در این شهرستان ایجاد و راه‌اندازی کرده است. آقای امیرحسین مدنی افزود: در جریان سفر سال گذشته رییس ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ به استان خراسان‌رضوی و امضای تفاهم‌نامه میان این ستاد و استانداری خراسان رضوی، بنیاد برکت به نمایندگی از ستاد اجرایی به‌عنوان معین اقتصادی شهرستان درگز انتخاب شد. وی ادامه داد: پس از انعقاد این تفاهم‌نامه، تسهیل‌گران بنیاد برکت شروع به فعالیت در مناطق محروم این شهرستان و شناسایی متقاضیان اشتغال و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه کردند.
مدیرعامل بنیاد برکت با اشاره به فعالیت‌های اشتغال‌زایی این بنیاد در درگز اظهار داشت: سال گذشته 466‌طرح اجتماع‌محور با اعتباری بالغ بر 447‌میلیون ریال در این شهرستان به بهره‌برداری رسید که ایجاد یک‌هزار و 400‌فرصت شغلی را به‌دنبال داشت.
به گفته مدنی، برای سال‌99 نیز ایجاد 340‌طرح اجتماع‌محور در دستور کار بنیاد‌برکت است که از این تعداد، 120‌طرح در شرف راه‌اندازی است. آغاز به این کار این تعداد طرح جدید، باعث فراهم آمدن فرصت‌های کسب‌وکار برای 360‌نفر می‌شود. وی همچنین افزود: این طرح‌های ایجادی در حوزه‌های مختلف کسب‌و‌کارهای خرد اعم از دامداری، کشاورزی و مشاغل خدماتی و فنی است.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، رسته‌های دامپروری در حوزه‌های دام سبک و سنگین، زنبورداری، پرورش بوقلمون و مشاغل خدماتی از قبیل کارگاه خیاطی و تعمیرگاه بیشترین سهم را از مشاغل برکت در شهرستان درگز دارند. آنطور که مدنی گفته است، 15‌درصد مشاغل ایجاد شده در درگز در رشته کشاورزی و با توجه به پتانسیل‌های منطقه‌ای و جغرافیایی این شهرستان در حوزه کشت زعفران و گیاهان دارویی است.
مدنی از ایجاد 25‌صندوق خرد روستایی در درگز خبر داد و افزود: پس از انعقاد تفاهم‌نامه میان ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ و استانداری خراسان‌رضوی در سال گذشته، برنامه‌ریزی‌های لازم از سوی بنیاد برکت برای ایجاد اشتغال و توانمندسازی جوامع محلی در شهرستان درگز با مشارکت‌های مردمی انجام گرفته است. وی تاکید کرد: بنیاد برکت علاوه بر راه‌اندازی طرح‌های اشتغال‌زایی در درگز، اقدام به تکمیل و توسعه بیمارستان 96‌تختخوابی امام خمینی؟ره؟این شهرستان کرده است.
گفتنی است؛ بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام؟ره؟ تا به امروز 4‌هزار و 671‌طرح با حجم سرمایه‌گذاری 7‌هزار و 488‌میلیارد ریال را در حوزه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، سلامت، فرهنگی و خدمات بیمه‌ای در مناطق محروم استان خراسان‌رضوی به بهره‌برداری رسانده یا در دست اقدام دارد.

captcha
شماره‌های پیشین