sobhe-no.ir
1087
دوشنبه، ۰۸ دی ۱۳۹۹
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

  واکنش  
پاپ فرانسیس حرف‌های قشنگ زد. به گزارش پایگاه‌های خبری، پاپ فرانسیس، رهبر کلیسای کاتولیک از رهبران جهان خواسته است تا دسترسی همگانی به واکسن ویروس کرونا را تسهیل کنند. پاپ فرانسیس که جمعه در سالروز میلاد مسیح صحبت می‌کرد، طی بیانات زیبایی که اظهار کرد، نسبت به برقراری موانع در برابر درمان کووید۱۹ هشدار داد. همه‌گیری ویروس کرونا باعث شد تا پاپ به‌جای سخنرانی عمومی سالانه در میدان سن‌پیتر واتیکان به صورت آنلاین سخنرانی کند. در پی سخنان پاپ، مردم از شور و نشاط و شادمانی سرشار شدند. هنوز ساعاتی از این شور و نشاط و شادمانی نگذشته بود که حسن روحانی، رییس‌جمهور با اظهارات خود شور و نشاط و شادمانی را پایان داد. روحانی گفت: آمریکایی‌ها هر کجا پول ما را پیدا ‌کردند، دزدیدند. حسن روحانی با انتقاد شدید از آمریکا گفته است نمی‌توان به این کشور اعتماد کرد. وی که در جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا صحبت می‌کرد، خطاب به مقام‌های آمریکایی گفت: چطور می‌توان به شما اعتماد کرد؟ شما که در دزدی معروفید؛ شما که مترصد هستید پولی از ما پیدا کنید تا آن را بگیرید! چگونه می‌توان به شما اعتماد کرد؟ روحانی همچنین افشا کرد که در جریان خرید واکسن از خارج، آمریکا مشکل ایجاد کرده است. وی اضافه کرد: اصلا جایی نیست که ما بخواهیم خرید انجام دهیم و آمریکا خباثت به خرج ندهد. گفتنی است پاپ فرانسیس هنوز به این اظهارات واکنشی نشان نداده و اصلا برای چی نشان دهد؟
 
 جهش   
ویروس جهش‌یافته به فرانسه رسید. به گزارش رسانه‌ها، دولت فرانسه از شناسایی نخستین فرد مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا که در بریتانیا جهش یافته، خبر 
داده است. بنا بر اعلام وزارت بهداری فرانسه، یکی از اهالی شهر تور در مرکز این کشور به گونه جدید ویروس کرونا آلوده شده است. این فرد هفته پیش از لندن به فرانسه بازگشته است. بنا بر اعلام وزارت بهداری فرانسه، این فرد فاقد علائم بیماری است و در خانه‌اش قرنطینه شده است. در پی انتشار این خبر، تنی چند از ایمنی‌شناسان با دو دست به کله خود کوبیدند. گفتنی است شدت کوبیدن به حدی بوده است که یکی از آنها راهی بیمارستان شد.
 
 پولی   
تلگرام شروع کرد. به گزارش رسانه‌ها تلگرام که تعداد کاربرانش از مرز ۵۰۰ میلیون گذشته است، با افزایش کاربران و نیز به‌روزرسانی‌های اخیر با اعلام اینکه با مشکلات مالی مواجه است، بخش‌های تجاری خود را پریمیوم و پولی کرد. این پیام‌رسان همچنین اعلام کرد در آینده قابلیت‌های جدیدی برای کاربران تجاری یا کاربرانی که فعالیت زیادی دارند به این سرویس اضافه می‌شود. در پی انتشار این خبر، کارشناسان با اعلام اینکه شکر خدا ما در ایران نیازی به تلگرام نداریم و فیلتر کرده‌ایم، نسبت به این تغییر و تحول در تلگرام اظهار بی‌تفاوتی کردند. وی گفت: به ما چه!

captcha
شماره‌های پیشین