sobhe-no.ir
1087
دوشنبه، ۰۸ دی ۱۳۹۹
15

اخبار کوتاه

نگاه

انتشار «شاید پیش از اذان صبح»

نشست خبری جشنواره عمار برگزار شد

عمار به بلوغ رسیده است

نشست خبری یازدهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار، روز گذشته 7‌دی‌ماه، ساعت‌14 و با حضور مسوولان جشنواره؛ آقایان نادر طالب‌زاده (دبیر جشنواره)، وحید جلیلی (مسوول شورای سیاست‌گذاری) و امین سردارآبادی(دبیر اجرایی جشنواره) در محل حسینیه هنر برگزار شد.

صبح نو

نشست خبری جشنواره عمار برگزار شد

عمار به بلوغ رسیده است

نشست خبری یازدهمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار، روز گذشته 7‌دی‌ماه، ساعت‌14 و با حضور مسوولان جشنواره؛ آقایان نادر طالب‌زاده (دبیر جشنواره)، وحید جلیلی (مسوول شورای سیاست‌گذاری) و امین سردارآبادی(دبیر اجرایی جشنواره) در محل حسینیه هنر برگزار شد.

 امین سردارآبادی، دبیر اجرایی جشنواره فیلم عمار در نشست خبری این جشنواره گفت: امسال در یازدهمین جشنواره عمار بیش از دوهزار و چهارصد اثر به دبیرخانه جشنواره فیلم عمار رسیده است ،در بخش داستانی ۳۹۳‌اثر ،در بخش مستند ۶۲۳‌اثر ،بخش پویانمایی ۱۷۱‌اثر ،بخش نماهنگ ۲۴۰‌اثر، بخش برنامه تلویزیونی با ۳۳۰‌اثر،بخش عیلم ماه‌۱۵۲ و بخش فیلمنامه که رشد قابل توجهی هم داشته ۴۷۴‌اثر به دست ما رسیده است. سردارآبادی افزود: ما امسال سعی کردیم همانند سال‌های گذشته آثار جشنواره عمار در شهرها و روستاهای مختلف و مساجد و همچنین در فضای مجازی به صورت برخط ادامه داشته باشد.
 
اکران بخش مسابقه
دبیر اجرایی جشنواره فیلم عمار گفت: امسال بخش سینما فلسطین را که آثار بخش مسابقه و مهمان جشنواره عمار را اکران می‌کرد به سامانه عمار یار منتقل کردیم ،بناست که از روز پنج‌شنبه ساعت ۱۰‌صبح اولین اکران آغاز شود و روز بیستم دی‌ماه هم آخرین اکران انجام خواهد شد.
سردار آبادی بیان کرد: امسال هم بخش اکران عمومی هم تلاش کرده که خود را با شرایط کرونا سازگار کند، از همین رو ما بخش اکران عمومی آنلاین را داریم. تفاوت‌های بسیاری هم در بخش نمایش داریم که برخی از آن‌ها را به صورت نمونه خدمت شما عرض می‌کنم.
 
تفاوت‌هایی در اکران
در اکران مردمی آنلاین شرایطی را مهیا خواهیم کرد که افراد بتوانند به‌صورت جمعی فیلم ببینند و بعد از پایان آن مستند شرایطی را فراهم کنیم که با کارگردان آن اثر به بحث و گفت‌وگو درباره آن اثر بپردازند.
او خاطر نشان کرد: ابتکار دیگر ما بحث بلیت اختیاری است که هم در سامانه عمار یار و هم اکران مردمی این موضوع را داریم، در بلیت مردمی بعد از اینکه مخاطبان آثار را دیدند می‌توانند به میزان رضایت خود به فیلمسازان جشنواره عمار کمک کنند برای تولید آثار بهتر و بیشتر.
 تهدیدی که فرصت شد
وحید جلیلی، رییس شورای سیاست‌گذاری جشنواره مردمی فیلم عمار هم در این نشست گفت: با اینکه نگرانی‌هایی وجود داشت که کرونا به بدنه فیلمسازی به خصوص فیلمسازان جوان ضربه بزند اما نه تنها اینگونه نشد بلکه خود کرونا به فرصتی برای فیلم‌سازی از نگاه‌های متعهدانه اجتماعی تبدیل شده در سایر حوزه‌ها هم روند طبیعی ادامه داشته است.
او  درباره تقدیرهای این دوره گفت: امسال از دو هنرمند در این جشنواره تقدیر خواهد شد. یکی خانم کلر ژوبر است که نویسنده توانا در حوزه ادبیات کودک است و خواهر فرانسوی مسلمان که آثار بسیار خوب در حوزه ادبیات کودک است و برخی از آثارش هم ترجمه شده است.
جلیلی افزود: ما امیدواریم با ظرفیت‌هایی که جشنواره عمار داشته و لازم دید که این‌ها را در اختیار این فضا قرار دهد امیدواریم که بیشتر شناخته و آثارش مورد استفاده بیشتر خانواده‌های ایرانی قرار بگیرد زیرا یک فرصت بسیار مناسبی برای خانواده‌هایی است که به‌دنبال آثار خوب در حوزه ادبیات کودک هستند.
او گفت: شخصیت سینمایی که امسال برای تقدیر در جشنواره فیلم عمار در نظر گرفته شده آقای سید‌محمود رضوی، تهیه‌کننده جوان ، موفق و پیشرو سینمای ایران است که برخی از آثار ممتاز او خط شکنی در سینمای ایران بود و برخی از تم‌هایی که او با استانداردهای فنی در آثارش به کار گرفت خلع‌های بسیاری را در سینمای ایران پر کرد.
 
قلعه‌ای برای فیلمسازان
طالب‌زاده، دبیر جشنواره مردمی عمار در نشست خبری جشنواره فیلم عمار گفت:  خوشحالیم که در این مقطع به این مرحله رسیدیم و من شاهد یک بلوغی هستم که واقعاقابل تقدیر است.
او ادامه داد: عمار یکی از کارهایش در حوزه آزادی بیان است از سال‌ها قبل آن قشری از هنرمندان رسانه‌ای که معقتد به انقلاب اسلامی و آینده این انقلاب هستند وارد این برنامه مستندسازی، فیلمنامه‌نویسی و... شدند. افرادی که باور دارند که این ایدئولوژی تاریخ را عوض کرد و حتی در برخی نقاط جهان موفق‌تر هم عمل کرده است.
 طالب‌زاده افزود: آن گروه‌هایی که در صدد هستند در این زمینه صحبت کنند شاکله مهمش به عمار باز می‌گردد. عمار یک قلعه‌ای برای فیلمسازان متعهد به انقلاب اسلامی و آزادی بیان است. خیلی از آثاری که من دیدم قابلیت پخش تلویزیونی ندارند و باید طور دیگری آن‌ها را پخش کرد، زیرا ممکن است بگویند که برخی از این آثار به برخی نهادها برخواهد خورد؛ اما این آزادی بیان در آثار خوش ساخت این جوانان آمده است.

captcha
شماره‌های پیشین