sobhe-no.ir
1067
دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹
1
پیام رهبر معظم انقلاب برای درگذشت حجت الاسلام شهیدی

خدمت به خانواده شهیدان، ذخیره معنوی عظیمی است

کلیات طرح اقدام راهبردی برای عبور از تحریم‌ها در مجلس تصویب شد

ضرب‌شست پارلمان

روز گذشته نمایندگان مجلس در جلسه علنی دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای عبور از تحریم‌ها را تصویب کردند و در بیانیه‌ای که به امضای تمام نماینده‌ها رسید، تاکید کردند: «احیای صنعت هسته‌ای کشور از طریق پایان اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و جلوگیری از ادامه رژیم‌های بازرسی بی‌سابقه انرژی اتمی است.»

جمعی از هنرمندان ومراکز سینمایی به شهادت شهید فخری‌زاده واکنش نشان دادند

سینماگران بامعرفت

پس از شهادت دانشمند ممتاز کشورمان شهید محسن فخری‌زاده بسیاری از مردم در فضای مجازی نسبت به این اتفاق واکنش نشان دادند. اما با گذشت یک‌روز از این اتفاق تلخ به‌جز چند مورد خاص، واکنشی از اهالی سینما در این زمینه منتشر نشده بود.

تا کنون نزدیک به 2 هزار و هفتصد عملیات مخفی حذف‌فیزیکی در کارنامه رژیم صهیونیستی ثبت شده است

رژیم ترور

حسام رضایی / ارتقای سطح فناوری نظامی مقاومت که مرهون بهره‌مندی از دانش نخبگان علمی دنیای اسلام است، رژیم صهیونیستی به‌عنوان یک غده سرطانی در منطقه را به هراس انداخته است ، از این رو از سر ناچاری دست به ترور نخبگان علمی مقاومت می‌زند که تاکنون نزدیک به 2700عملیات ترور مخفی در هفتاد سال گذشته در کارنامه این رژیم جعلی و نامشروع ثبت شده است. هرگز اتفاق نیفتاده است که ملتی قبل از ایجاد دولت خود، سرویس‌های اطلاعاتی‌اش را راه‌اندازی کند، اما رژیم اسرائیل این کار را کرد و هیچ دولتی مثل دولت صهیونیستی وارد کار اطلاعاتی نگردیده است. شهروندان رژیم اسرائیل، تاریخ خود را در کنار کار جاسوسی بنا و تأسیس کرده‌اند. سرویس‌های اطلاعاتی‌شان، چه در گذشته و چه در حال حاضر ، وسیله‌ای بوده است برای رسیدن به اهداف نامشروع‌شان. خود صهیونیسم براساس کار جاسوسی، هویت یافته و رشد و نمو پیدا کرده است. هنگامی که مقرر شد دولت یهود تأسیس شود یهودیان با استفاده از شگردهای جاسوسی به ایجاد دولت خود اقدام کردند.

گزارش «صبح‌نو» از صف‌های مردم در میادین میوه‌ و ‌تره‌بار برای خرید مرغ را بخوانید

صف، سرما و دو عدد مرغ

مرغ تبدیل به معضلی شده که این روزها دو وزارتخانه و چندین مجموعه اقتصادی دیگر را درگیر خود کرده است و گویا تدبیرها هم چاره‌ای نمی‌شوند برای صف‌های طولانی مرغ و مردمی که در صف‌ها می‌ایستند. ماجرا از چند هفته قبل شروع شده است که زمزمه‌های مربوط به کمبود نهاده‌های دامی و تاثیر مستقیم آن بر تولید گوشت مرغ مطرح ‌شد؛ البته همه این هشدارها نیز موثر واقع نشد و در نتیجه قیمت مرغ تا 40 هزار تومان برای هر کیلوگرم نیز بالا رفت. از این رو برخی تولیدکننده‌های عمده مرغ تقبل ‌کردند تا گوشت مرغ را وارد بازار کنند و مانع از فشار بیشتر به مردمی شوند که بعد از گران شدن گوشت، مرغ را به عنوان منبع اصلی تامین پروتئین خانواده‌هایشان کرده‌اند. این امر موجب شد تا از هفته گذشته توزیع مرغ به قیمت دولتی 18 هزار و 500 تومان در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران و برخی مراکز معرفی‌شده دیگر در دستور کار قرار بگیرد. در همین زمینه آقای رضا سالمی، مدیر کل پشتیبانی امور دام استان تهران گفته است که روزانه 950 تن گوشت گرم و منجمد مرغ در میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای توزیع می‌شود. به گفته وی، قرار بود ابتدا تأمین گوشت مرغ گرم و منجمد از طريق میادین میوه و تره‌بار باشد و پس از آن در مرحله بعدی، توزیع گوشت مرغ گرم و منجمد در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز صورت بگیرد؛ اما باید دید مردمی که در صف‌های خرید می‌‌ایستند، چه نظری در این‌باره دارند؟

سریال‌های نوروزی سیما در راه تولید هستند

مسیر سخت رقبا در مقابل «نون.خ3»

با نزدیک‌شدن به ماه‌های پایانی سال مانند سال‌های قبل، تلویزیون برای تولید و پخش مجموعه‌های نوروزی آماده می‌شود. تقریبا تمام شبکه‌ها وارد پروسه تولید سریال‌های خود شده‌اند. دراین بین و درکنار مشکلات مربوط به کرونا، ساخت سریال ویژه نوروز سختی‌هایی دارد که به نظر می‌رسد دست شبکه‌ها را در انجام این کار بسته است. نام گزینه‌های نوروزی سیما منتشر شده و به جز فصل سوم «نون.خ» امید زیادی به دیگر مجموعه‌ها نیست.

سرمقاله

خشم ملت

قالیباف در صحن مجلس تاکید کرد:

به برکت خون شهید فخری‌زاده قفل‌های صنعت هسته‌ای باز می‌شود

صبح نو اظهارت چند سال اخیر ظریف به بهانه مصاحبه اخیرش را مرور کرده است

گرای 360 درجه

شماره‌های پیشین