sobhe-no.ir
1064
چهارشنبه، ۰۵ آذر ۱۳۹۹
1
کامبوزیا پرتوی، کارگردان «گلنار» و نویسنده «محمد(ص)» درگذشت

خدای محمد(ص) یارش باد

كرونا بار دیگر از میان اهالی فرهنگ و هنر قربانی گرفت. کامبوزیا پرتوی، کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده قدیمی کشورمان به دلیل ابتلا به کرونا دار فانی را وداع گفت. پرتوی از پیشکسوتان عرصه سینما بود که در چندین فیلم مشهور به عنوان کارگردان و نویسنده حضور یافته بود.

توصیه‌های رهبر انقلاب در دیدار اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی برای بهبود اقتصاد کشور

راه خنثی‌سازی تحریم ها ؛همت و شجاعت

جلسه ویژه شورای‌عالی هماهنگی سران قوا، روز گذشته (سه‌شنبه ۴آذر) با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در حسینیه امام خمینی؟ره؟ تشکیل شد. رهبر معظم انقلاب در این جلسه، با اشاره به چهار محور لازم برای اقتصاد کشور یعنی حل مشکل کسری بودجه، افزایش سرمایه‌گذاری، جهش تولید و حمایت از قشرهای ضعیف خاطرنشان کردند: باید با همت جدی و تلاش پیگیر مسوولان، تأثیر اجرای راهکارهای عملی در زندگی مردم مشخص شود.

سرمقاله

روایت خوش عاقبتی

بانگاهی‌برکتاب«هنرتحریم‌ها،نگاهی‌ازدرون»

عملیات رسانه‌ای برون‌مرزی

آنطور که طراح پیشین تحریم‌ها علیه ایران گفته، آمریکا در جنگ اقتصادی علیه ایران روی رفتارهای هیجانی متاثر از عملیات روانی و رسانه‌های بین‌المللی حسابی ویژه باز کرده است. این موضوع اگرچه در مدت کوتاهی پس از انتخابات آمریکا، به‌شدت قبل در بوق و کرنای رسانه‌‌ای دمیده نمی‌شود، ولی شکی نیست که سیاست فشار حداکثری بر کشورمان با ابزار تحریم‌‌‌های اقتصادی پابرجاست.

احاطه به برجام، یکی از نقطه اشتراک‌های بلینکن و سالیوان است

مهره چینی های بایدن

جو بایدن، نامزد دموکرات انتخابات آمریکا که از سوی رسانه‌ها پیروز این انتخابات و رییس‌جمهوری منتخب اعلام شده، در حال چیدن اعضای کابینه دولت آینده آمریکاست. او تکلیف وزارت خارجه دولتش را مشخص و تونی بلینکن 58‌ساله را وزیر خارجه و جیک سالیوان را به‌عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید معرفی کرد.

گفت‌وگوی «صبح‌نو» با حامد جعفری، تهیه‌کننده انیمیشن‌های مشهور ایرانی

200نفر پای ‌کار‌ تولید «بچه‌زرنگ» بودند

گروه «هنرپویا» که پیش‌تر اغلب انیمیشن‌دوستان ایرانی آ‌ن‌ها را با تولید دو اثر «شاهزاده روم» و «فیلشاه» می‌‌شناسند، مدتی است درگیر تولید تازه‌‌ترین پویانمایی خود با نام «بچه‌زرنگ» هستند. این اثر که آخرین فرایندهای مبتنی بر تولید خود را سپری می‌‌کند، یکی از امیدهای گیشه کودک پس از دوران پایان کروناست تا شاید حیاتی دوباره به سینمای ایران بدهد. تجربه موفق اکران دو انیمیشن قبل و رکوردشکنی فروش 8.5 میلیاردی برای «فیلشاه» در اکران نوروزی 97، امیدهای زیادی به احیای گیشه انیمیشن در ایران داد. تولید تیمی و بومی انیمیشن، تاکید بر محتوای سالم برای خانواده‌ها و کودکان و تمرکز بر ارتقای کیفیت آثار انیمیشن ایرانی همواره سرلوحه این گروه جوان بوده است. این گروه در تجربه تازه خود بنا دارد در همکاری مشترکی با «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» نخستین انیمیشن صنعتی ایران را در کنار تولید اقلام متنوع جانبی و سریال «بچه‌زرنگ» تجربه کند. به همین بهانه به سراغ حامد جعفری، تهیه‌کننده این پویانمایی رفتیم.

«صبح نو» از پشت پرده دیدار نتانیاهو - بن سلمان گزارش می‌دهد

ملاقات 5 ساعته با شیطان

رسانه‌های رژیم صهیونیستی روز گذشته از برگزاری یک نشست بی‌سابقه با حضور ولیعهد عربستان‌، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر امور خارجه آمریکا و به میزبانی عربستان سعودی خبر دادند. گفته می‌شود این ملاقات یکشنبه‌شب با حضور بن‌سلمان، نتانیاهو و مایک پمپئو در شهرنیوم در غرب شبه جزیره عربستان و در ساحل دریای سرخ برگزار شده و در خصوص عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با آل‌سعودی مذاکراتی صورت گرفته است.

پس از چند هفته سرکشی، بالاخره رییس‌جمهوری آمریکا از مبارزه دست کشید

دیوانه تسلیم شد

دونالد ترامپ درحالیکه باردیگر بر تقلب گسترده در انتخابات‌۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد و نوشت: «این فاسدترین انتخابات تاریخ سیاسی آمریکاست و به روند حقوقی شکایت ادامه خواهد داد» اما مجبور شد مجوز آغاز روند انتقال قدرت به جو بایدن را بدهد. سه هفته پس‌از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و غوغایی که ترامپ نسبت به شکست خود در این انتخابات راه انداخته بود در نهایت مجبور شد از مبارزه دست بکشد و رسانه‌های آمریکا بامداد سه‌شنبه گزارش دادند «سازمان خدمات عمومی آمریکا» به «جو بایدن» اطلاع داده که آماده پیشبرد روند انتقال قدرت است. سازمان خدمات عمومی آمریکا در نامه‌ای که به رویت ای‌بی‌سی‌نیوز رسیده به تیم بایدن گفته که به نظر می‌رسد که او در انتخابات برنده شده است. امیل مورفی، رییس این سازمان به بایدن گفته می‌تواند روند انتقال قدرت را آغاز کند. دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا که تا‌کنون از اذعان به شکست در انتخابات خودداری کرده، در دو پیام توییتری ابتدا، آغاز روند انتقال قدرت را تأیید کرد و سپس انتخابات اخیر ریاست جمهوری را «فاسدترین انتخابات تاریخ سیاسی آمریکا» خواند.

شماره‌های پیشین