sobhe-no.ir
1062
دوشنبه، ۰۳ آذر ۱۳۹۹
6
گزارش

شبکه خبری ام‌اس‌ان‌بی‌سی‌نیوز گزارش داد بحران «گرسنگی» در آمریکا

نگاه

سریال تیراندازی‌های مرگبار در آمریکا

نگاهی به کتاب «خاطرات اوباما»

عراق را به آشوب کشیدیم

انتشار کتاب «سرزمین موعود» ، نوشته باراک اوباما که بخشی از خاطرات دوران ریاست جمهوری او را در بر می‌گیرد یکی از مهم‌ترین اخبار روزهای گذشته رسانه‌های جهان بود. نوشته‌های اوباما در بخش‌های مختلف این کتاب تحلیل‌های متفاوتی را به همراه داشته با این وجود انتشار این کتاب با فاصله کمی از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی جو بایدن به نظر می‌رسد پیام روشنی از سوی اوباما برای حامیانش در ایالات متحده به همراه داشته است. کمپین مشترک اوباما و بایدن در این انتخابات پیروز شد و کتاب «سرزمین موعود» پس از این پیروزی در روز اول ۸۸۷٬۰۰۰نسخه به فروش رفت تا رکورد قابل توجهی را به ثبت برساند.

صبح نو

نگاه

سریال تیراندازی‌های مرگبار در آمریکا

مرکز ثبت آمار خشونت‌های مسلحانه در آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد، در ۷۳‌مورد تیراندازی گزارش شده در شبانه‌روز گذشته ۳۵‌نفر کشته و ۵۳‌نفر زخمی شدند. این تیراندازی‌ها در ایالت‌های فلوریدا، واشنگتن، آریزونا، ایلینوی، مریلند و تنسی رخ داده است.
سالانه هزاران نفر، بر اثر تیراندازی با سلاح گرم در نقاط مختلف آمریکا کشته یا زخمی می‌شوند.  
به رغم درخواست گروه‌های حامی حقوق شهروندی، به علت قدرت لابی اسلحه، تاکنون هیچ‌یک از دولت‌های آمریکا در خصوص  محدودسازی فروش سلاح در این کشور اقدامی نکرده‌اند. «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا از حامیان اصلی اسلحه‌داران آمریکایی است. ترامپ در آغاز ریاست جمهوری‌اش در سال‌۲۰۱۶ گفته بود، هشت سال تعرض به حقوق اسلحه‌داران آمریکایی به پایان رسید و حالا آن‌ها یک حامی واقعی در کاخ سفید دارند.

captcha
شماره‌های پیشین