sobhe-no.ir
1062
دوشنبه، ۰۳ آذر ۱۳۹۹
10
گزارش

مدیر کل بازرسی دیوان عدالت مطرح کرد اهتمام بر رفع تبعیض است

فائو چهارمین محموله از تجهیزات کنترل آفت را تحویل سازمان حفظ نباتات کشورداد

ملخ‌ها امنیت غذایی را تهدید می‌کنند

ایران از دهه‌۱۳۴۰ تاکنون چندین بار شاهد هجوم پراکنده و محدود ملخ‌های صحرایی بوده است اما اخیراً و در سال‌های۱۳۹۷، ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ استان‌های نوار جنوبی کشور به صورت گسترده و فاجعه‌باری مورد تهاجم این نوع ملخ‌ها قرار گرفته است.در این سال‌ها مسوولان مدام از نبود امکانات و دست‌های خالی‌شان برای مبارزه با ملخ‌‌های صحرایی صحبت کرده‌اند و در انتظار بودجه برای مبارزه با این آفت بوده اند. اما مسأله‌ای که به تازگی از سمت فائو عنوان شده این است که بزرگترین موضوعی که می‌تواند امنیت غذایی ایران را تهدید کند در زمان حاضر ملخ‌های صحرایی هستند. در همین راستا فائو چهارمین محموله از تجهیزات کنترل آفت را تحویل سازمان حفظ نباتات کشور داده است.

صبح نو

گزارش

مدیر کل بازرسی دیوان عدالت مطرح کرد اهتمام بر رفع تبعیض است


مدیر کل بازرسی و رسیدگی به شکایات دیوان عدالت اداری گفت: رأی دیوان عدالت اداری در مورد انتصاب پست‌های مدیریتی ناظر بر شایسته سالاری است.
شورای عالی اداری در یکصد‌و‌‌‌‌هفتاد‌و‌نهمین جلسه خود که 27‌تیرماه‌99 برگزار شد، پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه‌ای، موضوع تصویب‌نامه شماره‌۵۷۹۰۹۵ مورخ‌۹۵/۴/۱ شورا را اصلاح کرده و امتیازاتی را برای اقشاری خاص در این مورد قائل شده بود که با شکایت شاکی، هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به بحث و بررسی در این مورد پرداخت و با اکثریت آرا به موجب ضرورت رفع تبعیض، رعایت شایسته‌سالاری و نیز ایجاد فضای رقابتی در انتخاب و انتصاب مدیران و همچنین به منظور رعایت قانون، این اصلاحیه را ابطال کرد.
مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات دیوان عدالت اداری با اشاره به این مصوبه و ابطال آن گفت: اتفاقاً ارتقا و انتصاب جوانان یا بانوان از مسیر قانونی و شایسته‌گرایی مورد بسیار خوب و پسندیده‌ای است، اما استنباط برخی رسانه‌ها از این رأی دیوان درست نیست.
سعید کریمی با بیان اینکه این رأی دیوان به منزله جلوگیری از ارتقای بانوان و جوانان نیست، افزود: اتفاقاً این رأی بر شایسته‌سالاری تاکید دارد. باید در نظر داشته باشیم که شایسته‌سالاری جنبه‌های مختلفی اعم از تعهد، تخصص و تجربه را در بر می‌گیرد و باید همه این موارد گرد هم بیاید و در یک مسیر رقابتی سالم، انتصابات 
و ارتقا صورت گیرد.
مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات دیوان عدالت اداری در ادامه با اشاره به اینکه دیوان عدالت اداری همیشه در جهت رفع تبعیض‌ها گام برداشته است، اظهار داشت: درباره «بومی‌گزینی» هم بر این باور بودیم که این موضوع باعث تبعیض می‌شود و نباید صرفاً به علت بومی بودن فرد از امتیازات ویژه‌ای برخوردار شود بلکه آنجا نیز مقوله شایسته‌سالاری و رفع تبعیض را مد نظر قرار دادیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه دیوان عدالت اداری همواره بر رفع تبعیض‌ها و نگاه جنسیتی تاکید داشته است، افزود: اگر به واسطه مصوبه‌ای، جوانی را با افرادی که داری تجربه هستند و در عین حال از تخصص بالایی برخوردارند و زمان ارتقای آن‌ها 
فرا رسیده است، جایگزین کنیم، این موضوع برخلاف شایسته‌سالاری است و سرخوردگی را برای متخصصان باتجربه به همراه می‌آورد.
مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات دیوان عدالت اداری در ادامه بار دیگر شایسته‌سالاری را مورد تاکید قرار داد و افزود: بر موضوع شایسته‌سالاری و رفع‌تبعیض در قانون اساسی تاکید شده است. تاکید بر شایسته‌گرایی نیز مقوله‌هایی مانند تخصص، تعهد و تجربه را در بر می‌گیرد و ما به این موضوع نباید نگاه جنسیتی داشته باشیم. کریمی با بیان اینکه نباید در تصمیم‌گیری‌های‌مان نگاه جنسیتی داشته‌باشیم گفت: هیأت علمی یک دانشگاهی خانم‌ها را به‌عنوان عضو هیأت علمی نمی‌پذیرفت که دیوان عدالت با نگاه رفع تبعیض جنسیتی این مورد را لغو کرد.

captcha
شماره‌های پیشین