sobhe-no.ir
1061
یکشنبه، ۰۲ آذر ۱۳۹۹
7
بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند نظارتی بر محدودیت‌ها نخواهد بود یا آنطور که می‌گویند اعمال نخواهند شد

شنبۀ محدودیت‌ها از راه رسید

از زمان تشدید تلفات کرونا در چند هفته گذشته، مدام حرف از تعطیلی دوهفته‌‌ای تهران بود؛ از زمانی که آمار قربانیان این ویروس منحوس صد نفر بود، تا حالا که نزدیک به 500 نفر شده و البته این دولت بود که زیر بار تعطیلی نمی‌رفت؛ اما بالاخره آقای رییس‌جمهور هفته‌‌‌های پیش در مورد تعطیلی دوهفته‌‌ای صحبت و اعلام کرد از اول آذر محدودیت‌‌‌های کرونایی اعمال می‌‌شود. دیروز اولین روز از اعمال این محدودیت‌ها بود. هر چند هنوز کارشناسان اعتقاد دارند محدودیت‌ها آنطور که انتظار دارند، اجرایی نخواهد شد و نظارتی روی آن نخواهد بود اما کادر درمان به همین محدودیت‌ها هم دلخوش هستند که شاید آمار قربانیان و مبتلایان را کاهش دهد.

استعفای معاون وزیر بهداشت و درمان در فضای مجازی و بین مردم واکنش منفی به‌دنبال داشت

آرامش مردم نادیده گرفته شد

صبح نو

استعفای معاون وزیر بهداشت و درمان در فضای مجازی و بین مردم واکنش منفی به‌دنبال داشت

آرامش مردم نادیده گرفته شد

استعفای معاون وزیر بهداشت در آخرین ساعات روز جمعه و چند ساعت قبل از اعمال محدودیت‌های کرونایی رسانه‌ای شد. این مساله بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی و البته مردم داشت. این اقدام آن هم چند ساعت قبل از شروع یکی از بزرگترین برنامه‌های ملی برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا موجب شد تا هراسی عجیب بین مردم پخش شود چه آنکه یکی از معاونان وزیر بهداشت انتقاداتی را علیه رییس خود مطرح کرده بود که همه این موارد نگرانی بیشتر مردم را به‌دنبال داشت.
در فضای مجازی و به‌خصوص توییتر نیز برای این مساله هشتگ‌های مختلفی تولید و بازنشر داده شد. بر‌اساس یکی از تحلیل‌های صورت گرفته از سوی خانم معصومه نصیری، کارشناس رسانه مشخص شده است که توییت با این محتوا که «درباره استعفای معاون وزیر بهداشت، طرح دعوای طب سنتی و طب مدرن سرکاریه. ماجرا اینه که معاون مستعفی مدافع نظریه «ایمنی گله‌ای» بود که مدتی همین ایده رو به روحانی هم القا کرد و نزدیک بود ملت رو به فنا بده. بعد هم بزرگوار ما رو موش آزمایشگاهی کرد و حالا که گندش دراومده، در رفت!» با ۲۳۵‌ریتوییت پربازنشرترین محتوا طی چند ساعت گذشته از استعفای معاون وزیری است که البته برخی منابع خبری نیز گفته‌اند پیش از استعفا عزل شده بوده است.
توییت علی‌حسین قاضی‌زاده با این محتوا که «مدیریت بسیار غلط وزیر بهداشت و رجزخوانی‌های بی‌اساس برای واکسنی که وجود ندارد» این را اپوزیسیون برانداز آن‌سوی آب نگفته است. این‌ها سخنان رضا ملک‌زاده، معاون وزارت بهداشت است که دقایقی پیش با استعفا، مدیریت وزیر بهداشت را عامل تلفات بالای کرونا در ایران اعلام کرد.» هم با ۱۸۵۴‌لایک پرلایک‌ترین محتوای در مدت 12‌ساعت بعد از انتشار این خبر بوده‌است. همچنین بر‌اساس رصدهای صورت گرفته کاربران با ۲٫۱‌هزار توییت، ۱٫۴‌ریتوییت و ۱۴٫۳‌هزار لایک و با هشتگ‌های #کرونا، #طب_سنتی، #استعفا، #ملک_زاده و #وزارت_بهداشت به این موضوع واکنش نشان داده‌اند.
سیدمحمود رضوی، چهره شناخته شده فرهنگی و مشاور رییس مجلس در توییتی نوشت: «ظاهراً تنها چیزی که در این دعوای استعفاها مهم نیست، امنیت روانی و جان مردم است!» رضا پورحسین هم که با مناظرات سال‌88 بیشتر برای مردم شناخته شد در توییتر نوشت: «مسوولان محترم وزارت بهداشت بدانند که در این شرایط، حرف‌ها، نامه‌نگاری‌ها و انتشار استعفاهای شما اعتماد مردم را از نظام سلامت از بین برده و استرس مردم را افزایش می‌دهد.» آقای ابراهیم رضایی، نماینده مردم دشستان هم اینطور به ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت واکنش نشان داد: «مردم سال‌هاست گرفتار جماعتی‌اند که در شب اجرای محدودیت‌های کرونایی تازه یادشان می‌افتد با یکدیگر تسویه کنند، آن هم جلوی چشم ملت! معلوم است که با این اعجوبه‌ها آمار تلفات بیشتر و بیشتر می‌شود.» آقای فرشاد مهدی‌پور، چهره شناخته شده رسانه‌ای هم در حساب توییتری خود نوشت: «شنبه روز آغاز محدودیت‌های کرونایی سراسری است و امشب تعدادی از مدیران ارشد نظام سلامت با صدور استعفانامه‌هایی پشت وزیر را خالی کردند. محور استعفاها، گلایه از حمایت تلویحی آقای نمکی است نسبت به استفاده از طب ایرانی و سنتی در مهار کرونا؛ چقدر عجیب و قابل تأمل!» خانم سارا هوشمندی نیز درباره استعفای معاونان وزیر در توییتر نوشت: «از مصادیق زیبای همان مدیریتی که آقای روحانی و آقای جهانگیری مدعی هستند مردم هیچ‌گاه از یاد نمی‌برند! همین است که در شب اعمال محدودیت‌های کرونایی، مدیران وزارت بهداشت هوس استعفا کرده‌اند تا باز هم پشت مردم را در این بحران خالی کنند!»

captcha
شماره‌های پیشین