sobhe-no.ir
1061
یکشنبه، ۰۲ آذر ۱۳۹۹
16

صبح نو

عینســـــــتاغـــــــــرام

امید مهدی‌نژاد

  تکاپو  
در پی انتشار ویدیویی از تخریب آلونک یک زن هرمزگانی و فرزندانش، جمعی از مسوولان به تکاپو افتادند. به گزارش رسانه‌ها در پی رسانه‌ای شدن ماجرای تخریب آلونک یک زن و فرزندانش در بندرعباس که به واکنش گسترده کاربران فضای مجازی انجامید، تنی چند از مسوولان مربوطه به تکاپو افتادند. بر‌اساس گزارش‌ها،  رییس کل دادگستری استان هرمزگان در رابطه با تکاپوهای انجام شده گفت: هزینه‌های درمان به صورت رایگان محاسبه خواهد شد و در حال حاضر تا ساخت خانه‌ای درشان برای این عزیزان خانه‌ای رهن شده است. این رییس کل گفت: ما موضوع تخریب خانه را از این خواهر پیگیری کردیم و از دستگاه‌های عامل توضیح خواستیم و پرونده تشکیل دادیم. همچنین از دستگاه‌های حمایتی نیز پیگیری‌های لازم صورت گرفت تا مسکن مناسبی برای این خانواده تهیه شود و یک مسکن برای این خانواده ساخته خواهد شد. همچنین شهردار بندرعباس نیز از معلق شدن خدمت نیروهای متخلف شهرداری خبر داد و گفت: هیچکسی نوع رفتار صورت گرفته را نمی‌پسندد. وی افزود: شهرداری مجوزهای لازم را برای ساخت منزل این بانوی هرمزگانی به‌طور قانونی صادر می‌کند. گفتنی است کارشناسان معتقدند رسانه واقعاً مؤثر است. 

 دورهمی   
مهم‌ترین عامل ابتلا به کرونا در کشور شناسایی شد. به گزارش رسانه‌ها مهم‌ترین عامل ابتلا به کرونا در ایران مورد شناسایی قرار گرفت و معرفی شد. بر‌اساس گزارش‌ها سخنگوی ستاد ملی کرونا در ایران گفت: مهم‌ترین عامل ابتلا به کرونا دورهمی‌های خانوادگی است و باید به این موضوع توجه ویژه داشت. این سخنگو همچنین با شروع محدودیت‌های تردد در ایران از مردم خواست که بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. در پی انتشار این خبر تنی چند از دورهمی‌بگیران خانوادگی اظهار تأسف کردند. این دورهمی‌بگیران با اشاره به اینکه تکرار نخواهد شد نسبت به دورهمی‌گیری‌های خود اظهار تأسف کردند. 

 کنایه    
نمکی کنایه زد. به گزارش رسانه‌ها در پی استعفای دکتر ملک‌زاده از سمت معاونت وزارت‌بهداشت که با انتشار نامه‌ای سرگشاده توام بود، دکتر نمکی،  وزیر بهداشت طی حکم انتصاب معاون جدید، به معاون سابقش کنایه زد. وی طی کنایه یادشده گفت: امیدوارم تراوشات غیرعالمانه تیم قبلی تکرار نشود. وزیر بهداشت در ابلاغ حکم فرید نجفی، معاون جدید پژوهشی وزارت بهداشت نوشت : تلاش کنید تا با انجام تحقیقات و پژوهش‌های مستمر و علمی بیان موارد غیر‌عالمانه مثل ایمنی دسته‌جمعی عدم ابتلای مجدد بیماران کرونا و ابتلای ۲۵‌‌میلیون نفر به کرونا تکرار نشود. گفتنی است؛ در پی این کنایه‌ها مردم از مسوولان خواستند بس کنند. مردم با اشاره به اینکه خودمان به اندازه کافی استرس داریم، از مسوولان بهداشتی خواستند دعواها را برای بعد بگذارند.

captcha
شماره‌های پیشین