sobhe-no.ir
1057
دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۹
6
نگاه

استقبال صهیونیست‌ها از اقدام عربستان ضد‌اخوان‌المسلمین

در سالروز شهادت دو فرمانده فلسطینی، رژیم اسرائیل لرزید

تل‌آویو در شوک موشکی مقاومت

روح‌الله فرقانی / ساکنان تل‌آویو در سرزمین اشغالی فلسطین، بامداد دیروز با موشک‌‌‌های مقاومت از خواب بیدار شدند؛ موشک‌‌هایی که این پیام را به رژیم صهیونیستی مخابره کردند که مقاومت با این عملیات به‌هیچ‌وجه مصلحت‌اندیشی ندارد و در صورت هر اقدام رژیم صهیونیستی در ارائه پاسخ تردیدی به خود راه نمی‌دهد؛ موضوعی که «محمدمحسن فایضی» کارشناس مسائل فلسطین در گفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو» بر آن تاکید کرد و گفت: شاید نیروهای مقاومت فلسطین می‌‌خواستند تست کنند و ببینند آمادگی اسرائیل در چه حد است یا اینکه یک هشدار حداقلی و منطقی‌تری باشد به تجاوزات اسرائیل به نوار غزه.

صبح نو

در سالروز شهادت دو فرمانده فلسطینی، رژیم اسرائیل لرزید

تل‌آویو در شوک موشکی مقاومت

روح‌الله فرقانی / ساکنان تل‌آویو در سرزمین اشغالی فلسطین، بامداد دیروز با موشک‌‌‌های مقاومت از خواب بیدار شدند؛ موشک‌‌هایی که این پیام را به رژیم صهیونیستی مخابره کردند که مقاومت با این عملیات به‌هیچ‌وجه مصلحت‌اندیشی ندارد و در صورت هر اقدام رژیم صهیونیستی در ارائه پاسخ تردیدی به خود راه نمی‌دهد؛ موضوعی که «محمدمحسن فایضی» کارشناس مسائل فلسطین در گفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو» بر آن تاکید کرد و گفت: شاید نیروهای مقاومت فلسطین می‌‌خواستند تست کنند و ببینند آمادگی اسرائیل در چه حد است یا اینکه یک هشدار حداقلی و منطقی‌تری باشد به تجاوزات اسرائیل به نوار غزه.

بامداد دیروز آژیر خطر موشکی در شهرک‌‌‌های اطراف نوار غزه به صدا درآمد که از شلیک شدن چند فروند موشک از نوار غزه حکایت داشت. به گفته رسانه‌‌‌های صهیونیستی، آژیر خطر ابتدا در شهرک عسقلان به صدا درآمده و پس از آن دو فروند موشک به این شهرک اصابت ‌کردند، همچنین یک فروند به بندر اسدود در شمال نوار غزه اصابت کرد. شگفتی این حمله موشکی جایی بود که دو فروند موشک با موفقیت به جنوب تل‌آویو، پایتخت رژیم صهیونیستی اصابت کرد. گفتنی است که هیچ آژیر خطری در این منطقه فعال نشده و به تبع آن سامانه گنبد آهنین نیز نتوانست این موشک‌ها را ردیابی و منهدم کند. مقاومت فلسطین در سالروز شهادت دو فرمانده ارشد خود بهاء ابوالعطا، فرمانده ارشد جهاد اسلامی و محمد الجعبری، فرمانده گردان‌‌‌های القسام و در زمانی که ارتش صهیونیستی در بالاترین شرایط آمادگی قرار داشت، اقدام به موشکباران برخی شهرهای فلسطین اشغالی کرد. این حملات موشکی در ضمن واکنشی به شهادت اسیر فلسطینی کمال ابووعر است که به علت بیماری سرطان و کوتاهی تعمدی صهیونیست‌ها در مداوای وی در زندان‌های این رژیم به شهادت رسید. مقاومت فلسطین قبلا بارها نسبت به اینکه اگر اسرای فلسطین در زندان‌‌‌های صهیونیستی به دلیل کوتاهی صهیونیست‌ها به شهادت برسند، با واکنش مقاومت روبه‌رو خواهند شد، هشدار داده است. در این عملیات موشکی دو فروند موشک به سمت تل‌آویو پرتاب شد و بر اساس برخی گزارش‌‌‌های صهیونیستی سامانه گنبد آهنین نتوانست به‌موقع آنها را شناسایی کند. این موضوع در صورت صحت گزارش‌ها نشان‌‌دهنده آن است که مقاومت به لحاظ فنی صاحب دانشی شده که موشک‌هایش قابلیت عبور از سامانه‌‌‌های دفاع موشکی دشمن را دارد. بر این اساس باید گفت موشک «بهاء1» (یادمان فرمانده شهید بهاء ابوعطا) نسل جدید موشکی مقاومت است و توان بازدارندگی مقاومت فلسطین را ارتقا بخشیده. ارتش رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر با نزدیک شدن به سالگرد شهادت «بهاء ابوعطا» از فرماندهان ارشد گردان‌های قدس شاخه نظامی جهاد اسلامی فلسطین در حالت آماده‌باش کامل به سر می‌‌برد. روز گذشته «احمد المدلل» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در اظهارنظری عنوان کرده بود كه با تقدیم شهدا همواره روحیه و گام‌‌‌های رزمندگان مقاومت و روحیه فداکاری آن‌ها دوچندان شده است. اشغالگران باز هم با خود فکر ‌کردند که می‌‌توانند با ترور ابوعطا روند ضربات سهمگین سرایاالقدس را متوقف كنند اما فرزندان و هم‌سنگران ابوعطا بی‌هیچ وقفه‌‌ای پاسخ جنایات آنان را دادند. انگشتان رزمندگان مقاومت سرایاالقدس (شاخه نظامی جهاد اسلامی) در وفای به عهد شهید ابوعطا علیه اشغالگران صهیونیست روی ماشه‌هاست.
 
فایضی: شلیک موشک به تل‌آویو یک هشدار حداقلی از سوی مقاومت به اسرائیل بود
«محمدمحسن فایضی» کارشناس مسائل فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه «صبح‌نو» با اشاره به شلیک موشکی مقاومت غزه به سوی اراضی اشغالی، عنوان کرد: شلیک دو موشک از نواز غزه به سوی اسرائیل در حالی انجام می‌‌شود که بیش از یک‌سال است چنین شلیک‌‌هایی به سمت تل‌آویو انجام نشده است. هرچند تا این لحظه حماس و جهاد اطلاعیه‌‌ای در این‌باره ندادند اما اسرائیل در پاسخ به این اقدام مناطقی از نوار غزه را بمباران کرد تا یک واکنش حداقلی به این موضوع داشته باشد.
این کارشناس اندیشکده راهبردی تبیین با اشاره به اینکه شلیک موشک از سوی مقاومت به اراضی اشغالی را می‌‌توان یک تست برای آمادگی نظامی اسرائیل دانست، افزود: با شلیک موشک به سوی اراضی اشغالی، مسوولان اسرائیل همچنان آماده‌باش هستند. شاید اینگونه اقدامات را نمی‌توان برای تخمین و تحلیل یک جنگ جدید توصیف کرد اما یک حالت دیگر برای این موضوع آن است که شاید نیروهای مقاومت فلسطین می‌‌خواستند تست کنند و ببینند که آمادگی اسرائیل در چه حد است یا اینکه یک هشدار حداقلی و منطقی‌تری باشد به تجاوزات اسرائیل در سرزمین فلسطین.
فایضی با اشاره به اینکه این حمله موشکی همزمان با سالگرد تجاوزات اسرائیل و جنگ هشت‌روزه بوده است، ادامه داد: این حمله موشکی می‌‌تواند پیام نیروهای مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی باشد که اسرائیل باید تحریم‌ها را در این شرایط کرونایی در غزه بردارد و این را می‌‌توان یک واکنش حداقلی از سوی نیروهای مقاومت نسبت به ظلم صهیونیست‌ها دانست. علاوه بر این در سال 2012 شاهد جنگ هشت‌روزه بودیم که نیروهای مقاومت آمدند صدها موشک را به اسرائیل شلیک ‌کردند و همان زمان موضوع بحث گنبد آهنین در رسانه‌‌‌های اسرائیلی مطرح شد که با وجود هزینه‌‌‌های زیاد برای گنبد آهنین، چرا موشک‌ها به داخل اراضی اشغالی اصابت کرده است. این امر یک نقطه ضعف برای اسرائیل است که با این هزینه‌ها همچنان از استحکام برخوردار نیست. اصلی‌‌ترین بخش در همان سال 2012 این بود که گنبد آهنین در همان سال نخستین امتحانش را خراب پس داد و این ضعف همچنان ادامه دارد.
این کارشناس مسائل جهان اسلام با اشاره به اینکه اسرائیل به شدت درگیر کروناست و در شرایط بی‌ثباتی سیاسی قرار دارد، یادآور شد: بعید به نظر می‌‌رسد با شرایطی که اسرائیل امروز دامنگیرش شده است، بخواهد علیه مقاومت فلسطین یا حتی لبنان یا ایران اعلان جنگ کند یا جنگ جدیدی را به راه بیندازد. تظاهرات گسترده جامعه صهیونیستی مقابل منزل نتانیاهو و شرایط سیاسی‌ای که این روزها در کاخ سفید به راه افتاده است، نشان از این دارد که هم نتانیاهو به جنگ فکر نمی‌کند و هم ترامپ آنقدر گرفتار سناریوهای غیرقابل پیش‌بینی در آمریکاست كه دیگر نمی‌خواهد از نتانیاهو حمایتی داشته باشد. شاید عربستان‌سعودی و اسرائیل بخواهند که یک تنش جدید در این دو ماه باقیمانده از عمر دولت ترامپ در منطقه غرب آسیا ایجاد کنند اما جو بایدن به این موضوع راضی نخواهد شد.

در سال 2012 در رسانه‌‌‌های اسرائیلی مطرح شد که با وجود هزینه‌‌‌های زیاد برای گنبد آهنین، چرا موشک‌ها به داخل اراضی اشغالی اصابت کرده است. این امر یک نقطه ضعف برای اسرائیل است که با این هزینه‌ها همچنان از استحکام برخوردار نیست. اصلی‌‌ترین بخش در همان سال 2012 این بود که گنبد آهنین در همان سال نخستین امتحانش را خراب پس داد و این ضعف همچنان ادامه دارد

captcha
شماره‌های پیشین