sobhe-no.ir
1057
دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۹
1
تلاش‌های شبانه‌روزی محققان و کادر درمانی برای تولید واکسن کرونا و مداوای بیماران ادامه دارد

خدا قوت

کادر درمانی کشور در ماه‌های اخیر جانفشانی بسیاری از خود نشان داده‌اند. رهبر معظم انقلاب نیز در مناسبت‌های مختلف از تلاش‌ها و فداکاری‌های پزشکان و پرستارانی که این طور فداکاری می‌کنند، قدردانی کرده‌اند. این در حالی است که تا امروز ده‌ها نفر از کادر درمان جان خود را برای سلامت مردم از دست داده‌اند که خود خسارت بزرگی است. با این تفاسیر این عزیزان همچنان در میدان مبارزه با کرونا حاضر هستند تا بتوانند هموطنانی که مبتلا به ویروس منحوس شده‌اند را در راه بازیابی سلامت خود یاری کنند. از سوی دیگر، پزشکان و محققان بسیاری هم برای کشف واکسن و داروهای موثر بر درمان این بیماری به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند. نمونه عینی چنین تلاش‌هایی است که روز گذشته در فضای مجازی منتشر و گفته شد که تصویر مربوط به یکی از آزمایشگاه‌های وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(؟ره؟) و تلاش کادر درمانی برای تولید واکسن است. آقای حجت نیکی‌ملکی، سخنگوی ستاد اجرایی فرمان امام درباره تلاش بی‌وقفه، شبانه‌روزی و مجاهدانه محققان تولید واکسن کرونا طی توییتی نوشت: «این تصاویر امروز ساعت ۴‌صبح در یکی از سایت‌های تولید واکسن ستاد اجرایی فرمان امام گرفته شده است. به شما افتخار می‌کنیم و از شما سپاسگزاریم.» محققان ایرانی همچنان برای تولید واکسن و کمک به هموطنان تلاش می‌کنند و امید است که خبرهای خوبی به‌زودی منتشر شوند. با وجود این، همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرد.

باوجود رد طرح یارانه معیشتی در شورای نگهبان، نمایندگان مصمم به رفع ایرادات این طرح هستند

اراده مجلس برای اجرای طرح تامین کالاهای اساسی

هرچند سنگ‌اندازی‌‌‌های دولت در برابر طرح تامین کالای اساسی موجب رد این طرح در شورای نگهبان شد، اما مجلس شورای اسلامی تصمیم گرفته برای رفع دغدغه معیشتی مردم کوتاه نیاید و مصمم است با اصلاح ایرادات شورای نگهبان این طرح را اجرایی كند.

رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی ‌روز گذشته گفت که قوی شدن تک تک مردم ایران موجب نا امیدی دشمن از فشار حداکثری می‌شود

راهکار لغو تحریم‌ها

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی روز گذشته (یکشنبه، 25 آبان 99) مجلس گفت: انتخابات آمریکا و حوادث قبل و بعد از آن اتفاقی عبرت‌آموز بود. آمریکایی که سال‌ها مشکلات ساختاری، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی خود را با قدرت رسانه‌ای‌اش پنهان کرده بود، این روزها بدون روتوش در مقابل افکار عمومی جهان به نمایش گذاشته شد.رییس مجلس شورای اسلامی اظهار كرد: آمریکای واقعی که در کنار قوت اقتصادی و نظامی خود درگیر شکاف‌های عمیق اجتماعی است، فاصله بسیار زیادی با آمریکای نمایشی دارد و تصویر واقعی امروز روند رو به افول آمریکا را در مقابل چشمان مستضعفان جهان به نمایش گذاشت و با شکسته‌شدن هیمنه ایجادشده روند افولش را سرعت بخشید. وی افزود: همان‌گونه که چند روز پیش برادر عزیزم سید حسن نصرالله گفت، ما از شکست قاتل شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس خوشحالیم و همه با چشمان خود دیدند کسی که در این دنیا، ندای «أناَ رَبُّکُمْ الأعْلی» سر دهد، بر اساس سنت‌های الهی او در دنیا و آخرت خوار و خفیف می‌شود.

در سالروز شهادت دو فرمانده فلسطینی، رژیم اسرائیل لرزید

تل‌آویو در شوک موشکی مقاومت

روح‌الله فرقانی / ساکنان تل‌آویو در سرزمین اشغالی فلسطین، بامداد دیروز با موشک‌‌‌های مقاومت از خواب بیدار شدند؛ موشک‌‌هایی که این پیام را به رژیم صهیونیستی مخابره کردند که مقاومت با این عملیات به‌هیچ‌وجه مصلحت‌اندیشی ندارد و در صورت هر اقدام رژیم صهیونیستی در ارائه پاسخ تردیدی به خود راه نمی‌دهد؛ موضوعی که «محمدمحسن فایضی» کارشناس مسائل فلسطین در گفت‌وگو با روزنامه «صبح‌نو» بر آن تاکید کرد و گفت: شاید نیروهای مقاومت فلسطین می‌‌خواستند تست کنند و ببینند آمادگی اسرائیل در چه حد است یا اینکه یک هشدار حداقلی و منطقی‌تری باشد به تجاوزات اسرائیل به نوار غزه.

اظهارات وزیر راه و شهرسازی درباره آغاز فعالیت تاکسی‌های هوایی دستمایه طنز قرار گرفت

تاکسی‌های پرنده ؛ شوخی یا واقعیت؟

سرمقاله

چگونه تحریم‌ها لغو می‌شوند؟

گزارش «صبح‌نو» از اصرار به ساخت تله‌کابین در محدوده جنگل‌های ثبت جهانی شده هیرکانی را بخوانید

خراش بر تن میراث میلیون‌ساله بشری

زهرا اردشیری / موضوع نصب تله‌کابین در جنگل هیرکانی مدت‌هاست فعالان محیط‌زیست را نگران کرده. با وجود اینکه بخشی از جنگل‌های هیرکانی بیش از یک‌سال است که ثبت جهانی شده‌اند اما همچنان پیگیری‌ها برای نصب تله‌کابین در منطقه ثبت جهانی‌شده ادامه دارد. در صورت بروز این اتفاق، ممکن است این جنگل‌ها از لیست جهانی یونسکو خارج شوند.

ریشه‌یابی‌علل‌رفتارومهاجرت‌پرحاشیه‌سلبریتی‌ها ازمنظردکترسیدهادی‌معتمدی

مهـــــــاجران

مساله مهاجرت سلبریتی‌ها اتفاق جدیدی نیست. این موضوع از قبل از انقلاب آغاز و با وقوع آن بیش‌تر شد. البته عمده مهاجران به خارج، افرادی بودند که به‌دلیل شکل فعالیت خود تا پیش از انقلاب حالا در سیستم جدید فرهنگی کشور جایی برای خود نمی‌دیدند. اما این مهاجرت امروز هم اتفاق می‌افتد. البته در شکل جدیدی که با موج اول انقلاب کاملا متفاوت است.دربین مهاجران سینمایی در سال‌های اخیر، تقریبا به‌جز یک مورد، هیچ‌کدام موفق به ادامه و موفقیت در مسیر حرفه‌ای نشدند. البته عمده مهاجران از بین سینماگرانی بودند که در ایران جزو هنرمندان درجه یک شناخته نمی‌شدند. درباب مهاجرت آن‌ها می‌توان دلایل مختلفی را بررسی کرد. مشکلات شخصی و خانوادگی، شکست در فعالیت حرفه‌ای داخل کشور، دغدغه‌های مادی و چیزهایی از این دست، جزو مهم‌ترین دلایل مهاجرت این سلبریتی‌هاست.

شماره‌های پیشین