sobhe-no.ir
1056
یکشنبه، ۲۵ آبان ۱۳۹۹
6
وزیر اقتصاد با استعفای صالح موافقت کرد

حاشیه‌های یک سازمان پرحاشیه

غرب با سناریوی هالیوودی به‌دنبال نسبت دادن گروه القاعده به ایران است

دروغ بزرگ

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در گزارشی مدعی شده که نیروهای اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، به نیابت از آمریکا، ابو‌محمد المصری از مظنونان اصلی بمب‌گذاری‌های سفارت آمریکا در کنیا و تانزانیا را در تهران ترور کرده‌است. موضوعی که سخنگوی وزارت خارجه کشورمان آن را قویاً تکذیب کرد و «سید‌هادی سید‌افقهی» کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌و‌گو با روزنامه «صبح‌نو» در واکنش به آن گفت: رسانه‌های غربی و عبری با دامن زدن به اینگونه اخبار کذب می‌خواهند بگویند تهران محل تروریست است و ایران القاعده را ایجاد کرده است. موضوعی که دروغی بزرگ است.

ایمن الظواهری کیست

درگذشت رهبر مصری القاعده

صبح نو

ایمن الظواهری کیست

درگذشت رهبر مصری القاعده

همزمان با دروغ رسانه‌های غربی علیه ایران، نیز درگذشت «ایمن الظواهری» رهبر القاعده خبر‌ساز شد. فردی که پس از بن‌لادن رهبری گروه تروریستی القاعده را بر عهده گرفت. آنگونه که اخبار گزارش می‌دهد، برخی از کاربران و فعالان توییتری خبر دادند که «ایمن الظواهری» سرکرده گروه تروریستی القاعده ماه قبل به‌دلایل طبیعی در منزل شخصی خود مُرد. الظواهری سرکردگی القاعده را در سال‌2011 پس از مرگ اسامه بن‌لادن به‌عهده گرفت. انتشار همزمانی این دو خبر را می‌توان دسیسه‌ای از سوی رسانه‌های غربی دانست که در تلاشند تا ایران را محل تروریست بخوانند. این در حالی است که خواستگاه اصلی القاعده عربستان سعودی است و حتی تعداد زیادی از دستگیر‌شدگان حادثه تروریستی 11‌سپتامبر آمریکا، عربستانی بودند.

ایمن الظواهری کیست
ایمن الظواهری که پس از کشته شدن اسامه بن‌لادن در سال‌2011 رهبری القاعده را عهده‌دار شد و با انگیزه قوی در حال برنامه‌ریزی برای هدفی خاص بود. هدفی که می‌توان گوشه‌ای از آن را در طرحی برای ربودن ناوچه ذوالفقار متعلق به نیروی دریایی پاکستان دانست. این ناوچه مجهز به موشک‌های کشتی به کشتی بود و از پایگاه دریایی کراچی که بخشی از زرادخانه اتمی پاکستان است در حرکت به سمت آب‌های آزاد بود. هدف اصلی طرح پس‌از ربایش این ناوچه، استفاده از آن جهت حمله به ناوگان دریایی آمریکا و متحدانش در دریا بود. این اقدام قبل از خروج ناوچه ذوالفقار از بندر کراچی شناسایی و خنثی شد. اگر این اقدام القاعده با موفقیت صورت گرفته بود مطمئناً درگیری شدیدی میان آمریکا و پاکستان در می‌گرفت که می‌توانست همچون حوادث پس از 11‌سپتامبر به تغییر تاریخ منجر شود. الظواهری در طبقه بالای جامعه قاهره متولد شد و با توجه به نفرت عمیقی  که از آمریکا و رژیم اسرائیل داشت به سمت مبارزات جهادی گرایش پیدا کرد. رهبر مصری القاعده، در سال‌1981 با دست داشتن در ترور انور سادات مبارزه جهادی خود را آغاز کرد. نویسنده کتاب «جهاد جهانی» سال‌ها با انتشار پیام‌های ضبط شده به رکن ثابت برنامه تبلیغی القاعده تحت عنوان «الصحابه» تبدیل شده بود. ظواهری در یکی از سخنرانی‌هایش، پرده از تشکیل شاخه جدید القاعده در شبه قاره هند برداشت. وی اعلام کرد این شاخه سال‌هاست که توسعه یافته و اینک در پی اقدامات شدید جهادی در هند، پاکستان، بنگلادش، برمه و مالدیو است. او در این پیام قول داد که این گروه حکومتی اسلامی مشابه آن چیزی که در دوران امپراتوری مغول در جنوب آسیا وجود داشت را از نو بنا کند.
ایمن الظواهری از سال‌ها قبل انجام عملیاتی جهادی در فرانسه را خواستار شده بود و این حمله برای القاعده یک پیروزی محسوب می‌شد اما وی هیچ مطلبی در این خصوص منتشر نکرد؛ بنابراین این سکوت می‌تواند معنادار باشد.

captcha
شماره‌های پیشین